مگر چند نفر مرده‌اند – طنز سیاسی

اندازه متن
Aa Aa

مطالب طنز – مگر چند نفر مرده‌اند

نگاهی به مطلب طنز و کاریکاتورهای سیاسی

برنامه طنز امروز را با یک مطلب جدی از کیهان خامنه‌ای به قلم پاسدار حسین شریعتمداری تحت عنوان «مگر چند نفر مرده اند» شروع می کنیم که تصویر روشنی از قوم و خویش بازی رایج در نظام، از بیت ولی فقیه تا سایر ادارات می دهد. کیهان از جمله نوشته است: با عجله وارد اداره شد و داشت از پله‌ها بالا می‌رفت که نگهبان پرسید؛ آقا کجا تشریف می‌برید؟

ارباب رجوع با پوزش از اینکه تشریفات و روال جاری را رعایت نکرده است گفت؛ با آقای شیرازی، رئیس ‌اداره، کار واجب و مهمی دارم. نگهبان گفت؛ متاسفانه پدر آقای شیرازی به رحمت خدا رفته و ایشان امروز تشریف نمی‌آورند. ارباب رجوع، گفت خدا رحمتشان کند. آقای اکبری معاون اداری ایشان هم می‌تواند کارم را انجام بدهد. نگهبان گفت، ایشان هم عمویشان فوت کرده است. ارباب رجوع پرسید؛ آقای بهرامی که تشریف دارند، قائم‌مقام آقای رئیس ‌را می‌گویم‌، خدمت ایشان می‌رسم.

نگهبان سری به تاسف تکان داد و گفت دایی آقای بهرامی هم دارفانی را وداع گفته و ایشان برای تشییع جنازه آن مرحوم رفته‌اند. ارباب رجوع که نمی‌دانست برای بدشانسی خودش متاسف باشد یا برای بلای ناگهانی که بر اهل آن اداره نازل شده است گفت؛ خُب چاره‌ای نیست، مدارکم را به خانم یاوری مسئول دبیرخانه می‌دهم که ثبت کنند و معلوم باشد در مهلت مقرر مراجعه کرده‌ام و خودم فردا خدمت می‌رسم. نگهبان گفت برادر خانم یاوری هم دارفانی را وداع گفته است و ایشان هم حضور ندارند!

ارباب رجوع در حالی که راه افتاده بود از اداره خارج شود چشمش به یک آگهی تسلیت افتاد که با روبان سیاه به دیوار نصب شده بود. آگهی فوت پدر آقای شیرازی، رئیس ‌اداره بود. با تعجب از نگهبان پرسید؛ چرا برای بقیه درگذشتگان آگهی تسلیت نزده‌اید؟! آنها هم از بستگان نزدیک مدیران همین اداره بوده‌اند و نباید تبعیض قائل می‌شدید!

و نگهبان در حالی که لبخند معنی‌داری به گوشه لبش چسبیده بود گفت؛ یک نفر بیشتر فوت نکرده، فقط همان پدر آقای شیرازی رئیس ‌اداره به رحمت خدا رفته است ولی چون همه مدیران از اقوام نزدیک ایشان هستند، آن مرحوم، عمو و دایی و برادر و… بقیه مدیران هم بوده است!».

کاریکاتورهای سیاسی

 

حزب الشیطان – خیابان لبنانی

 

شیعیان عراقی

 


فساد

 

قاسم سلیمانی غارت لبنان را پشتیبانی می کند

 

قتل تظاهر کنندگان عراقی

 

 

همه باید بروید

 

کرده خودمان به خودمان برگشت داده شد – تظاهرات عراق

 

مردم عراق: نه به سلطة نظام ایران

مطالب مرتبط

عبای رژیم ایران – طنز سیاسی

موشکاف ۱۸آبان- عظما و شیخ فری چی فکر می کردن، چی شد؟