آمار جانگداز جانباختگان فاجعه کرونا در ایران – ۷ خرداد ۹۹

اندازه متن
Aa Aa

۷ خرداد ۹۹ – آمار جانگداز جانباختگان فاجعه کرونا در ایران

بر اساس اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز چهارشنبه ۷خرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد،

آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۲۳شهر ایران از ۴۴هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است.

شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۶۱۰نفر، در آذربایجان غربی به ۱۲۸۰نفر، در خوزستان به ۳۴۹۵نفر، در

سیستان و بلوچستان به ۱۴۲۰نفر، در قم به ۳۴۷۰نفر و در لرستان به ۱۴۰۵نفر رسیده است.

در تهران شمار قربانیان قطعاً از ۷۳۰۰نفر بیشتر است. از اول اسفند تا روز ۵خرداد به پنج بیمارستان از ۱۳۸بیمارستانی که در استان تهران بیمار کرونایی می‌پذیرند، ۵۲۵۷۰بیمار کرونایی مراجعه و ۱۵۰۱نفر از آنها فقط در این پنج بیمارستان جان باخته اند: بیمارستان امام حسین با ۲۵۰۰۰مراجعه بیمار کرونایی و ۷۷۹ فوت، بیمارستان شهدای گمنام میدان خراسان با ۱۱۷۵۰مراجعه و ۲۹۱فوت،

بیمارستان مدرس با ۱۱۶۵۰مراجعه و ۲۵۱فوت، بیمارستان طالقانی با ۱۱۷۰مراجعه و ۸۵فوت و بیمارستان سجاد در شهریار تهران با ۳۰۰۰مراجعه بیمار کرونایی و حداقل ۹۵فوت. ارقام هولناک جان باختگان در تهران در حالی است که استاندار تهران روز گذشته گفت: «میانگین فوت‌شدگان کرونا در کشور ۸.۵ (درصد) و در استان تهران ۳.۵ (درصد) است»(ایلنا ۶خرداد).

در شرایطی که بسیاری از کارگزاران رژیم علناً از کمبود تخت و کادر درمانی و الزامات پزشکی شاکی هستند، روحانی امروز بار دیگر با وقاحت گفت: «در ماجرای کرونا ایران در لیست کشورهای موفق در مبارزه با این ویروس خطرناک قرار گرفته… در این حادثهٔ سخت ویروس عالمگیر، ما نه دغدغه‌ای از لحاظ تخت بیمارستانی داشتیم و نه دغدغه‌ای نسبت به‌تختهای ویژه و آی‌سی‌یو داشتیم و نه برای تنفس مصنوعی». دیروز معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به‌ابتلای ۶۰نفر از پرسنل بیمارستان بزرگ دزفول گفت: «کادر درمان به‌شدت تحت فشار هستند.

مطالب مرتبط

آمار جانباختگان فاجعه کرونا در ایران – ۶ خرداد ۹۹

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۳۲۳شهر از ۴۴هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است