بازتاب اعتراض به پولی سازی دانشگاه توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر – برنامه آنلاین

اندازه متن
Aa Aa

نظری به فضای مجازی – بازتاب اعتراض به پولی سازی دانشگاه توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر

گزیده ای از نظرات هموطنان در شبکه های اجتماعی

گزارش امروز مون رو با دست مریزاد به دانشجوهای باغیرت پلی تکنیک شروع میکنیم که با تجمع شون علیه غارتگری آخوندها یکباردیگه نشون دادن که دانشجو بیداره و دانشگاه زنده است. دیروز دانشجوهای دانشگاه پلی تکنیک در اعتراض به پولی سازی دانشگاه و شهریه های بی رویه به بهانه سنوات تجمع کردن و این تجمع رو به تحصن در ساختمان ریاست کشوندن و تاکیدکردن تا پاسخ نگیرن جایی نمیرن.

بعد هم اطلاعیه خودشون وخواسته های برحق شون رو خوندن که باعث عقب نشینی مهره های حکومتی شد و نهایتا رازفر، مشاور و مدیر کل ریاست دانشگاه، نامه مطالبات دانشجویان را امضا کرد و متعهد به پیگیری مطالبات دانشجویان شد:
۱- حذف قانون پیش نیاز-هم نیاز
۲- افزایش سنوات برای دانشجویان ورودی ۹۵ به بعد کارشناسی تا ۱۰ ترم
۳- افزایش سنوات برای دانشجویان کارشناسی ارشد تا ۵ ترم.

قشر باغیرت و معترض دیگه کارگران زحمتکش هستن. کارگران آذرآب هم در اعتراض و اعتصاب هستن. کارگران آذرآب در نهمین روز اعتصاب، صبح امروز از محل کارخانه به سوی راه‌آهن حرکت کردند و مسیر ریلی اراک را کاملا مسدود کردن و اعلام کرده‌اند تا زمان پیگیری مطالباتشان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.

اعتراضات به دانش‌ آموزان هم رسیده. تحصن دانش آموزان دبیرستان بهیاری چابهار. دانش آموزان دبیرستان بهیاری چابهار بعلت نبود خوابگاه و عدم تشکیل کلاسها در مدرسه بهیاری چابهار تحصن کردند. لازم به ذکر است طبق گزارشات رسیده به ما با وجود گذشت بیست روز از شروع سال تحصیلی تاکنون کلاسهای این دبیرستان دایر نشده اند

بحران آموزشی

بحران آموزشی امسال بیش از هر سال دیگه خودش رو در زمینه های مختلف نشون داده از جمله عضو مجلس ارتجاع از ماهشهر اعتراف کرد خوزستان با کمبود ۱۶هزار معلم روبه‌روست. علی گلمرادی در جلسه مجلس ارتجاع گفت:‌ مدیریت آموزش و پرورش خوزستان باید تعیین‌تکلیف شود، چرا که در این استان با کمبود ۱۶هزار معلم روبه‌رو هستیم.

کاربر دیگه ای با یاد آوری حرف خامنه ای جنایتکار که گفته بود چهل سال دوم قطعا بهتر خواهیم بود. کلیپی رو از گلایه ها و ناراحتی هموطنی که بدلیل کسادی شغل صنعتی خود مجبور شده تمامی وسیله های مغازه خود را بفروشد و حتی یکی از دستگاه های خود را که ۷ میلیون خریده بود تنها به قیمت ۱میلیون صدهزار تومان بفروشد

بله این هم نمود دیگه ای از نابودی تولید و محصولات داخلی. از دیروز کلیپ عجیب دیگه ای در فضای مجازی دست به دست میشه که فقر و محرومیت در جنوب ایران رو نشون میده. دانش آموزان مدرسه کوت عبدالله #اهواز به علت نبود بوفه در مدرسه، از زیر درب مدرسه، یخ دربهشت می خرند.

وقتی تمام سرمایه ملت در جیب سران حکومت و آقازاده های اونهاست، کودکان ایران باید در چنین وضعیتی باشن. مردم ایران فهمیده ان که تا این حکوت سر کار هست فقر و محرومیت سهم مردم و چپاول و غارت سهم حاکمان هست و به همین دلیل که مسیر اعتراض و قیام و براندازی رو انتخاب کردن

مطالب مرتبط:

بازتاب اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی امیر کبیر – برنامه آنلاین

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر + فیلم