از برق مجانی خمینی تا برق مجانی روحانی – قضاوت با شما

اندازه متن
Aa Aa

قضاوت با شما – از برق مجانی خمینی تا برق مجانی روحانی – ۲۰شهریور۹۹

نگاهی به ادعاهای پوشالی رئیس جمهور ارتجاع

خمینی با تصاحب دست‌آوردهای انقلاب علیه دیکتاتوری وابسته سلطنتی، وعده و وعید‌های بسیاری داد که تماماً تو خالی،

بدون برنامه و پشتوانه‌ٔ علمی بود. وی برای جلب مردم فقیر و ستمدیده از شاه با ریاکاری قول داد که آب و برق، از برق مجانی خمینی تا برق مجانی روحانی - قضاوت با شما

مسکن و اتوبوس مجانی می‌شود. سهل است که با دجالیت خاص خود فریاد می‌زد که به این هم دلخوش نباشید

مواهب دیگر انقلاب در راه است! این وعده‌های البته هیچگاه عملی نشد و در عوض آنچه مجانی شد جان و مال و نوامیس ملت ایران بود.

با برق مجانی، آرزوی ۴۲ ساله محقق می‌شود؟

آخوند روحانی در آخرین سال ریاست‌جمهوری و در یک اقدام تبلیغاتی پس از ۴۲ساله خبر از مجانی شدن برق داد؛ و آنرا «برق امید» نامید. بنا به ادعای او این طرح ۲ماه دیگر اجرایی می‌شود و بیش از ۳۰میلیون نفر از آن منتفع خواهند شد. اما چگونه؟

ابعاد طرح «برق امید» چیست؟

طبق طرح روحانی، مشترکاًنی که زیر الگوی تعیین شده یعنی ۸۰ کیلووات ساعت در ماه از برق استفاده کنند از تخفیف صددرصدی در هزینه برق برخوردار خواهند شد. «خوش مصرف کنندگان» مشترکانی هستند که مطابق الگوی تعیین شده مصرف کننده هستند و هزینه متعارف می‌پردازند. عنوان «بیش از الگو» هم به پرمصرف کنندگان اطلاق می‌شود که با ضریب تصاعدی هزینه برق آنها محاسبه می‌شود.

وزارت نیروی دولت روحانی از سه سال پیش با اجرای طرح‌هایی درصدد کم کردن مصرف برق مشترکان ایرانی است. چرا که به‌خصوص در تابستان با افزایش مصرف برق نیروگاههای تولید برق دچار انواع و اقسام مشکلات می‌شوند. چنان‌چه مصرف برق کاهش نیابد کشور مانند سال۱۳۹۷ با خاموشی‌های متعددی مواجه خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیه ۴۲۵ میلیونی از خانواده اعدام شده – قضاوت با شما

آب و برق مجانی وعده فریبکارانه ۴۰ساله