آمار جانباختگان فاجعه کرونا در ایران – ۱ خرداد ۹۹

اندازه متن
Aa Aa

۱ خرداد ۹۹ – آمار جانباختگان فاجعه کرونا در ایران

بر اساس اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز پنجشنبه اول خرداد۱۳۹۹ اعلام کرد،

آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۱۹شهر ایران به بیش از ۴۳هزار و ۳۰۰نفر رسیده است.

شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۵۲۰نفر، در خراسان رضوی به ۳۰۶۰نفر، در خوزستان به ۳۱۲۵نفر،

در سیستان و بلوچستان به ۱۳۳۰نفر، در کردستان به ۸۱۵نفر، در لرستان ۱۲۶۵نفر و در همدان به ۱۲۶۶نفر رسیده است.

ابعاد فاجعه به حدی است که امروز معاون وزارت بهداشت اذعان کرد: «حدود ۱۰هزار نفر از کادر پزشکی کشور به کرونا مبتلا شدند» . از این آمار به‌خوبی می‌توان فهمید که آمار رسمی مبتلایان و قربانیان تا چه اندازه دروغ و مهندسی شده است.

در حالی‌که شمار مبتلایان حتی طبق آمار مهندسی‌شده وزارت بهداشت مستمراً بالاتر می‌رود و امروز به ۲۳۹۲نفر رسیده است، روحانی روز گذشته «از روند کاهشی شیوع کرونا و رسیدن به آستانه مرحله مهار» داد سخن می‌داد و وقیحانه علت شیوع بیماری در چند استان را «رعایت نکردن کامل دستورالعمل‌ها» از سوی مردم دانست.

نمکی وزیر بهداشت نیز با تاسی به روحانی ضمن ابراز نگرانی در مورد پیک‌های جدید کرونا بار دیگر مردم را مقصر جلوه داد و از جمله گفت: «در خوزستان و برخی دیگر از استانها که شاهد خیزهای جدیدی از بیماری هستیم، این امر کاملاً منطبق بر عدم رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌هاست. از مردم خواهش می‌کنم در تعطیلات عید فطر سفر نروند، سفرهای جدید به‌معنی ابتلائهای جدید است… ، اگر اتفاق جدیدی بیفتد و باعث خیز جدید بیماری شود، مهار آن برای بنده و همکارانم بسیار سخت و نفس‌گیر خواهد بود. عزیزانی که برای خوش‌گذرانی به سفر می‌روند برای یک مدت طولانی بیماری را با خود به‌همراه می‌آورند».

مطالب مرتبط

آمار جانباختگان فاجعه کرونا در ایران – ۳۱ اردیبهشت ۹۹

آمار جانباختگان فاجعه کرونا در ۳۱۹ شهر بیش از ۴۳هزار و ۳۰۰ است