دهم محرم عاشورای حسینی _ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

دهم محرم عاشورای حسینی _ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸

قسمتی از زیارت عاشورا مسعود رجوی

…راستي که مبارزه برای آزادی، مبارزه برای رهايي، رسم انبيا، رسم اوليا، و رسم و راه تو چه چيز پرافتخارتر از اين؟ چه چيز از سردادن و جان‌دادن در رکاب تو پرافتخارتر؟ اگر غير از اين بود، مردار مي‌شديم،  تو ، مشي تو و راه تو زنده‌مون کرد. پس شرف خودمون و سرفرازي خودمون و خلقمون رو مديون توئيم. بدون اين چه چيزي وجود داشت؟ بدون اين چي از مجاهدين باقي مي‌موند و چي داشتند که روي اون مدعي اعتبار و اعتقاد بشوند؟ نه! قيمت سنگينه ولي چه باک تو آغاز کردي تو ياد دادي تو راه نشون دادي.

درمانده بدم از همه پيشم کردي

درمان دل خراب و ريشم کردي

سرمستک و دستک زن خويشم کردي

مي‌ترسيدم که گم شوم در ره تو

اکنون نشوم گم که نشانم کردي

اگر مشيت خدا چنين است، که سر از بدن تو هم جدا بشه، و تو هم در اينجا بي‌سر بيفتي با خانه و خانمان و فرزندانت با علي‌اصغرت  و علي‌اکبرت و برادرانت، پس چرا راه ترا تعقيب نکنيم؟ خدايا به حق حسين و خون حسين همچنانکه  تابحال ما رو در کنف حمايت خودت گرفته اي باز هم راه رو از بيراهه بما نشون بده و اين شرف و عزت و افتخارو براي ما قائل باش که زير چتر عقيدتي و سياسي حسين بميريم.

آهاي جاودانه فروغ‌ها! بر شما مبارک باد اي ارواح پاک و پاکيزه‌اي که به درگاه حسين فرود آمديد و لابد که اي کبوتران از همينجا پر زديد و گذر کرديد. رستگاري بر شما مبارک باد ياليتني کنت معکم فافوز فوزاً عظيما.

 

مطالب مرتبط:

ماه محرم، ماه قیام برای آزادی

دهم محرم عاشورای حسینی