‌ برآشفتگی رژیم از لغو صدور روادید برای هیأت هیأت اقتصادی رژیم به آمریکا-در یک نگاه

اندازه متن
Aa Aa

‌ در یک نگاه -آمریکا از دادن روادید به هیأت اقتصادی رژیم برای شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول خودداری کرد.

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد آخوند روحانی برآشفتگی رژیم را از این اقدام  آمریکا نشان داد و طی نامه یی به رئیس بانگ جهانی نوشت:‌ اعمال محدودیت های بی سابقه و غیرقانونی دولت آمریکا علیه مقامات جمهوری اسلامی ، اینبار منجر به عدم صدور روادید برای هیات وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی کشورمان جهت شرکت در اجلاس سالانه ۲۰۱۹ گروه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول شد.

 

حمایت  آمریکا از قیام مردم لبنان

به گزارش خبرگزاری رویترز یک مقام وزارت خارجه آمریکا  روز پنجشنبه اعلام کرد واشینگتن از حق مردم لبنان برای برگزاری تظاهرات حمایت می‌کند.  وی افزود: مردم لبنان از دولتشان به دلیل مخالفتش با رسیدگی به پرونده‌های فساد «به حق خشمگین» هستند . اعتراض‌های جاری انعکاسی از خواسته‌های مردم لبنان از دولت این کشور برای اتخاذ تدابیری در این زمینه است.

 

 تجمهای اعتراضی در شهرهای مختلف

کارکنان بخش خدمات بیمارستان جلیل یاسوج برای سومین روز متوالی در اعتراض به اخراج خود در مقابل این مرکز درمانی تجمع کردند. روز سه شنبه این کارکنان درِ ورودی بیمارستان جلیل را مسدود کرده بودند.

در قوچان دانشجویان دانشگاه صنعتی این شهر در اعتراض به پولی سازی دانشگاهها و مسایل و مشکلات آموزشی تجمع کردند.

در رشت رانندگان استیجاری شهرداری در اعتراض به پرداخت نشدن ۴ ماه و وعده های توخالی کارگزاران رژیم، مقابل شهرداری رژیم تجمع کردند

 جمعی از اعضای تعاونی مسکن در سنندج در اعتراض به تحویل ندادن واحدها بعد از ۱۸ سال، مقابل استانداری رژیم در سنندج تجمع کرده و خواستار پاسخگویی استاندار رژیم شدند.

 

ابراز نگرانی نمایندگان کشورها از نقض حقوق بشر و افزایش اعدامها 

نمایندگان کشورهای کانادا، آلمان، انگلستان و نروژ طی سخنانی  در اجلاس کمیته سوم مجمع عمومی ملل متحد از نقض حقوق بشر و گسترش اعدامها در ايران تحت حاكميت آخوندها بخصوص اعدام نوجوانان ابراز نگرانی کردند.

نماینده کانادا ضمن تمجید از گزارش جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشرسازمان ملل در امور ایران گفت:

: ما نگرانی شدیدی نسبت به نقض حق آزادی نظر و بیان و آزادی تجمع مسالمت آمیز داریم بویژه علیه مدافعان حقوق کارگران و حقوق زنان. ما همچنین نسبت به اعدام افرادی که در زمان جرم زیر ۱۸ سال بودند، و همچنین اعدام دو جوان ۱۷ ساله در آوریل ۲۰۱۹نگرانیم.

نماینده آلمان در کمیته سوم مجمع عمومی گفت : آلمان نسبت به ادامه استفاده از حکم اعدام عمیقا نگران است.. بویژه احکامی علیه افرادی که در زمان ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال بودند و اجرای آن اعدام عمیقا آزار دهنده است. ما از رژیم ایران مصرانه می‌خواهیم همه احکام اعدام علیه افراد زیر ۱۸ سال را لغو کند.

نماینده انگلستان در کمیته سوم مجمع عمومی ضمن حمایت از گزارش جاوید رحمان گفت: انگلستان از مأموریت جاوید رحمان قویا حمایت می کند و از این گزارش استقبال میکند، مشخصا توجهی که به حق حیات آزادی و محاکمه عادلانه شده است…

نماینده نروژ در کمیته سوم مجمع عمومی از نقض حقوق اقلیتها  و افزایش اعدامها در ایران تحت حاکمیت آخوندها ابراز نگرانی کرد و گفت:‌ تداوم تهدیدات و دستگیریهای مدافعان حقوق بشر شامل مدافعان حقوق زنان و حقوق بشر بیشترین نگرانی را ایجاد میکند.. ما از مقامهای رژیم ایران مصرانه می‌خواهیم که تعهدات خود را  بر طبق قانون بین المللی حقوق بشر انجام دهند.

مطالب مرتبط:

تجمع غارت شدگان پرشین پارس در یک نگاه ۱۴بهمن ساعت۱۹۳۰

مهمترین اخبار ایران و جهان در ۶۰ثانیه – اخبار نیمروزی شنبه ۲۰مهر۹۸