آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۴۱ شهر از ۲۷۵ هزار و ۸۰۰ نفر بیشتر است

اندازه متن
Aa Aa

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۴۱ شهر از ۲۷۵ هزار و ۸۰۰ نفر بیشتر است – ۱۳اردیبهشت۱۴۰۰

  • رئیسی: بخش خصوصی می‌تواند واکسن آمریکایی مدرنا را از آلمان یا هلند خریداری کند و فقط واردات واکسن تولید شده در آمریکا و انگلیس ممنوع است

  • مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی: در روزهای نخست سال‌جاری ۲ تا ۳ فوتی در روز داشتیم. امروز فوتیها ۱۷ تا ۱۹نفر در روز است.
  • دانشگاه پزشکی اصفهان: به جز منطقه کاشان ۲۲۶۴بیمار بستری هستند. ۳۹۰بیمار در ICU هستند. در ۲۴ساعت گذشته نیز ۳۲نفر جان خود را از دست داده‌اند
  • دانشگاه پزشکی شیراز: طی ۲۴ساعت گذشته ۳۰بیمار مبتلا به کرونا جان باختند. هم‌اکنون ۲۰۵۳بیمار بستری هستند که از این تعداد ۳۲۱نفر در ICU هستند
  • دانشگاه پزشکی آذربایجان غربی: ۱۲۸۵بیمار کرونایی بستری و ۲۵۶تن در ICU هستند. در شبانه روز گذشته ۲۲نفر جان باختند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۳اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۱شهر از ۲۷۵هزار و ۸۰۰نفر گذشت.

شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۱۲۸۳نفر، در آذربایجان‌غربی به ۱۰۲۶۸نفر، در البرز به ۷۲۸۳نفر، در اردبیل به ۳۴۸۷نفر، در اصفهان به ۱۸۰۹۰نفر، در بوشهر به ۲۸۶۹نفر، در تهران به ۶۳۴۷۱نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۲۲۵۵نفر، در خراسان رضوی ۱۷۱۵۰نفر، در خوزستان به ۱۶۸۵۹نفر، در سمنان به ۴۸۵۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۶۳۲۱نفر، در فارس به ۸۵۶۷نفر، در قزوین به ۳۲۰۹نفر، در کردستان به ۴۷۷۲نفر، در کرمان به ۶۲۱۹نفر، در گیلان به ۹۵۷۶نفر، در لرستان به ۱۱۴۵۳نفر، در مازندران به ۱۱۴۵۰نفر، در هرمزگان به ۳۲۰۰نفر و در همدان به ۶۲۲۸نفر رسیده است.

رئیسی سخنگوی ستاد کرونا در مورد خرید واکسن آمریکایی که توسط خامنه‌ای ممنوع اعلام شده بود گفت:

«اگر برند واکسنی آمریکایی باشد و در کشور دیگری تولید شود ما اجازه خرید این واکسن را می‌دهیم و به‌عنوان مثال بخش خصوصی می‌تواند واکسن آمریکایی مدرنا را از آلمان یا هلند خریداری کند و فقط واردات واکسن تولید شده در آمریکا و انگلیس ممنوع است» (انتخاب ۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰).

در اصفهان سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت به جز منطقه کاشان «در ۲۴ساعت اخیر ۱۳۴۲بیمار مبتلای قطعی به کرونا بودند که ۳۲۳ بیمار بستری شده‌اند. در حال حاضر در مجموع ۲۲۶۴نفر بستری هستند که از این تعداد ۳۹۰ نفر در ICU هستند. در ۲۴ ساعت اخیر ۳۲ بیمار کرونایی در اصفهان جان خود را از دست داده‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰).

در فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «طی ۲۴ساعت گذشته ۳۰بیمار مبتلا به کرونا در فارس جان‌باخته و اکنون مجموع جان‌باختگان کرونا در فارس به ۴۰۹۷نفر رسیده است. هم اکنون ۲۰۵۳ بیمار کرونایی در استان بستری هستند، از این تعداد، ۳۲۱ بیمار در ICU هستند» (ایسنا ۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت:

«۱۲۸۵ تن بر اثر ابتلاء به کرونا بستری اند که ۲۵۶ تن در ICU و ۶۶ تن از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند. در شبانه روز گذشته ۲۲ نفر جان باختند و شمار جان‌باختگان به ۴۲۲۳نفر رسید» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰).

در آذربایجان شرقی، مدیر مرکز بهداشت گفت: «در روزهای نخست سال‌جاری دو تا سه فوتی داشتیم، در حال حاضر فوتی‌های کرونا ۱۷ تا ۱۹نفر در روز است. در آن زمان حدود ۱۰درصد آزمایش‌های کرونا مثبت بود الآن ۳۰ تا ۳۵درصد مثبت می‌شود» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰).

در اردبیل، رئیس دانشگاه پزشکی از جان باختن ۱۳ بیمارکرونایی در ۲۴ساعت گذشته خبر داد و گفت: «۷۶ نفر در بخش ICU استان بستری هستند که حال عمومی آنان وخیم است. در هفته‌های اخیر شیوع این بیماری به داخل خانه‌ها کشیده شده به‌طوری که تمامی اعضای خانواده به این بیماری مبتلا می‌شوند» (خبرگزاری حکومتی مهر۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰).

در یزد، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «امروز آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا به ۵۲۸ نفر رسید. از این تعداد ۱۰۸ نفر به‌دلیل وخامت حالشان در بخش ICU تحت درمان قرار گرفته‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر۱۳ اردیبهشت۱۴۰۰).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۳ مه ۲۰۲۱)

مطالب مرتبط

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۴۱ شهر از ۲۷۴ هزار و ۵۰۰ نفر بیشتر است

«واکسن گیت!»