سوم رجب شهادت امام الهادی علی النقی (ع) دهمین پیشوای تشیع انقلابی ـ ۲۶بهمن۹۹

اندازه متن
Aa Aa

سوم رجب شهادت امام الهادی علی النقی (ع) دهمین پیشوای تشیع انقلابی ـ ۲۶بهمن۹۹

این جا مرکز شهر سامرا زیارتگاه امام علی‌النقی و امام حسن عسکری،

دو پیشوا و راهنمای توحید و انقلاب در برابر جباریت و ارتجاع، دهمین و یازدهمین پیشوایان تشیع انقلابی است.

مرقد مطهری که طی قرنها کانون همبستگی و همدلی شیعیان و اهل سنت عراق بود

و چه بسا که اهل سنت خود خادمان حرم امامان تشیع بودند، اما حکومت آخوندی در یکی از فجایع تاریخی خود همین مکان مقدس را در راستای برانگیختن فرقه‌گرایی و بلعیدن عراق هدف انفجار و تروریسم صادراتی خود قرار داد.

اما امروز قیام‌کنندگان عراقی به‌ویژه توده‌های میلیونی شیعه از سامرا تا نجف و کربلا و از بغداد تا بصره با فریادهای «رژیم ایران اخراج اخراج» حاکمیت پلید آخوندی را لعن و طرد می‌کنند.

فریادهایی که جهان را پرطنین و آخوندهای جنایتکار را رسوا ساخته و به‌حضیض ضعف و درماندگی رانده است.

نوروز ۱۳۶۸

مسعود رجوی: … سلام بر خصم آشتی‌ناپذیر خمینی و خمینی‌صفتان و تمامی آزادی‌کشان دوران! سلام بر پیشوای عصمت و حقیقت! امام راهنما و راهگشایی که در مسیر مجاهدت نزدیک به نیمی از عمر ۴۲ساله خود را در تبعید و بازداشت و تحت‌نظر و زندان به‌سر برد، در لشکر‌گاه حکام زمان و سرانجام نیز در همانجا بشهادتش رساندند. همو که در عصر بی‌خبری و در بحبوحه‌ٔ دوران ناآگاهی، و در آن زمان که زنان مجاهد علوی از شدت فقر و فاقه و فشار، بنوبت با یک چادر نماز می‌خواندند. پرچم توحید و یگانگی را ضمن ۳۶سال امامت خود سرفراز و پابرجا نگه داشت. پس درود تمامی نسل‌ها بر تو باد. و درود مجاهدین خلق ایران. درود همه آزادیخواهان و درود هر آن‌کس که پا در رکاب مجاهدت علیه خمینی ضدبشر گذاشت. سلام بر تو ای مولای من.

مطالب مرتبط

سوم رجب  شهادت امام الهادی علی النقی (ع) دهمین پیشوای تشیع انقلابی

طارق الهاشمی: رژیم ایران عامل جنایت تاریخی انفجار مراقد سامرا