بستن خیابان اصلی شهر شادگان توسط جوانان معترض – در یک نگاه

اندازه متن
Aa Aa

در یک نگاه – جوانان قیام در شادگان شامگاه یکشنبه تجمع اعتراضی برگزار کردندو خیابان اصلی شهر را بستند. جوانان با روشن کردن آتش در وسط خیابان خشم خود را نشان دادند.

در کوت عبدالله نیز جوانان خشمگین دست به تظاهرات و خیابان را بستند.

سخنگوي مجاهدين با درود به دلاوران شادگان، جوانان غيرتمند در اهواز و سراسر خوزستان را به خيزش و حمايت از قيام شادگان فراخواند.

 

تجمع بازنشستگان با شعارهای معلم زندانی آزاد باید گردد و سوریه را رها کن فکری به حال ما کن

بازنشستگان در اعتراض به وضعيت بدمعيشتي خود با شعارهای معلم زندانی آزاد باید گردد و سوریه را رها کن فکری به حال ما کن برای مطالبه حقوق به یغما رفته خود روز یکشنبه مقابل مجلس ارتجاع و سازمان برنامه و بودجه رژيم تجمع کردند.

رژيم آخوندي به منظور جلوگيري از اين تجمع اعتراضي و پيوستن ساير اقشار به بازنشستگان، صدها تن از نيروهاي سركوبگر و بيش از ۵۰ موتور سوار و دهها مزدور لباس شخصي را از قبل در محل مستقر كرده بود.  به‌رغم اقدامات سركوبگرانه، بازنشستگان كه بسياري از آنها را زنان تشكيل مي دادند، توانستند تجمع خود را  در مقابل مجلس ارتجاع برگزار كنند.

درگیری جوانان عراق با نیروهای مسلح در میدان خلانی

جوانان شورشی و قیام کننده عراقی روز یکشنبه به رغم سرکوب گسترده، در میدان خلانی با نیروهای مسلح حکومت عراق درگیر شدند. تلویزیون العربیه گزارش داد: صدها جوان عراقی در میدان خلانیkhallaniاز موانع نیروهای امنیتی عبور کردند. نارنجک‌های گاز اشک‌آور و بمب‌های صوتی و شلیک هوایی نیروهای امنیتی نتوانست مانع تجمع، تظاهرکنندگان شود. شلیک نارنجک‌ها و گاز اشک‌آور به سمت تطاهرکنندگان در سطح بسیار گسترده باعث شده است که میدان خلانی در بغداد کاملا به‌وسیله دود و آتش پوشانده شود.

جنگ و گریز در میدان خلانی در بغداد

اسکای نیوز گزارش داد:‌همچنان از روز گذشته  تا همین لحظه جنگ و گریز در منطقه میدان خلانی ادامه داشته و تشنج بر این منطقه حکمفرماست. تظاهرکنندگان توانستند از موانع ایجاد شده بگذرند  و کنترل میدان خلانی را به دست بگیرند.  در مقابل، نیروهای امنیتی و نیروهای ضد شورش که در میدان خلانی حضور داشتند به سمت پل سنک عقب نشینی کردند.

اسکای نیوز افزود: در دیوانیه نیز یک تجمع بزرگ وجود داشت. در استان نجف نیز تظاهرکنندگان تظاهرات کردند.

عفو بین الملل کشتار در عراق را محکوم کرد و خواستار جلوگیری از حمام خون شد

‌عفو بین الملل بعد از مصاحبه تلفنی با چند تن از شاهدان در عراق اعلام کرد: بعد از آنکه ۶ تظاهر کننده در مرکز بغداد، کشته شدند،   باید به فوریت نیروهای امنیتی را مهار کرد. دهها تظاهرکننده دیگر در پایتخت مجروح شدند . بغداد و بصره شاهد روزهای خونین و خشونت بیش از حد علیه معترضین بودند . عفو بین الملل تأکید کرد: باید به فوریت دستور پایان دادن به استفاده بیرحمانه و غیرقانونی از نیروی مرگبار داده شود.

شهریاری عضو مجلس ارتجاع:‌ بسیاری از کسانی که مرتکب فسادهای جدی شده اند از اطرافیان  روحانی هستند

حسینعلی شهریاری عضو مجلس ارتجاع در واکنش به اظهارات آخوند روحانی درباره روشن شدن وضعیت فساد های میلیونی و میلیارد تومانی گفت:‌ رئیس جمهور بگوید با چند تا دادگاه نمی توان سر مردم کلاه گذاشت. به دور از اخلاق است؛ اقدامات رئیس جمهور در این راستا فرافکنی و فرار به جلو است. بسیاری از کسانی که مرتکب فسادهای جدی شده اند از اطرافیان رئیس جمهور و دولتمردان هستند که به نوعی به آنها وابستگی داشته اند و کسانی که مدعی مبارزه با فساد است مبارزه با فساد را از اطرافیان خود آغاز کند.

مطالب مرتبط:

تظاهرات جوانان خوزستان علیه رژیم در اعتراض به مرگ مشکوک حسن حیدری / سخنگوی مجاهدین