دجالگری رژیم آخوندی در رابطه با راهپیمایی اربعین – روزنامه‌های حکومتی

اندازه متن
Aa Aa

چکیده ای از روزنامه های حکومتی – دجالگری رژیم آخوندی در رابطه با راهپیمایی اربعین

گزیده ای از مطالب مندرج در روزنامه های نظام آخوندی

روزنامه های حکومتی سه شنبه شانزدهم مهر، مهم ترین مطالب خود را به دجالگری های رژیم در مورد راهپیمایی اربعین و ادعای تمام شدن تظاهرات و قیام مردم عراق اختصاص داده اند. در کنار آن طرح چپاولگرانه حکومتی برای حذف یارانه های پنهان بیشترین مطالب روزنامه های حکومتی را به خود اختصاص داده است. وحشت از فضای انفجاری جامعه، برجام و برخی از بحرانهای اقتصادی اجتماعی از جمله سایر مطالب روزنامه های سه شنبه است.

ارگان خامنه‌ای هدف از حذف یارانه‌های پنهان در جلسة غیرعلنی روز قبل مجلس آخوندی را به نقل از یک عضو مجلس ارتجاع بر ملا کرده است:

کیهان: «احمد علیرضا بیگی» عضو فراکسیون ولایی در خصوص جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس گفت: « لاریجانی با برگزاری این جلسه غیر علنی قصد داشت نمایشی را برگزار کند که کسری بودجه را از محل افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی جبران نماید که مورد مخالفت نمایندگان قرار گرفت».

در روزنامه ارگان دولت روحانی به رغم تبلیغات وسیع حول ضرورت اجرایی کردن طرح حذف یارانه های پنهان ، هشدارهایی دیده می شود:دجالگری رژیم آخوندی در رابطه با راهپیمایی اربعین - روزنامه‌های حکومتی

روزنامة ایران ارگان دولت: هم‌اکنون یک سوم از انرژی کشور در بخش خانگی و دوسوم مابقی در بخش تولید شامل کشاورزی، صنعت، معدن و حمل و نقل مصرف می‌شود. اگر همین نسبت را مبنا قرار دهیم، تبدیل یارانه‌های پنهان به آشکار صحیح نیست، چرا که نمی‌توان گفت برق مصرفی واحدهای تولیدی را واقعی می‌کنیم و مابه التفاوت آن را به مردم می‌دهیم…

تنها راه حل برای این موضوع این است که زمانی که اقتصاد در شرایط باثباتی قرار دارد و تعامل سازنده‌ای نیز با دنیا دارد و انباشت سرمایه قوی است باید اصلاح قیمت‌های انرژی را اجرا کرد… حذف یارانه‌های پنهان انرژی به‌طور قطع با مقاومت و رفتارهای بازدارنده‌ زیادی در جامعه مواجه خواهد شد و به راحتی و آسانی ممکن نیست و راه دشواری پیش روی دولت و سیاستگذاران است.

در روزنامه های باند روحانی وجوه دیگری از بحران اقتصادی اجتماعی و انزوای جهانی رژیم توامان دیده می شود.

آرمان: به واسطه اجراي برخي سياست‌ها اگر نگوييم در وضعيت بحراني، حداقل در وضعيت دشوار قرار داريم و مسائل اجتماعي در کشور اين جنبه را دارند که به مشکل بزرگتر تبديل شوند. براي مثال معضل پديد آمده در روستاي چنارمحمودي دجالگری رژیم آخوندی در رابطه با راهپیمایی اربعین - روزنامه‌های حکومتیلردگان که مساله‌اي اجتماعي بود، رنگ‌ و بوي سياسي به خود گرفت. روحاني به عنوان رئيس‌جمهور زماني که از سفر نيويورک بازگشت،

در پاويون فرودگاه اظهار کرد که ديپلمات‌ها و سران کشورهاي مختلف براي ديدار با مقامات عالي رتبه مان، پشت محل اقامت هيات ايراني صف کشيده بودند. به موازات اينکه که مسئولان کشور چنين تصوير و تصوري دارند، مي‌شنويم چيني‌ها از فاز ۱۱ پارس جنوبي خارج شده‌اند. فاز ۱۱پارس جنوبي يکي از مهم‌ترين برنامه‌هاي استخراج گاز ايران در خليج فارس است. ما به درستي نمي‌دانيم اما انگار برخي مسئولان کشور در فضاي ديگري هستند که متاسفانه در ظاهراز واقعيات جامعه فاصله دارد.

ستاره صبح: باید توجه داشت که تحریم‌ها نه تنها بر روی اقتصاد، بلکه بر مناسبات اجتماعی نیز اثرگذار بوده و به‌هم‌ریختگی سیاسی-اجتماعی در ایران ایجاد کرده است. اعتراضاتی که در برخی نقاط کشور با آنها مواجهیم نمودهای بارز این به‌هم‌ریختگی هستند. اثر تحریم‌ها به اندازه‌ای بوده که حتی نزدیک‌ترین متحدان تهران نیز در بسیاری از زمینه‌ها از همکاری دست کشیده‌اند. برای نمونه چین که از دوستان نزدیک ایران است، به تازگی از پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی خارج شد.

وحشت رژیم از فضای انفجاری جامعه در روزنامه های هر دو باند دیده می شود:

کیهان: در این شرایط این ما نیستیم که جریان‌های مجازی را مدیریت می‌کنیم بلکه اتاق فکر ضدانقلاب با تولید و نشر محتوا، افکار کاربران شبکه‌های اجتماعی را به سمت هدف از پیش طراحی شده هدایت می‌کند.
مرور پرونده لردگان خلأ شبکه اجتماعی بومی را بیش از پیش روشن می‌کند، جایی‌که یک پرونده بهداشتی- درمانی،

با انتشار یک ویدیو در کانال‌ها و صفحه‌های غیررسمی ‌و تحت مدیریت جریان ضدانقلاب تبدیل به اعتراض و اغتشاش شد، پیش از این نیز وقایعی چون اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶ و ماجرای دختر آبی و اعتراض کارگران هپکو نشان داده بودند تا زمانی که در زمین حریف بازی کنیم، بازنده خواهیم بود یا حداقل ضربه می‌خوریم و مدیریت جریان در دست ما نخواهد بود.

آرمان: جعفرزاده ایمن‌آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم که انتقادات حرف‌ها و درد دل‌ها در گلوها خفه شود به زیر زمین‌ها برود، اگر این اتفاق بیفتد آن زمان است که سر از شبکه‌های خارجی در می‌آورد.

برخی از سایر بحرانهای اجتماعی – اقتصادی در روزنامه های هر دو باند حاکم دیده می شود:دجالگری رژیم آخوندی در رابطه با راهپیمایی اربعین - روزنامه‌های حکومتی

رسالت: قواره چادر مشكي كه تا پيش از اين در حدود ۲۰۰ هزار تومان قيمت داشت، اكنون به بالاي ۶۰۰ هزار تومان رسيده است. پرسشي كه بايد به آن جواب داده شود اين است كه چرا بعد از گذشت چهل سال از پيروزي انقلاب اسلامي، هنوز توليد چادر مشكلي در كشور با چنين مسائل پيچيده اي روبه‌روست؟

ما با كمترين حجم توليد چادر مشكي در داخل مواجه هستيم و اين در حالي است كه منافع عده اي ايجاب مي كند به جاي توليد، به واردات روي آورند زيرا منافع گسترده اي براي اين افراد و گروه ها در پي دارد.

جهان صنعت: دولت از سه طریق اقتصاد را به بیراهه می‌کشاند؛ اول دست بردن به منابع بانک مرکزی و برداشت‌های بی‌رویه برای جبران کسری بودجه که نتیجه‌ای جز افزایش نقدینگی و رشد نرخ تورم ندارد. دوم فروش نفت و کسب درآمد از طریق صادرات نفت و سوم تغییر نرخ ارز و کسب درآمدهای ناشی از آن.

آرمان: سبد معاش خانوارهای کارگری در شهریور ماه با ۴۸۹ هزار تومان افزایش، از مرز ۸ میلیون تومان عبور کرده است؛ در این شرایط آیا شورای عالی کار، کاری صورت خواهد داد؟

مطالب مرتبط

تکرار ادعای آخوندها در رابطه با قیام مردم عراق – روزنامه‌های حکومتی

مروری بر رسانه‌های حکومتی – سه‌شنبه ۱۶مهر۹۸