دروغی به نام تاثیر‌گذاری محدودیتهای نیم‌بند – از دروغ تا واقعیت

اندازه متن
Aa Aa

از دروغ تا واقعیت – دروغی به نام تاثیر‌گذاری محدودیتهای نیم‌بند

و واقعیتی به نام پیش رفت روزانه کرونا

پس از سه روز از طرح پر سر و صدای محدودیتهای نیم‌بند یا تعطیلی هوشمند آن‌چنانکهدروغی به نام تاثیر‌گذاری محدودیتهای نیم‌بند – از دروغ تا واقعیت

رئیس ستاد حکومتی کرونا در تهران می‌گوید می‌گذرد: «محدودیتها باید منجر به تقلیل

ترددهای درون شهری بشود اما هم یافته‌های ترافیکی شهر هم صحنه‌های میدانی حاکی از

این هستش که هنوز ریتم مورد لزوم و مطلوب ما در کنترل اپیدمی در شهر تهران حاصل نشده است».

اگر تهران را که قاعدتاً مورد توجه بیشتر هم هست شاخص قرار دهیم، باید بگوییم این وضعیت مربوط به سراسر کشور و تمامی نزدیک به ۴۰۰ شهری است که تحت عنوان قرمز و نارنجی و زرد موضوع طرح پر سر وصدای کذایی قرار گرفته‌اند. این اظهارنظر تنها مربوط به رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونای تهران هم نیست. یک عضو شورای شهر تهران به نام حجت نظری هم بر همین نکات انگشت گذاشته و گفته است: «عملاً مطرح شد که پایتخت از روز گذشته تعطیل شود اما در عمل و در دستورالعمل ابلاغی هیچ تعطیلی واقعاً رخ نداده و بنده حتی دیروز به‌شدت شاهد شلوغی خیابان‌هایی بودم که قبلاً شلوغ نبود.

این اتفاق نشان می‌دهد که دولت هیچ اراده‌یی برای محدودیتهای نیم‌بند نداشته و عملاً در ظاهر خواسته شهر تعطیل شود اما در باطن تقریباً تمام مشاغل به‌کار خود ادامه می‌دهند. این شیوه مانع از شیوع کرونا نخواهد شد».

گذشته از این، آمار و ارقام هم هم‌چنان بیانگر سیر صعودی ابتلا به کرونا و شمار جان‌باختگان است.

در این مورد که آیا اجرای این طرح به کاهش آمار مبتلایان و جانباختگان منجر می‌شود یا خیر زالی می‌گوید اگر این طرح خوب پیش برود از سه ماه بعد می‌توان آثارش را در آمار و ارقام مشاهده کرد.

 

مطالب مرتبط

دروغی به نام تولید واکسن کرونا توسط رژیم آخوندی – از دروغ تا واقعیت

کرونا؛ محدودیتهای نیم‌بند و چشم‌انداز فاجعه