بازتاب مقاومت و ایستادگی تحسین برانگیز مردم عراق- برنامه آنلاین

اندازه متن
Aa Aa

نظری به فضای مجازی – بازتاب مقاومت و ایستادگی تحسین برانگیز مردم عراق

گزیده ای از نظرات هموطنان در شبکه های اجتماعی

همراه میشیم با شما با تصاویری از قیام مردم عراق و ایستادگی تحسین برانگیزشون دربرابر انواع سرکوب و تهدید. کلیپی هست از مقاومت جانانه جوانان شجاع عراقی در برابر تک تیراندازان سپاه قدس حشد الشعبی که آنها را هدف قرار دادند.
#بغداد- خیابان رشید. تظاهرات گسترده مردم عراق در میدان تحریر بغداد

دیشب مجددا شمار کثیری از مردم عراق در بغداد و سایر شهرهای این کشور خواستار برکناری دولت دست‌نشانده آخوندها در عراق شدند. چهارشنبه ۱۵آبان – درگیری ها در نزدیکی بانک مرکزی #عراق میان انقلابیون و مزدوران سپاه قدس و حشد الشعبی. پس از مقاومت جانانه انقلابیون عراقی، مزدوران سپاه قدس و حشد الشعبی، فرار کردند.

فیلمی از بصره. درگیریهای شدید در اطراف استانداری و خیابانهای دیگر. بکار گیری گازهای اشک‌آور علیه مردم توسط نیروهای سرکوبگر. فیلم دیگه ای هست از بغداد صحنه هایی حماسی که در تاریخ عراق و مبارزات مردم برای آزادی ماندگار خواهد شد. رساندن کمکهای غذایی و دارویی به جوانان قیام در میان دود و گازاشک‌آور توسط زنان قهرمان عراقی در پل جمهوری خاکریز اول نبرد با بکار گیری خودروهای التک تک

غیرت عراق

جوانان مبارز عراقی به این زنان درود میفرستند و آنها را غیرت عراق خطاب میکنند. معترضان از هرفرصت برای افشای سرکوبگران استفاده میکنن. «قیام کنندگان پوکه های گلوله های جنگی که امشب نیروھای حشدالعبی و سپاە قدس در بغداد علیه آنها استفاده کردە است را نشان میدهند». شهر رمیثه در استان مثنی – پیوستن دانشجویان و دانش آموزان به قیام مردم عراق

همبستگی و مشارکت مردم عراق، درسی برای مردم تحت ستم ایران است. اتحاد و همبستگی وپشتیبانی قوی از نفراتی که در خط مقدم نبرد هستن یکی از جلوه های بی نظیر قیام عراق هست. عکسی از پشت جبهه قیام عراق. عراق؛ بغداد تقابل قدرت اجتماعی که از جان مایه میگذارد با قدرت نظامی حکومت آخوندی که از باروت و گلوله و گاز اشکاور.

اعتراضات مردم “کف خیابان” کاخ دولت را لرزنده و میز اجراییه دولت را از زیر دست دستنشاندگان حکومت آخوندی خواهد کشید. یک نکته جالبی که درباره وضعیت بحرانی رژیم و عمق نفرت مردم نسبت به اونها وجود داره رو میشه در خبر بعدی دید. “گزارشگر صداوسیما اخیرا موقع حضور در خیابان‌های #بغداد و مصاحبه با افراد، از میکروفونی ساده بدون لوگوی این رسانه استفاده می‌کند.

معلومه که ترسیدند !!! جدیدترین بازتاب رویتر از قیام عراق. رویترز: درگیری تظاهرکنندگان با نیروهای امنیتی عراقی در جنگ پلها. رویترز: نیروهای امنیتی عراقی روز چهارشنبه برای پراکندن تظاهرکنندگان در مرکز بغداد اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کردند این در حالیست که بزرگترین تظاهراتهای ضد دولتی به سراسر پایتخت عراق گسترش یافته است.

پالایشگاه ناصریه

رویترز افزود: منابع امنیتی و انرژی گفتند تظاهرکنندگان روز چهارشنبه ورودی به پالایشگاه ناصریه را مسدود کردند و از ورود کامیونهای سوخت به پالایشگاه ممانعت بعمل آوردند…ادامه قیام مردم غیور لبنان؛ روز گذشته دانش آموزان لبنانی در صیدا هم به خیابان آمدند. تعدادی از کاریکتاتورها رو باهم میبینیم از عزم مردم عراق برای ازادی و مقابله با دخالتهای اخوندها

پایان بخش گزارش امروزمون فراخوانی هست از تجمع سپرده گذاران غارت شده کاسپین دچار خسارت اموال ناشی از مجوز بانک مرکزی. جهت رسیدگی مجلس به تصویب ماده ۲۳۶ برای محاکمه ی رئیس سابق بانک مرکزی ولی الله سیف، جهت تخلفات بانک مرکزی و نپرداختن به كليه مطالبات و خسارت اموالمان.

این تجمع راس ساعت ۱۰ صبح همزمان با تجمع بازنشستگان لشگری و کشوری انجام خواهد شد. سه شنبه ٢١ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰ صبح مجلس – بهارستان. پاسخ سرکوب،فساد و ترور آخوندها این روزها در ایران ومنطقه فریاد خلقی خسته از ستمه که خاموش نخواهد شد

مطالب مرتبط

بازتاب مقاومت بی‌نظیر و جانانه قیام کنندگان عراقی- برنامه آنلاین

قیام و تظاهرات در عراق – اسکای نیوز: جنگ پلها در بغداد برای دست یافتن به کاظمیه، کرخ و منطقه سبز + فیلم و عکس