نماینده انگلستان در مجمع عمومی سازمان ملل: فعالیت های بی ثبات کننده ایران با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت منطبق نیست

اندازه متن
Aa Aa

فعالیت های بی ثبات کننده ایران با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت منطبق نیست – نماینده انگلستان در مجمع عمومی سازمان ملل

کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل

نماینده انگلستان: فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران در سراسر منطقه

و فعالیت‌های موشکهای بالستیک آن‌که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل‌متحد منطبق نیست

نماینده انگلستان در ملل متحد: فعالیت‌های بی‌ثبات‌کنندهٴ رژیم ایران و فعالیت‌های موشکی آن‌که با قطعنامهٔ ۲۲۳۱ شورای امنیت منطبق نیست

نماینده انگلستان در کمیته اول مجمع عمومی در مورد خلع‌سلاح و امنیت جهانی در روز ۲۵مهر ۹۹ گفت:

ما نگرانی‌های عمیقی نسبت به استمرار فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران در سراسر منطقه و فعالیت‌های موشکهای بالستیک آن‌که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل‌متحد منطبق نیست، داریم.

به‌ویژه دادن تسلیحات به نیروهای نیابتی و عوامل غیردولتی که امنیت در منطقه را تضعیف می‌کند.

عدم پایبندی سیستماتیک رژیم ایران به تعهدات برجامی‌اش به‌طور جدی به حفظ توافقنامه ضربه می‌زند. ما نسبت به تداوم ملتزم نبودن به برجام عمیقاً نگرانیم.

ذخیره اورانیوم غنی شده با غنای پایین ده برابر محدوده مشخص شده در برجام است. رژیم ایران هم‌چنین به فعالیت‌های غیرقابل برگشت تحقیق و توسعه روی چند مدل سانتریفوژهای پیشرفته ادامه می‌دهد که از محدودیتهای توافقنامه تجاوز می‌کند.

ما از رژیم ایران مصرانه می‌خواهیم که همه اقداماتی که با برجام مغایرت دارد را به‌حالت اول برگرداند و بدون فوت وقت به پایبندی کامل برگردد.

نماینده انگلستان در کمیته اول مجمع عمومی درباره خلع‌سلاح و امنیت جهانی به رژیم آخوندی اشاره کرد و گفت: «ما نگرانی‌های عمیقی نسبت به استمرار فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران در سراسر منطقه و فعالیت‌های موشکهای بالستیک آن‌که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد منطبق نیست، داریم. به‌ویژه دادن تسلیحات به نیروهای نیابتی و عوامل غیردولتی که امنیت در منطقه را تضعیف می‌کند». (سایت سازمان ملل ۱۴مهر)

مطالب مرتبط

نماینده انگلستان در مجمع عمومی: موشکهای رژیم ایران خاورمیانه را بی ثبات کرده است -دریک نگاه

نگرانی نمایندهٔ انگلستان از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران