تجمع سراسری بازنشستگان در شهرهای میهن اشغال شده ـ وب نگار ـ یک قدم تا آزادی

اندازه متن
Aa Aa

نگاهی به تجمع سراسری بازنشستگان در شهرهای میهن اشغال شده در لابلای صفحات فضای مجازی ـ ۱۸فروردین۱۴۰۰

تورم و افزایش سرسام‌آور قیمتها باعث بی‌ارزش شدن حقوق کارمندان، کارگران، مزدبگیران و بازنشستگان شده است و این وضعیت، باعث شده تا آنها به‌طور مستمر نسبت به این وضعیت اعتراض کنند.

مردم محرومی که حقوق ماهانه آنها تنها کفاف چندین روز هزینه زندگی‌شان را می‌کند و قادر به تأمین بقیه هزینه زندگی در طول ماه نیستند.تجمع سراسری بازنشستگان در شهرهای میهن اشغال شده ـ وب نگار ـ یک قدم تا آزادی

بازنشستگان برای نهمین بار در روز ۱۵فروردین دست به اعتراض سراسری زدند و در اعتراض به بیداد ستم و استثمار حکومت آخوندی دست کم در ۲۳شهر دست به تجمع اعتراضی زدند. تظاهراًکردند.

آنها با انتشار بیانیه‌یی مطالبات خود را تشریح کردند، بخشی از مطالبات آنها عبارت است از افزایش سالیانه حقوق، پرداخت مزایای شغلی نظیر کمک معیشت، حق مسکن، حق عائله مندی و اولاد و اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان ۱۴۰۰ و…

شعار بازنشستگان در این تجمعات عبارت بود «ما دیگه رأی نمی‌دیم از بس دروغ شنیدیم، حاصل کار دولت غارت پول ملت، تنها ره رهایی از سفره‌های خالی فریاد کف خیابان، تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشنیم. »

حقوق نزدیک به ۷۰درصد بازنشستگان کارگری حدود یک چهارم تا یک پنجم خط فقر است که در صورتی که بنابر اظهارات کارشناسان حکومتی خط فقر ۱۰میلیون تومان است.

بازنشستگان در شهرهای اهواز و کرج شعار می‌دادند:

ما دیگه رأی نمیدیم از بس دروغ شنیدیم
فریاد فریاد از این همه بیداد
معیشت منزلت حق مسلم ماست

وعده وعید کافیه سفره ما کافیه
ننگ ما ننگ ما دولت الدنگ ما
کشور ما رو گنجه بازنشسته تو رنجه
تامین اجتماعی خجالت خجالت
تا حق خود نگیریم از پای نمی‌نشینم

مطالب مرتبط

اظهارات مضحک و وقیحانه مقامات نظام آخوندی ـ وب نگار ـ یک قدم تا آزادی

تجمع سراسری بازنشستگان در شهرهای میهن با شعار «ما دیگه رأی نمیدیم از بس دروغ شنیدیم»