اوضاع ملتهب در عراق – اخبار و تحولات خاورمیانه

اندازه متن
Aa Aa

تحولات و اخبار خاورمیانه – اوضاع ملتهب در عراق – ۲۳شهریور۹۹

نگاهی به آخرین تحولات عراق

قیام‌کنندگان عراقی در بابل با برگزاری تظاهرات بر محاکمه آمران و عاملان کشتار تظاهر کنندگان و

برکناری استاندار فاسد و وابسته به رژیم ایران تأکید کردند. نیروهای سرکوبگر ضدشورش با حمله به

تظاهر کنندگان تعدادی از آنها از جمله دکتر ضرغام ماجد یکی از فعالان قیام را دستگیر کردند. اوضاع ملتهب در عراق - اخبار و تحولات خاورمیانه

جوانان شورشی با آتش زدن لاستیک و بستن خیابان‌ها و گسترش تظاهرات به مقابله با نیروهای سرکوبگر پرداختند.

جوانان شورشی در میدان تحریر بغداد، در ناصریه، کربلا و واسط بر آزادی فوری

دکتر ضرغام ماجد و سایر دستگیر شدگان تأکید کردند. و جوانان شورشی بابل با آتش زدن لاستیک و بستن خیابان‌ها و گسترش تظاهرات به مقابله با نیروهای سرکوبگر پرداختند.

در اوضاع ملتهب عراق شبه‌نظامیان موسوم به “سرایا السلام”، وابسته به مقتدی صدر، با هجوم به خانه‌یی در بغداد، تمام اعضای خانه را به‌قتل رساندند.

به‌گزارش رسانه‌های عراقی، پدر خانواده چند روز پیش مطلبی در انتقاد از عملکرد مقتدی صدر و شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران، در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده بود.

این شبه‌نظامیان روز دوشنبه ١۷شهریور، در واکنش به این انتقاد به خانهٔ شخصی این مرد هجوم بردند و علاوه بر او، همسر و سه فرزند او را با رگبار گلوله، به‌قتل رساندند. شبه‌نظامیان بعد از این کشتار بر روی دیوار خانه نوشتند: “سرانجام انتقاد از سرایا السلام”.

توئیتر روز ۱۸شهریور حساب کاربری «نصر الشِمٍری» سخنگوی سرکرده شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران موسوم به النجبا را مسدود کرد. خبرگزاری رسمی رژیم – ایرنا با درج این خبر با سوز و گداز نوشت که شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسانهای غربی در مدت اخیر به صورت سازمان‌یافته تلاش می‌کنند تا مانع فعالیت این شبه‌نظامیان در عراق شوند. الکاظمی سعی می‌کند با نزدیک شدن به عربستان در حقیقت به نوعی .

مطالب مرتبط

تحولات جدید در یمن – اخبار و تحولات خاورمیانه

تظاهرات در شهرهای ملتهب عراق