چرا تمامی باندهای نظام آخوندی از سرکوب قیام صحبت می‌کنند – قیام ایران

اندازه متن
Aa Aa

قیام ایران – چرا تمامی باندهای نظام آخوندی از سرکوب قیام صحبت می‌کنند

گفتگو با خسرو شکرالهی

تظاهرات واعتراضات مردمی ودرگیری با نیروهای سرکوبگر برای چهارمین روز در تهران، کرج، شیراز، اصفهان ودیگر شهرهای ایران ادامه دارد.

رژیم که از مقابله با مردم ناتوان مانده است در برخی شهرها مانند کرج، نیروهای افغانی موسوم به فاطمیون را به مقابله با مردم برده است.

اما روحانی، که سرنگونی نظام منحوس آخوندی را به چشم می‌بیند، برای روحیه دادن به نیروهای رژیم وقیحانه گفت: «من خودم فیلمهای

بسیاری از این موارد را دیدم عدد اینها معلوم است چند نفر است… عددی نیست». تظاهرات و درگیریهای گسترده در شهر کرج که از بعدازظهر یکشنبه شروع شده بود تا ۴بامداد دوشنبه، ادامه یافت.

مراکز سرکوب

در سه روز گذشته ۵۰بانک حکومتی وهم‌چنین شماری از مراکز سرکوب وخودروهای حکومتی،سازمان تبلیغات ضداسلامی وپایگاه بسیج در بازارآهن

به‌آتش کشیده شد.اکثر مناطق در دست قیام‌کنندگان است. مسیرها وخیابانهای اصلی که مرکز قیام است توسط مردم مسدود شده است.

جوانان با کمک تیرهای چراغ‌برق ودیگر وسایل در خیابان‌ها مانع ایجاد کرده‌اند. همه مغازه‌ها بسته وپمپ‌بنزینها از کار افتاده‌اند.

در شیراز، جوانان شورشی بسیاری از بانک‌های حکومتی که از مظاهر اختلاس اموال مردم است را به آتش کشیده

وفروشگاههای زنجیره‌ای متعلق به سپاه پاسداران را به تصرف در آورده‌اند. شماری از کلانتریها به دست مردم وجوانان افتاده است.

مزدوران سرکوبگر با شلیک مستقیم به سوی قیام کنندگان، شماری از آنان را به‌ شهادت رسانده‌اند. رژیم آخوندی برای شناسایی نقاط تجمع معترضان هلیکوپترهای نیروی انتظامی را به کار گرفته است. در اصفهان نیز، درگیرهای شدید بین مردم و نیروهای سرکوبگر تا آخر وقت دیشب ادامه یافت. حداقل ۲خودروی و ۶ اتوبوس نیروی انتظامی و ۳بانک در آتش سوخت.

مطالب مرتبط

عفو بین الملل کشتار تظاهرکنندگان و سرکوب وحشیانه توسط حکومت آخوندی را محکوم کرد

تظاهرات و درگیری در چهارمین روز قیام سراسری/استفاده رژیم از نیروهای افغانی برای سرکوب قیام در کرج