سروناز چیت ساز درکنفرانس بین‌المللی پیشتازی زنان در مقاومت ایران دراشرف۳

اندازه متن
Aa Aa

سروناز چیت ساز درکنفرانس بین‌المللی پیشتازی زنان در مقاومت ایران دراشرف۳

سروناز چیت ساز ـ مسئول کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

میهمانان برجسته، دوستان عزیز و خواهران

از طرف همه خواهرانم در اشرف ۳ ،

به همه شما خوش‌آمد می‌گویم.

امروز کنفرانس بین‌المللی برگزار می‌کنیم که عنوان آن:

«زنان در مقاومت ایران» در مقابله با رژیم زن‌ستیز برای بهای آزادی است.

ما همچنین از حضور شما، طی روزهای گذشته که در رویدادهای مختلف شرکت نمودید، مفتخر هستیم؛ به‌خصوص به خاطر حضور شما در این کنفرانس برای همبستگی با زنان در اشرف.

اجازه بدهید قدردانی شخصی خودم را به خانم رجوی برای حضور امروزشان در اینجا ابراز دارم و همچنین از سازمان‌دهندگان این کنفرانس در خصوص موضوع «زنان» تشکر می‌کنم.

من معتقدم که کنفرانس زنان، نباید تنها یکبار در سال در روز جهانی زن برگزار شود و نیاز است که ما بیشتر به آن بپردازیم.

دوستان عزیز،

می‌خواستم بدانید که تلاش‌های شما در طی سال‌های گذشته یا سال گذشته برای نجات جان اشرفی‌ها که در زیر حمله رژیم بی‌رحم و نیروهای نیابتی وحشی آن قرار داشتند، بسیار برای ما آشنا می‌باشد. هر اقدامی که شما انجام دادید، هر نامه‌ای که شما نوشتید، هر کنفرانسی که در آن شرکت کردید و به سخنرانی پرداختید و از حقوق اشرفی‌ها دفاع نمودید، هر تظاهراتی که شما در آن شرکت داشته‌اید و هر فعالیتی که انجام داده‌اید، همه و همه برای ما بسیار پرمعناست و ما نسبت به آن از شما بسیار سپاسگزاریم.

من هیچ شکی ندارم که همه خواهرانم در اشرف ۳، با من در آنچه می گویم مشترکند. شما همیشه در تماس نزدیک بوده‌اید و عضو خانواده فراگیر مقاومت ما بوده‌اید. شما در کنار اشرفی‌ها برای آزادی جنگیدید و نسبت به دردهای آن‌ها همبستگی نشان دادید. شما با تلاش‌های خود، حمایت خود را گسترش دادید.

در نمایشگاه و شهادت‌هایی که این زنان با شما در میان گذاشتند که شما تنها فرصت آن را داشتید که قسمت‌هایی از آن‌ها را بشنوید، هر یک از تجربیات آن‌ها به تاریخچه و گنجینه این مقاومت باشکوه می‌افزاید. و هر یک از این زنان در مقاومت انتخاب خودشان را کرده‌اند و بهای آن‌را هم پرداخته‌اند. آن‌ها نقش کلیدی در ساختن این مقاومت داشته‌اند که با استقامت‌شان در سیاهچال‌های رژیم و با تحمل شکنجه‌های قرون‌وسطایی توسط آخوندهای زن‌ستیز آن‌را محقق کردندو همچنین با چهل سال پایداری در کمپ اشرف و لیبرتی. این  (پدیده) بی‌سابقه در تاریخ نبرد زنان محسوب می‌شود. این پدیده توضیح می‌دهد که چرا زنان ایرانی در داخل ایران قادرند در برابر این رژیم زن‌ستیز و اقدامات سخت‌گیرانه آن، از خود مقاومت نشان دهند و اینکه چرا آن‌ها در خط مقدم نبرد برای آزادی قرار دارند و الهام‌بخش بسیاری از تظاهرات در داخل ایران هستند.

بله، زنان در ایران مقاومت می‌کنند برای اینکه این زنان مقاومت در اشرف را می‌بینند.

آن‌ها از زنان مقاومت الهام می‌گیرند و از آن‌ها پیروی می‌کنند. همچنین این شرح می‌دهد که چرا رژیم ملاها بر سیاست ستمگرایانه‌اش علیه زنان ادامه می‌دهد. اذیت‌وآزاد زنان  بخاطر نوع پوشش تنها بهانه‌ای برای رژیم است تا به زنان ایرانی اهانت و بدرفتاری کند و یا آن‌ها را به زندان بیاندازد.

کلیپ‌های چنین رفتار اهانت‌آمیز و وحشیانه‌ای [نسبت به زنان] در اینترنت وایرال می‌شود.

همچنان‌که به درستی خانم رجوی گفتند:

رفتار وحشیانه ، ادامه دار و بی وقفه آخوندها  علیه زنان،

نیروی محرک و جوهر ستم رژيم علیه جامعه در شکل عام‌تری می‌باشد.

می‌دانم که شما چقدر مشاقید که دیدگاه‌های ارزشمند و تجارب هر کدام از میهمانان ما را بشنوید

و اینکه چه نقش ترقی‌خواهانه‌ای که هر کدام در جامعه خود داشته‌اند.

لذا بیش‌از این وقت شما را نمی‌گیرم و یکبار دیگر به همه شما  خیرمقدم می‌گویم

و ما بسیار خوشحالیم که شما را در کنار خود داریم.

از همه شما تشکر می‌کنم.

مطالب مرتبط:

مریم رجوی: پیشرفت زنان در جنبش مقاومت مرهون نبرد مستمر با اندیشه‌های ارتجاعی و استثماری است

سخنرانی مریم رجوی درکنفرانس بین‌المللی پیشتازی زنان در مقاومت ایران دراشرف۳