اعتراض کارگران پارس جنوبی، کارگران زمزم تبریز، اعضای تعاونی مسکن و کارگران آجرپزی سیب و سوران

اندازه متن
Aa Aa

اعضای تعاونی مسکن و کارگران آجرپزی سیب و سوران وکارگران پارس جنوبی،  زمزم تبریزتجمع اعتراضی برگزارکردند

اعتراض کارگران مجتمع گازی پارس جنوبی،  زمزم تبریز، اعضای تعاونی مسکن فرهنگیان شاندیز و  معترضین آجرپزی سیب و سوران

کارگران مجتمع گازی پارس جنوبی،  معترضین کارخانه زمزم تبریز، و اعضای تعاونی مسکن فرهنگیان در شاندیز مشهد، به دلیل وضعیت اشتغال، اخراجها و پایمال شدن حقوق شان، در شرایط شیوع کرونا تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

کارگران کوره‌های آجرپزی شهرستان سیب و سوران در استان سیستان و بلوچستان نیز در اعتراض به ناچیز بودن حقوقشان در شرایط کرونا و گرانی فزاینده برای چندمین روز متوالی در اعتصاببه‌سر می‌برند.

کارگران در شهرهای مختلف از جمله تبریز، مشگین شهر، بجنورد، لامرد و عسلویه دست به اعتراض و اعتصاب زدند.

روز شنبه ۲۶مهر  معترضین  کارخانه زمزم تبریز برای دومین بار در اعتراض به اخراج شماری از همکاران خود و پرداخت نشدن حقوق عقب‌افتاده تجمع کردند.

در مشگین شهر کارگران پروژه بزرگراه اهر- مشگین شهر روز شنبه بار دیگر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب‌افتاده اعتصاب کردند و در محل کار خود تجمع کردند.

در بجنورد کارگران شهرداری بار دیگر به همراه خانواده‌های خود در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی مقابل شهرداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

در لامرد کارگران پترو پالایش در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب‌افتاده اعتصاب کردند.

و در عسلویه روز جمعه  معترضین به‌نمایندگی از۲ هزار نفر از همکارانشان نسبت به سطح نازل حقوق، عدم پرداخت بموقع آن و شرایط کاری و زیستی نامناسب، تجمع اعتراضی برپا کردند.

 معترضین اعلام کرده‌اند تا رسیدن به خواسته‌های خود از جمله“ پرداخت کلیه دستمزدهای معوقه، برکناری پیمانکاران و بستن قرار داد مستقیم با وزارت نفت، بهبود وضعیت خوابگاهها و مراکز درمانی و غذاخوری‌ها و برقراری استانداردهای قابل‌قبول زیستی در این منطقه‌ها و رعایت پروتکلهای سازمان بهداشت جهانی در مقابله با بیماری کرونا و پرداخت دستمزد برابر در برابر با کارگران رسمی در صنعت نفت” به سر کار باز نخواهند گشت.

مطالب مرتبط

اعتراض کارگران پتروشیمی رازی، فرهنگیان غارت شده گنبدکاووس، کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج

اعتراض و اعتصاب در تبریز، مشگین شهر، بجنورد، لامرد و عسلویه