رویدادها ، تجمعات اعتراضی و اعتصاب اقشار مختلف میهن – قیام ایران

اندازه متن
Aa Aa

قیام ایران – رویدادها ، تجمعات اعتراضی و اعتصاب اقشار مختلف میهن

اشرافیت آخوندی در ماه محرم برانگیزنده خشم مردم

ایام محرم، رایج‌ترین بازارهای دین‌فروشی آخوندهای حاکم، در میهن ما رواج دارخ. اما در سالهای اخیر، علاوه بر دین‌فروشی و دجالگری مذهبی یک پدیده دیگر هم سربرآورده: اشرافیت مذهبی!. رسوایی و ننگ این اشرافیت در لباس دین تا جایی بالاگرفته که برخی از باندهای حاکم هم در وحشت از بازتاب اجتماعی این پدیده تلاش کرده‌اند خودشون را جدا از اون نشان بدهند.

خبرگزاری دولتی ایرنا در تعریف این پدیده نوشته است: «ناگفته پیداست اشرافیت مذهبی از ازدواج نامشروع سیاست و دیانت متولدشده است». ایرنا می‌افزاید: «بدون تردید ریشه‌های باز تولید این طبقه در ایران که به‌عنوان کشوری اسلامی با مؤلفه‌های مذهبی در جهان شناخته می‌شود را باید در رانت و سوءاستفاده از مذهب جستجو کرد»

خبرگزاری مهر آخوندی وابسته به باند خامنه‌ای نیز تلاش کرده این پدیده را تنها مربوط به باند رقیب کند و در این رابطه نوشته است: «طبقه‌ای از همراهان انقلاب که در نمازجمعه‌ها و راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنند، اما بعد از آن که ماشین  چند صد میلیونی‌شان را در بلوار کشاورز پارک می‌کنند». درهر حال دیدن این اشرافیت ضدمردمی بخصوص عزاداریهای ریایی در ماه محرم هم بیشتر مردم رو خشمگین کرده و خشم طبقات محروم رو بر می انگیزه و بر آتش قیام خواهد افزود.

ابراز انزجار عمومی از جان باختن سحر خدایاری

یک جلوه از ظلم و ستم آخوندی روز ۱۹ اسفند مردم و بخصوص زنان رو علیه این رژیم آخوندی برانگیخت. و اون مرگ دلخراش سحر خدایاری بود. سحر خدایاری ر وز ۲۱اسفند به خاطر تلاشی که برای ورود به ورزشگاه آزادی و تماشای مسابقه فوتبال تیم استقلال کرده بود، توسط ماموران سرکوبگر رژیم دستگیر، و پس از مدتی محبوس بودن در زندان و شکنجه گاه ورامین، با قرار وثیقه آزاد میشود،

اما در مراجعه یی به دادسرای سرکوبگر رژیم درتهران، متوجه می‌شود که بیدادگاه ولایت فقیه وی را به زندان محکوم کرده است. انتشار خبر درگذشت سحر خدایاری، موجی از انزجار و تنفر علیه رژیم زن ستیز آخوندی را در میان هموطنان به ویژه در میان زنان و ورزشکاران و ورزشدوستان میهنمان، برانگیخت. سخنگوي مجاهدين خطاب به زنان و مردان برانگيخته ميهن گفت: استبداد ديني و رژيم ولايت فقيه را بايد سراپا به آتش كشيد و بند از بندش گسست.

اعتراض جوانان الوند استان قزوین به غارتگریها

روز سه شنبه ۱۹ شهریور جوانان الوند استان قزوین با تجمع در میدان لاله به غارتگریها و رسیدی نشدن به آن اعتراض کردند. از جمله شکایات آنان این موارد بود: پیگیری نشدن غارتگری وویژه خواری هفت_سنگان، ویژه خواری قدیانی، پرونده تغییر کاربری زمین های کشاورزی شلویری، پرونده تخلفات مدیرعامل سابق شرکت شهرصنعتی البرز، تعطیلی تنها بیمارستان شهر الوند و پاسخ ندادن به مطالبات کارگری الوند .

شایان ذکر است که در توجیه موضوع زمین خواری در هفت سنگان قزوین ده روز پیش از این اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در توجیه این عدم پیگیری گفته بود: این «مربوط به دادگستری نیست و مربوط به افراد است. … این را به دادگستری ربط ندهید. »

فراری دادن منوچهر قائدی شهردار اسبق صدرا به کانادا

هموطنان در فضای مجازی اخبار فساد و غارتگریهای سران و بستگان رژیم رو منتشر میکنند و از اخباری که بخصوص رژیم ازش چیزی نمیگه پرده بر میدارند. یکی از این خبرها اینه که منوچهر قائدی فرزند محمد شهردار پیشین صدرا (شیراز) در سکوت کامل خبری به کانادا فرار کرد.

منوچهر قائدی به اتهام عدم اطلاع‌رسانی از وقوع جرم در زیر مجموعه خود، رشوه‌گیری به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان وجه نقد و ۲۱۰سکه بهار آزادی، یک دستگاه آپارتمان به مبلغ ۳۰۰میلیون تومان، مداخله در معاملات و مناقصات شورای شهر صدرا،

مشارکت در جعل پروانه‌های ساختمانی، امحا و معدوم‌سازی اسناد به ۳۱سال حبس تعزیری و استرداد اموال و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد. قائدی همچنین به استناد مجازات تکمیلی و تتمیمی به ۲ سال منع اقامت در شهر شیراز و ممنوع‌الخروجی از کشور نیز محکوم شده بود.

بی‌آبی در روستاهای دشتک و زراکی اشکور گیلان

بی‌آبی در روستاهای «دشتک» و «زراکی» اشکور گیلان بیداد میکند. دشتک و زراکی نام دو روستایی در شرق گیلان واقع در بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر است که با داشتن حدود ۷۰خانوار هنوز از نعمت آب شرب بی‌بهره‌ مانده‌اند؛ به‌همین دلیل بسیاری از اهالی این دو روستا برای ادامه زندگی تن به خروج از روستا و مهاجرت به‌سمت شهرهای مجاور داده‌اند

گیلان غارت منابع طبیعی و نابودی آن بعلت زمین خواری حکومتی

بنا به یک اعتراف در خبرگزاری فارس یک کارشناس رژیم آخوندی بنام درویش گفت «تقریبا بیش از ۲۵هزار هکتار از جنگل های ما در طول همین چهار،پنج ماه سوخته است و تنها واکنشی که ما دیدیم، واکنش عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست بود که اعلام کرد اصولا آتش سوزی را خیلی بزرگ نکنید،»

اما بقیه ی خسارات جنگلها قطع درختان است که بر اساس گفته ی یک کارشناس رژیم در سایت حکومتی شعار سال بر اساس آخرین آمار‌ها ۳۰ درصد از جنگل‌های شمال کشور امروز کاهش یافته و در حال حاضر ۳.۵ میلیون هکتار جنگل شمال به کمتر از ۲ میلیون هکتار رسیده است. بله. این هم از ویرانی منابع طبیعی کشور. تصویری از قطع درختان شمال را ببینید.

مطالب مرتبط

رخدادها ، اعتصابات و تجمعات اعتراضی اقشار مختلف میهن – قیام ایران

ممنوعیت تحصیل دانش‌آموزان اقلیتهای مذهبی توسط رژیم ایران