بکارگیری هوش مصنوعی در مبارزه با کرونا

اندازه متن
Aa Aa

مبارزه با کرونا و بکارگیری هوش مصنوعی در آن

نگاهی به پیشرفت مقابله با بیماری کرونا در سطح جهانی

همزمان با هشدارها و اعلام خطرها در مورد گسترش کرونا در روزهای آینده،

تلاشهای بین‌المللی برای مقابله با این فاجعه و تدابیر کشورهای مختلف در این رابطه مضاعف شده است.

بی بی‌سی جهانی ۱۴ فروردین نوشت: چندین ریل تولید واکسن ویروس کرونا در جهان

با سرعتی فوق‌العاده و استثنایی در جریان است. سازمان تحقیقات علمی و صنعتی استرالیا

روز پنجشنبه اعلام کرد دانشمندان استرالیایی آزمایش سرفصلی دو واکسن بالقوه ویروس کرونا را شروع کردند. این واکسن که به‌طور مشترک توسط دانشگاه اکسفورد استرالیا و یک کمپانی داروسازی آمریکایی تولید شده است از طرف سازمان بهداشت جهانی اجازه آزمایش بر روی حیوانات را کسب کرد. این اولین آزمایش همه‌ جانبه واکسن ویروس کرونا بر روی حیوان در جهان است و به یمن همکاریهای جهانی سرعت کار بسیار بالاست.

خبرگزاری فرانسه ۱۳ فروردین نوشت: رئیس‌جمهور روسیه خود را ایزوله کرد و نشستهایش را از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می‌کند. پزشکی که هفته گذشته در بیمارستان اصلی کرونای مسکو پوتین را همراهی و او را نسبت به وضعیت بیمارستان و بیماران توجیه کرد می‌گوید مبتلا به ویروس کرونا است. کرملین اعلام کرد به‌دنبال مشخص شدن ابتلای این پزشک به ویروس کرونا ولادیمیر پوتین تصمیم گرفت خود را ایزوله کند.

سی ان.بی.سی آمریکا گفت: رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد به‌دلیل شیوع ویروس کرونا دولت وی در حال بررسی متوقف‌ ساختن بخشی از پروازهای داخلی و خطوط قطار بین ایالتهای اصلی شیوع کرونا است. بیش از ۹۰ درصد پروازهای داخلی آمریکا نسبت به سال قبل به‌دلیل بحران کرونا متوقف شده است. تعدادی از شرکتهای هواپیمایی بزرگ آمریکا در شرف اعلام ورشکستگی و درخواست کمک از دولت فدرال قرار دارند.

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی در تبلیغات-20دقیقه-گزارش6-26تیر97

کرونا در جهان – کارزار بین‌المللی برای مقابله با کرونا و پیامدهای آن