اوجگیری بحران درونی رژیم – تقاطع خبرها

اندازه متن
Aa Aa

تشدید جنگ و جدال باندهای داخل رژيم

نگاهی به اظهارات مهره ها و رسانه های حکومت آخوندی

يكي از نمودهاي بارز دوران پاياني حاكميت آخوندها، اوجگيري فزاينده تضاد باندهاي حاكم است. به موازات تشدید بحرانهاي مختلف گریبانگیر رژیم، شاهد تشدید جنگ و جدال باندها داخل رژيم هستیم به نحوي كه در اين ميان از به ميان كشيدن پرونده هاي گذشته نيز ابائي ندارند. تنها نقطه مشترك هر دو باند، عجز و ناتواني شان از ارائه راه حل براي برون رفت از بحران است چرا كه بحران در اين حاكميت قرون وسطائي نهادينه و پايان ناپذير است. گزارشی در این باره

گزارش :

هنوز چند صباحي از اعلام بيانيه موسوم به گام دوم ولي فقيه ارتجاع كه با بوق و كرنا آنرا اعلام كردند، نگذشته كه جنگ و جدال باندها حول آن شدت گرفته و اخبار باصطلاح سوء استفاده از بيانيه خامنه اي براي كسب قدرت بيشتر به مطبوعات رژيم راه پيدا كرده است.

سايت حكومتي بولتن نيوز با عنوان طعنه‌آمیز «اين همه لشگر آمده، براي قدرت آمده» به اين موضوع پرداخته و مينويسد: بعد از صدور بیانیه گام دوم با محوریت برداشته شدن بار انقلاب از جانب جوانان و تأکید رهبری بر زمینه‌‌سازی دانشجویان برای شکل‌‌گیری دولت جوان و حزب‌‌اللهی، سؤالات بسیاری در مورد فرآیند آن و البته تلاش سیاسیون برای سوءاستفاده کلید خورد…… بازیگران قدرت به‌‌ انحای مختلف تلاش کردند، تا ماجرا را با به قدرت رسیدن خود فرو بکاهند …..

بحران دروني حاكميت به حدي است كه باندهاي حاكم در درون خودشان نيز به جان هم افتاده اند. عباس عبدي يكي از باصطلاح تئوريسين هاي باند اصطلاحات در مصاحبه‌یی با خبرگزاری سپاه پاسداران ادعای روحاني وضعيت اسفبار دولت او را توصيف ميكند : هر کسی که (به دولت روحانی) چیزی می‌گوید، مرتب می‌گویند این می‌خواهد دولت را براندازی کند. دولت اصلا با این وضعیت (خودش) می‌افتد و احتیاجی نیست که کسی دولت را بیندازد.

بودجه

با وضعیت فروش نفت و درآمدهای ریالی و انواع و اقسام مشکلات، بودجه هزار مسئله وجود دارد. عباس عبدي سپس به عمق نابساماني و پريشان حالي باندهاي حاكميت اشاره كرده و ميگويد: «نقطه مشترک جریان اصلاحات و جریان اصولگرا این است که هر دو حزب نیستند. متاسفانه اگر در ایران حزب بود، به جای اینکه هر روز یک نفر حرف بزند، یک سخنگو و یک دبیرکل حزب وجود داشت که آنها حرف می‌زدند.

نیازی هم نبود که فرد دیگری حرف بزند. در جریان اصلاحات هر کسی برای خودش حرف می‌زند.» در يك فقره ديگر از تضادهاي درون حاكميت، باندهاي متخاصم از اينكه رقبا را تحت عنوان انگليسي و در جاي ديگر دشمن بخوانند هيچ ابائي ندارند و حتي در پوشش تقدير از سپاه بخاطر توقيف نفتكش انگليسي به باند مقابل حمله ميكنند: «کار سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی وقتی قشنگ‌تر می شود که انگلیس‌های داخلی یعنی بعضی از مسئولین و ژن‌های خوب و آقازاده‌ها هم توقیف بشوند »

روز گذشته حسن روحاني مدعی افزایش ۳۰ درصدی قیمت مسکن استیجاری در تهران شد كه باعث استهزاء سايت ها و مطبوعات حكومتي شد. سايت حكومتي بولتن نيوز اين ادعا را به سخره گرفته و مينويسد: « جای شکرش باقی است که جناب رئیس جمهور اذعان کرده اند که این میزان از افزایش قیمت در عرض یک سال مطلوب نیست.

اما آقای رئیس جمهور و وزارت راه و شهرسازی بهتر است پاسخگو باشند که بر چه مبنایی چنین آماری ارائه داده اند و جامعه آماری حضرات کجای تهران بوده است؟! یا بهتر است بپرسیم منظورتان همین تهران خودمان است؟! پایتخت ایران؟! ….
در ضمن آقایان به این دلیل که سال هاست در خانه های رایگان یا کاخ های بزرگ زندگی کرده اند، حتی نمی دانند که امروز چه اتفاقی برای مردم در حال رخ دادن است.

مطالب مرتبط

هشدار آمریکا و ابراز نگرانی اروپایی‌ها و بحران رژیم_رو در رو

مختصات کنونی خامنه‌ای!