آمار جانگداز قربانيان در ۴۸۶ شهر از ۲۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر بيشتر است

اندازه متن
Aa Aa

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانيان در ۴۸۶ شهر از ۲۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر بيشتر است-۴اسفند۹۹

  1. حریرچی: ویروس کرونای انگلیسی بسیار تهاجمی، از مرزها وارد خوزستان شده است،
  2. تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی از ۲۰۰نفر در روز به ۳۵۰۰نفر و تعداد بستریها در یک ماه از ۱۰۰نفر به ۱۱۰۰نفر افزایش یافته است
  3. بیمارستانهای اهواز: آمار مراجعه به بیمارستانها لحظه ای افزایش می‌یابد،
  4. ظرفیت بیمارستانها تکمیل شده و سرعت انتشار به حدی بالا است که به نظام درمان خوزستان آسیب جدی وارد می‌کند لذا خواستار تعطیلی دو هفته ای استان هستیم
  5. فرماندار اهواز : بیمارستانهای اهواز مملو از بیماران کرونایی است؛ ICUها پر هستند و میزان مرگ و میر بالا رفته است
  6. وزارت بهداشت رژیم: با توجه به گردش ویروس جهش‌یافته در خوزستان و تعدادی از استانها، ادامه روند در کشور فاجعه‌بار است
  7. دانشگاه پزشکی آذربایجان غربی: ظرفیت بیمارستان طالقانی ارومیه به‌طور کامل تکمیل شده و مجبور هستیم بیمارستان دیگری را برای خدمات دهی وارد چرخه فعالیت کنیم
  8. دانشگاههای علوم پزشکی گیلان و آذربایجان شرقی از ورود ویروس انگلیسی به این استانها خبر دادند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۸۶شهر از ۲۱۹هزار و ۷۰۰نفر بیشتر است.

شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۸۲۷۳نفر، در آذربایجان‌غربی به ۸۱۷۸نفر، در اصفهان به ۱۴۱۶۵نفر، در تهران به ۵۲۳۷۱نفر، در خوزستان به ۱۱۲۱۰نفر، در کرمان به ۴۸۷۴نفر، در گیلان به ۷۸۵۱نفر، در لرستان به ۹۰۷۳نفر، در مازندران به ۹۲۶۲نفر، در هرمزگان به ۲۳۷۵نفر و در یزد به ۴۰۳۷نفر رسیده است.

لاری سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت:

«روند ابتلا و بستری در خوزستان به‌شدت در حال افزایش و نگران‌کننده است و با توجه به گردش ویروس جهش‌یافته در خوزستان و تعدادی از استانهای دیگر، ادامه روند بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در کشور فاجعه‌بار است» (ایرنا ۴اسفند).

در خوزستان، حریرچی، معاون وزیر بهداشت در مورد شیوع بیماری کرونا در خوزستان گفت:

«ویروس انگلیسی بسیار تهاجمی و از مرزها وارد خوزستان شده است، تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی از ۲۰۰نفر در روز به ۳۵۰۰نفر و تعداد بستریها در مقایسه با یک ماه پیش از ۱۰۰نفر به ۱۱۰۰نفر افزایش یافته است. خوزستان به خیز سوم بیماری کرونا وارد شده و در استان آذربایجان‌غربی نیز روند ابتلاء صعودی است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴بهمن).

رئیس بیمارستان گلستان اهواز از افزایش آمار مراجعه به بیمارستانها به‌صورت لحظه‌ای و تکمیل شدن ظرفیت بیمارستانها خبر داد و گفت «سرعت انتشار ویروس به حدی بالا است که گنجایش بیمارستانهای اهواز پر شده که به نظام درمان خوزستان آسیب جدی وارد می‌کند لذا از استاندار تقاضا داریم که نسبت به تعطیلی استان و شهرستانهای قرمز اقدام لازم را انجام دهد».

از سوی دیگر «رؤسای بیمارستانهای رازی، خمینی، سینا، امیرالمومنین (ع)، طالقانی و گلستان اهواز که درگیر کرونا هستند از استاندار خوزستان درخواست تعطیلی ۲ هفته‌یی خوزستان را دارند» (ایرنا ۳اسفند).

فرماندار اهواز نیز با اشاره به وضعیت بحرانی شهر گفت:

«بیمارستانهای اهواز مملو از بیماران مبتلا به کرونا است؛ ICUها پر هستند و میزان تلفات و مرگ و میر بالا رفته است» (ایسنا ۴اسفند).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت:

«ظرفیت بیمارستان طالقانی ارومیه به‌طور کامل تکمیل شده است و مجبور هستیم بیمارستان دیگری را برای خدمات دهی وارد چرخه فعالیت کنیم و در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستانهای دولتی، بیمارستانهای خصوصی به مانند موج سوم به کمک دانشگاه علوم پزشکی می‌آیند» (ایرنا ۳اسفند).

در گیلان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت:

«تست کرونای یک خانم ۷۱ساله به یکی از بیمارستانهای البرز مراجعه کرده بود، از نوع جهش‌یافته انگلیسی گزارش‌شده است» (ایرنا ۴بهمن).

در آذربایجان شرقی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت:

«یک شهروند اهری با سابقه مسافرت به عراق و بازگشت به کشور در روزهای اخیر تحت بررسی و آزمایشهای لازم قرار گرفت و از نظر ویروس جهش‌یافته کرونای انگلیسی مثبت شناخته شد» (ایرنا ۴بهمن).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴ اسفند ۱۳۹۹ (۲۲ فوریه ۲۰۲۱)

مطالب مرتبط

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۸۰ شهر از ۲۱۹ هزار و ۲۰۰ نفر بیشتر است

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۸۶شهر از ۲۱۹هزار و ۷۰۰نفر بیشتر است