یادی از شهیدان مجاهد خلق در ماهشهر

اندازه متن
Aa Aa

نگاهی به شهیدان مجاهد خلق از شهر شورشی ماهشهر

من گر ز سر بریده‌می‌ترسیدم

در محفل عاشقان نمی‌رقصیدمیادی از شهیدان مجاهد خلق در ماهشهر

امیرفخرالدین بندرآبادی ‌زاده بندر ماهشهر در سال ۱۳۳۴ بود. در سال ۵۳ برای ادامه تحصیلاتش به آمریکا رفت و در سال ۵۴ با سازمان مجاهدین خلق ایران آشنا شد. فعالیت حرفه‌یی خود را با انجمن دانشجویان مسلمان آمریکا از سال ۱۳۶۱ شروع کرد. اواسط سال ۶۵ بود که خودش را به منطقه مرزی رساند و در عملیات چلچراغ شرکت کرد. در این عملیات او از ناحیه دست مجروح شد.

با شروع عملیات فروغ جاویدان امیر مسئولیت پشتیبانی یکی از یکانها را برعهده داشت و در یکی از کمینها در ۱۰ کیلومتری اسلام‌آباد، پس از این‌که مجروح شد، برای این‌که پیکرش به دست مزدوران نیفتند با کشیدن نارنجک قهرمانانه به‌شهادت رسید.

امیرفخرالدین در بخشی از وصیتنامه‌اش در تاریخ ۱۸ مرداد ۶۵ چنین نوشته:

«من به‌عنوان یک مجاهد خلق، با شهادت خویش گواهی می‌دهم بر حقانیت کلمه توحید، بر حقانیت رهبری مسعود و مریم و حقانیت انقلاب کبیر خلق قهرمان ایران. آمده‌ام تا با کسب آمادگی بیشتر، خمینی پلید و خون‌آشام، این جرثومه فساد و تباهی و جنایت تاریخ ایران‌زمین و مزدوران کثیف و جنایتکار او را با سلاح ظلمت سوز مجاهد خلق بسوزانم و خاکسترشان را به باد سپارم… آری ما برآنیم تا یکبار برای همیشه مبارزات تاریخی خلق قهرمانمان را به ثمر رسانده و سعادت و رستگاری پایدار را برای نسلهای آینده ایران‌زمین به ارمغان آوریم… شهیدان ماهشهر

به خمینی خون‌آشام و ضدبشر بگویید ما را از چه می‌ترسانی؟ نسل فدا را از چه می‌ترسانی؟ به‌قول مسعود «آی خمینی ما را ز سربریده می‌ترسانی!»

من گر ز سر بریده می‌ترسیدم

در محفل عاشقان نمی‌رقصیدم…»

۱۸ مرداد ۱۳۶۵ – امیرفخرالدین بندر آبادی

از شهیدان ماهشهر

مطالب مرتبط

سازمان مجاهدین خلق ایران اسامی ۵۶ تن و تصاویر ۲۰ شهید ماهشهر از شهیدان قیام آبان را اعلام کرد

شهیدان قیام آفرین- ماهشهر