فساد اندر فساد در اقتصاد کشور نفوذ کرده است – تقاطع خبرها

اندازه متن
Aa Aa

تقاطع خبرها – فساد اندر فساد در اقتصاد کشور نفوذ کرده است

نگاهی به اظهارات مهره ها و رسانه های نظام آخوندی

با تشدید جنگ قدرت در درون رژیم، باندهای متخاصم گوشة پرده را از روی فساد عظیمی که اکنون به هویت نظام تبدیل شده، کنار می زنند به طوری که فضاحت آن از کف و میانه رژیم عبور کرده و به راس نزدیک شده است. و در وحشت از همین که پای خود ولی فقیه ارتجاع به این فضاحت کشیده نشود،

بساط نمایشی مبارزه با فساد را راه انداخته‌ اند تا با قربانی کردن چند مهرة این شطرنج، شاه را که خامنه‌ای باشد در ببرند. برای همین بود که روز ۲۶ مرداد خط و نشانهای آخوند یزدی علیه آخوند لاریجانی را علنی کردند تا بگویند اگر چیزی هست، در افراد است و راس نظام مشکلی ندارد.

اما از آنجا که بنیان این نظام بر باندهای غارتگر گذاشته شده، حفظ منافع باندی و تلاش برای از میدان به در بردن حریف برای سهم بیشتر غارت و قدرت، اجازه نمی دهد این پرونده در نظام بسته بشود و در جریان این دست رو کردنهای باندی پیوسته نقش راس نظام در نهادینه کردن فساد بارز تر می شود. گزارشی را از جدیدترین نمونه ها ببینیم:

گزارش:فساد اندر فساد در اقتصاد کشور نفوذ کرده است – تقاطع خبرها

روز ۲۶ مرداد روزنامة حکومتی جهان صنعت به فراگیر بودن و نهادینه بودن فساد در نظام ولایت اذعان کرد و نوشت « فساد اندر فساد» در اقتصاد کشور طوری نفوذ کرده است که سال‌های سال هم که بگذرد نمی‌توان امیدی به بهبود شرایط داشت». این روزنامه حکومتی با طرح این سوال که: «چه کسی پاسخگوی چنین شرایطی ا‌ست».

بدون پاسخ به آن می نویسد: «شفاف نبودن هر یک از برنامه‌ها به طور عمد است». و به این ترتیب به نهادینه بودن و هدفمند بودن فساد در ساختار برنامه ریزی نظام اذعان می کند. مجلس ارتجاع هم در روز ۲۶ مرداد صحنة جنگ باندها و اشاره به دزدیهای همدیگر بود.

اکبر ترکی عضو مجلس ارتجاع به چپاول ۱۴هزار میلیارد تومانی از ارز ۴۲۰۰ تومانی در دولت روحانی اشاره کرد و گفت: وضع معیشت مردم بد است گذران زندگی برای مردم سخت شده حداقل ۱۴ میلیارد دلار معادل تقریبی ۱۴هزار میلیارد تومان پولی که برای تأمین کالاهای اساسی بوده را گزارشی به مجلس داده بشود مردم عزیز مان بتوانند از اون استفاده بکنند. بخشی از برملا شدن فسادها هم ناشی از احساس به پایان رسیدن عمر نظام و وحشت از روز حساب مردمی است.

سالها چپاول

برای همین می بینیم که بعد از سالها چپاول بودجه مبارزه با ریزگردها که زندگی و سلامت مردم خوزستان را مختل کرده است یک عضو مجلس ارتجاع به زبان آمده و می گوید: به یاد داشته باشیم که هر سال ۱۰۰ میلیون یورو در خصوص این موضوع اختصاص داده شده به استناد اسنادی که خود وزارتخانه به کمیسیون کشاورزی ارائه کرده سال ۹۵ گفته ۱۳میلیارد تومان فقط گرفتند ۹۶ هشتاد تا و ۹۷ صدوچهل و سه تا مابقی مبالغ را کجا مصرف کردند؟فساد اندر فساد در اقتصاد کشور نفوذ کرده است – تقاطع خبرها

چرا سال ۹۵ در اختیار خود وزارتخانه، ۹۶ در اختیار سازمان جنگلها، ۹۷ در اختیار استانداری، ۹۸ در اختیار کارگروه ملی مقابله قرار گرفته؟ گویی مدیریت واحدی ندارد اطلاعات نادرست چرا می‌دهید. عدم تطابق بین داده ورودی یعنی مقدار مبلغی که داده شده و خروجی حکایت از هدر دادن بیت‌المال و مسیر مجعول آنها

این کارگزار حکومتی در ادامه در مورد چپاولهای انجام شده در گروه ملی فولاد ایران ابراز نگرانی کرد وگفت« «هرآن ممکن است دوباره مشکل آن به کف خیابان کشیده شود«.دست بازی کارگزاران حکومتی در غارت مردم، موضوع دیگری است که دستمایه باج خواهی یک عضو مجلس ارتجاع از دولت است.

وی با بیان اینکه: «آمار را دارم، نمی خواهم این آمار را بگویم» برای باج خواهی، موضوع یک غارت جریان وار را عنوان کرده و می گوید: من آمار را دارم نمی‌خواهم این آمار را بگویم در همین دوره شورای شهر چه تعدادی از اعضای شورای شهر به‌دلیل تخلفات مالی تبانی سو استفاده ویژه خواری رانت دادن و شهردارها هم ایضا دستگیر شدند.

سواحل دریا

سواحل دریا، دست چه کسانی هست؟ اکثراً دست مجموعه دولتی هاست شما چه سواحل شمال چه سواحل جنوب در اختیار نهادهای دولتی ست. آن‌قدر هرج و مرج اتفاق افتاد که هر کی هر جور می‌خواهد در سواحل ساخت و ساز داره می‌کند و سواحل شمال و سواحل جنوب مؤید این معناستفساد اندر فساد در اقتصاد کشور نفوذ کرده است – تقاطع خبرها

نهادینه بودن فساد و رانت خواری، که منجر به انهدام تولید و افزایش بیکاری شده است، به بیان های مختلف از طرف کارشناسان هر دو باند حکومتی ابراز شده است. در یک نمونة دیگر روزنامة حکومتی آرمان در روز ۲۶مرداد به نقل از فرشاد مومنی کارشناس حکومتی نوشت:« وقتی گروه هاروارد در سال ۱۳۳۸ گزارشی در مورد ایران منتشر کردند

اشاره کرده بودند که محال است ایران توسعه پیدا کند چون تا زمانی که از طریق سوداگری زمین و مستغلات و تجارت پول که بیان محترمانه رباخواری است درآمدهای بیشتر با ریسک اندک دارد دیگر کسی دردسرهای تولید را به عهده نخواهد گرفت».

مطالب مرتبط

نمایش تکراری و مبتذل مبارزه با فساد – تیک تاک

جانشینی خامنه‌ای و شدت گرفتن درگیری باندهای حکومتی در رأس نظام