درگذشت صافی الیاسری نویسنده مشهور عراقی

اندازه متن
Aa Aa

درگذشت صافی الیاسری نویسنده مشهور عراقی

صافي الياسري نويسنده و روزنامه نگار سرشناس عراقي،

یار وفادار اشرفیان و نويسنده صدها مقاله و چهار كتاب درباره اشرف و مجاهدين،

صبح روز شنبه ۲۶مرداد، در بيمارستاني در تركيه در گذشت.

صافي الياسري که هدف توطئه هاي متعدد تروريستي رژيم آخوندي و نيروي تروریستی قدس در عراق بود، ناگزير جلاي وطن كرد

و به عنوان يك نويسنده تبعيدي در لبنان و سپس تركيه بسر مي برد.

او که ۷۲ ساله بود تحصيلات خود را در دانشگاه بغداد به پايان رساند و پس از اشغال عراق به كار روزنامه نگاري پرداخت.

زنده یاد صافی الیاسری در سال ۱۳۸۲، در اولین ماههای پس از اشغال عراق، به اشرف آمد تا از نزديك مجاهدين را ببیند و با آنها گفتگو کند.

او در پی دیدارهای متعددی که از اشرف داشت، شیفتة آرمان و ارزشهای مجاهدین شد.

از آن پس شروع به تحقیق در بارة توطئه ها و تبلیغات گستردة شیطان سازی علیه مجاهدین پرداخت. او در پی این تحقیقات در کتابی به نام «سازمان مجاهدین خلق و عراق» با تشریح استقلال سیاسی و مالی مجاهدین، بر ارائة تحقیقاتی که در شهرهای کردستان کرده بود، دروغپردازیهای آخوندها علیه مجاهدین را رسوا کرد.

او هم چنین

در کتاب دیگری به نام «اسلام دمكراتيك» به بررسی مباني ايدئولوژيك سازمان و شناخت اسلام بر اساس آموزه های مجاهدین پرداخت. کتاب دیگر او به نام «زن ایرانی در جستجوی سواحل آزادی» به بازگویی مقاومت زنان مجاهد خلق درزندانهاي رژيم ضدبشری آخوندی اختصاص دارد.

چهارمین کتاب ارزشمند

این نویسندة مشهور عراقی تحت عنوان «یاوه های شیطان»، با ۷۹۰ صفحه، حاوی انبوه اسناد و مدارک رسوا کنندة اتهامات آخوندها و حجم عظیم شیطان سازی علیه مجاهدین است.

از صافی الیاسری هم چنین صدها مقاله در مورد مجاهدین و حقانیت و نقش و جایگاه آنها به جا مانده است.

ازجمله در مقالة معروفش به نام «مروارید صحرا» جایگاه شهر اشرف را توصیف کرده است.

او پس از انتقال اجباری مجاهدین به لیبرتی، در سال ۱۳۹۴مقالة دیگری تحت عنوان « اشرف جدید- گلستان شهرها، سمبل می توان و باید» ازجمله نوشت: «آنان از الماس خلق شده اند و نه ازِگل، هرچه چالشها افزایش می یابد برصلابت و پایداری آنان افزوده میشود؛ تا جائیکه فولاد در دستان آنان خم می شود…

آنان که گمان میکردند می توانند روحیه اشرفی ها را در خرابه لیبرتی بشکنند امروز می بینند که این مجاهدین با جوهره یی که دارند، همانند کوهی سربلند هستند که هیچ باد و طوفانی ولو با دود و دم بسیار نمی تواند قله آن را بلرزاند…

من صافی اشرفی الیاسری به این لقبی که مجاهدین به من داده اند افتخار کرده و خودم و خانواده ام به آن می نازیم.

من اشرف را مروارید صحرا نامیدم و امروز هم اشرف جدید را گلستان شهرها می نامم».

خانم رجوی درگذشت صافي ياسري يار وفادار مجاهدان اشرفي را به مردم و نويسندگان عراقي و عرب تسليت گفت و تاكيد كرد صافي ياسري عليرغم همه فشارها و تهديدها در برابر رژيم آخوندي كه عراق را به اشغال خود در آورده بود سرخم نكرد و حاضر به دست برداشتن از مبارزه با فاشيسم ديني نشد و تا آخرين لحظه به آرمانهاي خود وفادار ماند او يك نمونه پايداري بود.

 همچنان كه مسعود گفته است صافي ياسري در دفاع از آزادی و استقلال ميهنش و ايستادگي در برابر رژيم پليد آخوندي و مزدوران آن همه رنج های آوارگي و خانه به دوشي و محروميت و تعقيب از سوي وحوش و ماموران دشمن را به جان خريد تا به روح كلمات و نوشته هايش در دفاع از آزادی خلق های ايران و عراق وفادار بماند. بر او سلام و درود

درگذشت صافی الیاسری نویسنده مشهور عراقی

مطالب مرتبط:

درگذشت صافی الیاسری، نویسندهٔ مشهور عراقی، یار وفادار اشرفیان

صافی الیاسری نویسنده سرشناس عراقی: نگرانی رژیم ایران از قیام مردم