بیانیه مطبوعاتی وزارت خارجه آمریکا ۲۷مهر تمامی تحریمهای ملل متحد علیه رژیم ایران در تاریخ ۱۹ سپتامبر بازگشت

اندازه متن
Aa Aa

تمامی تحریمهای ملل متحد علیه رژیم ایران در تاریخ ۱۹ سپتامبر بازگشت:بیانیه مطبوعاتی وزارت خارجه آمریکا ۲۷مهر

بیانیه مطبوعاتی وزارت‌خارجه آمریکا ۲۷مهر

تمامی تحریم‌های ملل‌متحد علیه رژیم ایران در تاریخ ۱۹سپتامبر بازگشت

این تحریم‌ها شامل تحریم‌های تسلیحات متعارف نیز می‌شود

هر دولتی که به رژیم ایران سلاح بفرو شد قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت را نقض کرده و

هر دولتی که از رژیم ایران سلاح بخرد قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت را نقض کرده است

مایک پمپئو در بیانیه‌یی که در سایت وزارت‌خارجه منتشر شد نوشت: در تاریخ ۱۹سپتامبر، تقریباً همه تحریم‌های سازمان ملل علیه رژیم ایران بازگشت، از جمله اعمال مجدد تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد. بر همین اساس صادرات تسلیحات متعارف به رژیم ایران نقض قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت ملل‌متحد و خرید هر گونه تسلیحات یا تجهیزات مربوطه از رژیم ایران نقض قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت ملل‌متحد است. ایالات متحده آمادگی دارد که از آتوریته داخلی خود استفاده کند تا هر فرد یا نهادی را که به تأمین، فروش یا انتقال تسلیحات متعارف به رژیم ایران یا از رژیم ایران کمکی بکند و هم‌چنین آنهایی که آموزش فنی، حمایت و خدمات مالی و سایر کمکها مربوط به این تسلیحات را فراهم کنند، تحریم کند.

هر دولتی که به‌دنبال صلح و ثبات در خاورمیانه است و از مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند باید از هر گونه معامله تسلیحاتی با رژیم ایران خودداری کند. تأمین تسلیحات به رژیم ایران تنها به تشدید بحران در منطقه می‌انجامد، تسلیحات خطرناک بیشتری در دست گروهها و نیروهای نیابتی تروریست رژیم ایران قرار می‌دهد

هر دولتی که این ممنوعیت را به چالش بکشد به‌روشنی در برابر صلح و امنیت به درگیری و تنش سوخت رسانی می‌کند.

هر دولتی که به رژیم ایران اسلحه بفرو شد مردم ایران را فقیرتر می‌کند، زیرا این امکان را به رژیم می‌دهد که منابع مالی را از مردم دریغ کرده و در راستای اهداف نظامی رژیم هزینه کند. رژیم با یک انتخاب مواجه است: می‌تواند در نقض تحریم‌های سازمان ملل خرید تسلیحات را دنبال کند، یا از بودجه خود برای تأمین زندگی و رفاه مردم ایران استفاده کند. امروز، مردم ایران رنج می‌کشند زیرا رژیم به‌رغم درخواست مقامات بهداشتی‌اش برای تأمین بودجه مورد نیاز، هم‌چنان حدود ۱میلیارد دلار از وزارت بهداشت ایران برای پاسخ به COVID-۱۹ دریغ می‌کند. این رژیم مسئول عواقب نحوه تخصیص منابع مالی مردم ایران است. دهه‌ها فساد و سیاستهای افراطی سران رژیم مسئول تبهکاری علیه یک ملت بزرگ است.

در مقابله این ملت بزرگ با استبداد و در برابر هدر دادن منابع ایران و در مقابله با تلاشهای رژیم برای سرکوب مبارزه مردم برای آزادی، ما در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم.

مطالب مرتبط