همایش‌های ترس و یاس – تقاطع خبرها

اندازه متن
Aa Aa

تقاطع خبرها – همایش‌های ترس و یاس

نگاهی به اظهارات مهره ها و رسانه های نظام آخوندی

روز ۲۶ مرداد خبری از محافل آخوندی آنتنی شد که آخوند یزدی در دیدار با مسئولان مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه قم دیدار کرده. آنچه از این دیدار علنی شده حرفهای آخوندیزدی در مورد فساد آملی لاریجانی بوده که امواجش هنوز در درون نظام بخصوص بعد از فاش گویی های متقابل آملی لاریجانی در مورد یزدی، ادامه داره.

اما در ادامه تحولات روشن شده که دغدغة اساتید بسیجی حوزه جدی تر از دعوای دو راس قضاییه آخوندی است. این دغدغه چیست؟ آنرا از میان خبرهای رسانه های حکومتی دنبال می کنیم.

گزارش:

دومین همایش بسیجی اساتید حوزة علمیه کشور در مشهد آغاز به کار کرد. ‌حاجی صادقی نماینده خامنه ای در سپاه گفت: این همایش چهار کمیسیون خواهد داشت که شامل نقش و کارکرد استاد بسیجی نسبت به حوزه علمیه، نقش و کارکرد استاد بسیجی نسبت به مردم، نقش و کارکردهای استاد بسیجی نسبت به نهادهای حکومتی و رسالت و وظیفه استاد بسیجی نسبت به رهبری و نهادهای وابسته به رهبری است.همایش‌های ترس و یاس – تقاطع خبرها

تلویزیون رژیم در گزارشی شتاب زده و کوتاه اهداف این به اصطلاح همایش را به این صورت عنوان کرد: یک آخوند در پشت تریبون: مسئله ولایت مسئلة روحانیت… نقش اساتید بسیجی در پیش برندگی اهداف انقلاب، شعار دومین همایش تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه کشور که از امروز در مشهد آغاز شد.

اما بلافاصله در این گزارش روشن شد که موضوع «تعالی اساتید بسیجی حوزهای کشور» در کار نیست. بلکه موضوع این است که رژیم «اساتید بسیجی حوزه ها» را گردآورده تا آنها را از انفعال و بی تفاوتی نسبت به دغدغه های نظام آخوندی در بیاورد.

یک آخوند: تاکید خواهد شد که اساتید بسیجی ما نسبت به امور مشکلات جامعه، مشکلات مردم، مسائل اجتماعی، تهدیدات اجتماعی، جنگ نرم و مسائل مختلف و تهاجم فرهنگی بی تفاوت نباشند. و حتما راهکارهایی که با این ترفند ها مقابله شود این جا بحث و تبیین خواهد شد.

بن بست همه جانبه

هر چند ناکارآمدی حوزه های آخوندی، منتج از بن بست همه جانبه و بی راه حلی کل نظام به ویژیه در عرصه های اصلی اقتصادی و اجتماعی و جدی ترین بحرانهای بین المللی اش می باشد، اما حرف رژيم باآخوندهای بسیجی حوزه‌ها تنها روی تهدیدات اجتماعی و جنگ نرم و تهاجم فرهنگی به معنای عام آن نیست. حرف اصلی در گوشه‌یی از اظهارات نماینده ولی فقیه در سپاه دیده می شود: دشمن اولین کارش اینه؛‌یک جبهه درست کرده.همایش‌های ترس و یاس – تقاطع خبرها

نماینده ولی فقیه در سپاه به عنوان سخنران این مراسم با اشاره به اینکه امروز تقابل استکبار با انقلاب اسلامی بیش از پیش شفاف شده است گفت استکبار جهانی با قدرتی عظیم وسیع و تبلیغاتی بالا به دنبال تغییر اصول و مبانی انقلاب اسلامی است.

حاجی صادقی نمایندة خامنه‌ای در سپاه در ادامه اظهاراتش بر ضرورت جلوگیری از ریزش و انفعال در بسیجی های حوزه تاکید کرد و گفت: «بسیج روحانیت علاوه بر اینکه باید سنگرنشین انقلاب اسلامی باشد، باید نسبت به سایر بسیجیان نیز نقش هدایتگری و بصیرت افزایی داشته باشد».

حاجی صادقی در ادامه به معظل بریدگی و ریزش در نیروهای بسیجی حوزه ها اذعان کرد و گفت:« تا چهار ماه قبل نظام دچار یک افسردگی سیاسی شده بود اما مقام معظم رهبری جلسه ای می گذارند و‌مسئولان را هدایت می کنند».
جالب است که در روز ۳۰مرداد، یعنی ۴ماه بعد از جلسة مورد اشاره حاجی صادقی، بازهم حرف خامنه‌ای با سران دولت «نترسید» بود.

ریزش و یاس انفعال

علاوه بر حوزه‌ها، ریزش و یاس انفعال در بسیجی های دانشگاهها هم موضوع نگرانی این روزهای رژيم بود و برای چاره جویی همایش هایی در هرمزگان، مازندران، خرم آباد، زنجان و مشهد برگزار شد. وحشت بسیجی های حوزه‌ها از انزوای جهانی و داخلی رژیم و یاس و انفعال و بی عملی آنها یکی از دغدغه های اصلی مقامات حکومتی است.همایش‌های ترس و یاس – تقاطع خبرها

سرکردة اساتید بسیجی دانشگاههای استان مازندران به بریدگی و انفعال بسیجی های دانشگاهها اذعان کرد و گفت: اساتید بسیجی باید در کنار دغدغه های علمی، امید، شادابی و نشاط لازم را در نسل جوان ما ایجاد کنند. اما دغدغة اصلی نظام از بریدگی و انفعال بسیجی های حوزه ها و دانشگاه ها را تلویزیون رژیم در یک اشاره کوتاه به زبان آورد:

نقش و کارکرد روحانیون بسیجی نسبت به حوزة علمیه مردم و نهادهای حکومتی و همچنین وظیفه اساتید بسیجی نسبت به رهبری و نهادهای وابسته به رهبری از مهم ترین محورهای این همایش است. بله دغدغه اصلی نظام انزوای ولی فقیه ارتجاع در سنتی ترین پایگاه قدرتش یعنی حوزه‌هاست.

مطالب مرتبط

درخواست خامنه‌ای از نیروهایش نسبت به نترسیدن از دشمن-رو در رو

وقتی تمامیت نظام کر وحشت می‌خوانند!