رنج صید و مدافعان خط اول سلامتی مردم و قربانیان جنایت آخوندی ـ مجله اجتماعی اقتصادی

اندازه متن
Aa Aa

مجله اجتماعی اقتصادی ـ رنج صید و مدافعان خط اول سلامتی مردم و قربانیان جنایت آخوندی ـ ۱۳اردیبهشت۱۴۰۰

نگاهی به موضوعات اجتماعی و اقتصادی میهن

برای دومین روز جمعی از صیادان بخش «اروند کنار» واقع در استان خوزستان،رنج صید و مدافعان خط اول سلامتی مردم و قربانیان جنایت آخوندی ـ مجله اجتماعی اقتصادی

مقابل فرمانداری ویژه آبادان تجمع اعتراضی کرده و خواستار حل مشکلات خود در زمینه صید و دریانوردی شدند.

صیادان معترض گفتند: مأموران شیلات به بهانه حفظ ذخایر آبزیان، به جای برخورد با متخلفان از فعالیت همه قایقها و لنجهای صیادی دارای مجوز در این منطقه جلوگیری کنند.

این صیادان محلی که به ممنوعیت صید ترال به این شیوه انتقاد و اعتراض دارند، گفتند: صیدگاه اروندرود بین سه کشور ایران، عراق و کویت مشترک است. اگر قرار باشد صیادان اروندکناری از صید محروم شوند ولی صیادان عراقی و کویتی به‌راحتی با ورود به این صیدگاه مشترک اقدام به صید ماهی کنند، به صیادان اروندکناری ظلم شده است.

صیادان معترض افزودند: در این شرایط خاص کشور که بیکاری دامان اکثر صیادان مناطق جنوبی کشور و منطقه اروندکنار را گرفته است، باید از این قشر حمایت شود؛ در غیراین صورت، بحران معیشتی خانواده‌های صیادان و ماهیگیران که فقط از این راه معیشت می‌کنند را از پا خواهد انداخت.

صیادان معترض گفتند: برای پیگیری وضعیت خود چندین بار اعتراض کرده‌ایم چرا که متوقف شدن کار صیادی با آغاز طرح صید ترال در کشور آن هم برای مدت دو سال، بسیار طولانی است و امنیت شغلی ما را به خطر میاندازد.

صیادان بومی منطقه اروندکنار با بیان این‌که شیوه صید آنها قانونی است، افزودند: کار صیادی، روزمزدی است و صیادان برای امرار معاش خود کاری غیر از صید و صیادی ندارند و تعطیلی آن معیشت ما را به خطر خواهد انداخت.

مطالب مرتبط

برخی تجمعات و اعتراضات کارگران در روزهای اخیر  ـ مجله اجتماعی اقتصادی

دومین روز از تجمع اعتراضی جمعی از صیادان بخش «اروند کنار»