درگذشت مجاهد صدیق شهین قاسمی در آلبانی

اندازه متن
Aa Aa

درگذشت مجاهد صدیق شهین قاسمی در آلبانی

مجاهد صدیق شهین قاسمی دراوج سرفرازی جاودانه شد

سحرگاه جمعه ۲۱شهریور۹۹، خواهر مجاهد شهین قاسمی از شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران، پس از ۴۴سال مبارزه با دو دیکتاتوری شاه و شیخ در بیمارستان در آلبانی درگذشت و در اوج سرفرازی و وفای به عهد به سوی جاودانه فروغها و یاران شهیدش پرکشید.

شهین قاسمی متولد ۱۳۳۷ در مسجد سلیمان، فعالیتهای سیاسی خود را از سال ۱۳۵۵ که وارد دانشکده پزشکی دانشگاه جندی شاپور شدآغاز کرد و تا سال ۱۳۵۷سه بار توسط ساواک شاه خائن دستگیر شد.

پس از انقلاب ضدسلطنتی درحالیکه دانشجوی سال سوم پزشکی بود با پیوستن به سازمان مجاهدین خلق،  مشتاقانه و با تمام وجود پای در میدان مبارزه تمام عیار با ارتجاع غاصب انقلاب ایران نهاد.

مجاهد خلق شهین قاسمی، در دوران مبارزه سیاسی افشاگرانه، پس از سی خرداد و آغاز نبرد انقلابی سراسری،  در مقطع شکل گیری نیروهای آزادیبخش در منطقه مرزی و به ویژه پس از تأسیس ارتش آزادیبخش ملی

مسئولیتهای متعدد و متنوعی را دز مینه های مختلف سیاسی و نظامی و تشکیلاتی برعهده گرفت و با تمام توان و اخلاص مجاهدی به انجام آن همت گماشت.

برای این شیرزن مجاهد خلق، انقلاب ایدئولژیک درونی و پیام مریم رهایی تولدی نوین در مسیرصدق و فدا و گذشتن از همه چیز در راه رهایی خلق و مهین بود. او که در رمضان سال ۱۳۹۱در اوج دوران پایداری پرشکوه ثمرات این تحول را در مقاومت و پاکبازی خودش و همرزمان مجاهدش به عیان می دید، در این باره نوشت:

«چقدر بخودم می بالم که تحت رهبری ذیصلاح مسعود و خواهر مریم بخوبی میتوان تاثیرات شگرف انقلاب خواهر مریم را در استواری ،‌پایداری و استحکام مجاهدین در طی این مسیر پر از ابتلا  را دید. و شاهد و گواه گرفت و امشب نیز در میهمانی مولا علی از وی خواستم که مرا تا به آخر و تا آخرین قطره خون و نفس پر انرژی تر و جنگنده تر از همیشه ، ثابت قدم در این مسیر نگه بدارد.  و مجددا از وی خواستم که برادر مسعود و خواهر مریم را در کنف حمایت و حفاظت خودش فرار دهد»

دوران پایداری پرشکوه در اشرف و لیبرتی، براستی درخشانترین فراز زندگی مجاهد صدیق شهین قاسمی بود.

در پی یورش وحشیانه ۶ و ۷مرداد ۱۳۸۸ برای رساندن صدای اشرف به جهان، او همراه با بقیة مجاهدان دست به اعتصاب‌غذا زد که تا درهم‌شکستن توطئه و آزادی گروگانها به مدت ۷۰روز ادامه داشت.

قهرمان صدیق مجاهد خلق شهین قاسمی در میدان رزم سیاسی هم‌چون نبرد ایدئولوژیک پیشگام و جنگ آور بود.

او در رمضان سال۹۲ توفانهای پرتلاطم توطئه های دشمن را با یاد مولا علی، درهم می کوبد :

«اگر چه زمانه و شرایط ما همچون زمانة خودت پر از ابتلا و پر از فتنه‌های دشمن ضد بشری و در طوفانهای پر تلاطم توطئه‌های دشمن از ارتجاع و استعمار تا خنجر زدن از پشت توسط خائنین همچون خوارج زمان خودت بوده‌ایم، اما در پرتو رهبری پاکبازانة عقیدتی‌مان مسعود و مریم که در بهترین و بالاترین صورت ممکن به تأسی از دریافتگی از دین و آیین شما ما را هدایت کردند، نه تنها ارتجاع و استعمار نتوانستند این مقاومت سازمان‌یافته و مستحکم و پولادین را به زعم طرح‌ها و توطئه‌ها از بین ببرند، بلکه سر همة آنها را در کارزار خونین و با دادن فدیه‌ و شهدای بسیار به سنگ کوبیدند و مجاهدین سربلند‌تر، مفتخرتر از همیشه در بام جهان، در اوج قلة انسانیت و شرافت که الهام‌گرفته از انقلاب ایدئولوژیک خواهر مریم است قرار گرفتند و دشمن در باتلاق خوردن جام زهر دوم دست و پا می‌زند»

نبرد سخت و طولانی با بیماری برای مجاهد صدیق شهین قاسمی بخشی از نبرد و مقاومتی بود که در راه آزادی خلق محبوبش آغاز کرده بود. به‌همین دلیل یارانش جز چهرة گشاده و سرزنده و شاداب در تمام دوران بیماری از او ندیدند. خودش در رمضان سال ۹۷ در نیایشی با مولای متقیقان علی علیه السلام این باره نوشته است: «یا علی از تو میخواهم به من کمک کنی در ابتلا بیماریم سربلند و سرافراز در بیایم و همیشه یک مجاهد جنگنده و شیر اوژن در پنه های نبرد با این بیماری باشم و آنرا به مثابه یک نبرد و جنگ ببینم و کم و کاستی هایم را در این مسیر ببشخای و بر استقامت و پایداریم بیافزا تا در مقابل خلق قهرمانم و رهبران عقیدتی ام از این ابتلا سربلند و روسفید درایم. و گرد و غباری از افسردگی  و حیف و حسرت در من نباشد . همیشه یک مجاهد شاداب و جنگنده و بشاش باشم»

مجاهد صدیق شهین قاسمی که زندگی اش را وقف آزادی مردم ایران از دیکتاتوریهای شاه و شیخ و اسارت دژخیمان کرده بود، در پرواز و سفر رستگاری نیز به همین می اندیشید.  او که ارزشها و صدق و فدای مبارزاتیش را در  تعهدات و پیمانهای همه یاران مجاهدش و در تاروپود سازمان محبوبش جاری  و ماندگار کرده است، در وصیت نامه اش نوشته است: « فقط و فقط یک سازمان یکه و تنها و با یاری خلقش بدون هیچ‌گونه استعانتی از دیگران پا به عرصه نبرد نهاده و هر روز برای رهایی این خلق از یوغ اسارت دژخیم، بهترین فرزندانش یعنی مجاهد خلق را به قربانگاه رهایی و آزادی می‌فرستد، تا بلکه از خون آنان سیلابی خروشان و از آتش سلاحشان شعله های ستم سوز بر خیزد و  بنیان این پیرکفتار را برکند…خداوندا از تو می خواهم که این رهبری و سازمانش را کمک کنی تا در راه تو بتواند پیروز و سربلند بماند و دژخیم را هر چه زودتر نابود کند چرا که تنها یاورمان تو هستی…».

پیام خانم مریم رجوی

خانم مریم رجوی پرواز مجاهد پاکباز و صدیق شهین قاسمی را به همه مجاهدین و بخصوص به خواهرانش در شورای مرکزی مجاهدین و همچنین به دخترگرامی اش ضحی تسلیت گفت و افزود: درود به روان پاک خواهر عزیزم شهین که در اوج مجاهدت و روحیه والای انقلابی،در پایان نبردی چندساله با بیماری از این جهان پرگشود.

۴۴سال مبارزه پیگیر با دو دیکتاتوری و به ویژه سالهای سخت محاصره و نبرد در اشرف و لیبرتی و صدق و فدا در نبرد ایدئولوژیک، از او مجاهدی تمام عیار و رویین تن ساخت که با امید و ایمان راه می‌پیمود و نمونه‌ای تحسین برانگیزی از زن انقلابی مجاهد بود.

شهین عزیزم در مبارزه با رژیم آخوندی صلابت و عزمی آهنین، و رو به مردم و میهنش، روحی لطیف و بی آلایش داشت و  چهره خندان،‌ مصمم و پیکارجوی او به رغم بیماری، برای همرزمانش فراموش ناشدنی است.

یقین دارم که ارزشهای مبارزاتی این مجاهد صدیق در قلب و ضمیر یارانش پیوسته تکثیر میشود و راه آزادی خلق و برابری و رهایی زن ایرانی را روشن می کند.