دروغی به نام تهیه کردن واکسن کرونا برای مردم ایران ـ از دروغ تا واقعیت

اندازه متن
Aa Aa

از دروغ تا واقعیت ـ دروغی به نام تهیه کردن واکسن کرونا برای مردم ایران ـ ۲۴اردیبهشت۱۴۰۰

واقعیتی به نام بی عملی رژیم و نبودن هیچ واکسنی برای مردم

آخوند حسن روحانی هم با صراحت از ممنوعیت ورود واکسنهای معتبر به کشور خبر داد و گفت: «دریک نقطه‌ای ما قرار گرفتیم که بنا شد از برخی از کشورها ما اصلاً واکسن نخریم و وارد نکنیم. واکسنی بود که می‌خواستند روی مردم ما آزمایش کنند مردم مطمئن باشند که آنها مسأله آزمایش برای شرکت‌های سازنده واکسن قرار نخواهندگرفت» (تلویزیون شبکه خبر ۲۰دی ۹۹).

آخوند جلاد ابراهیم رئیسی هم گفت: «دستور خامنه‌ای در تحریم واکسن آمریکایی و انگلیسی تدبیری حکیمانه بود» (خبرگزاری ایسنا۲۲ دی ۹۹).دروغی به نام تهیه کردن واکسن کرونا برای مردم ایران ـ از دروغ تا واقعیت

جالب این‌که حریرچی معاونت وزرات بهداشت نیز مقامات حکومتی را از سخن گفتن در مورد واکسن ممنوع کرد و در این رابطه گفت: «هیچکس از مقامات رسمی نباید فعلاً از واکسن حرف بزنند» (خبرگزاری مهر ۱۸دی ۹۹).

این اظهارات معاون وزارت بهداشت رژیم در شرایطی بود که بسیاری از کشورها اقدام به واکسیناسیون مردم کرده بودند و در این زمینه نیز پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای داشتند.

اظهارات سران رژیم از جمله شخص روحانی در مخالفت با خرید واکسن معتبر در حالی است اکنون که در اثر این اقدام ضدانسانی رژیم آمار مبتلایان به بیماری و فوت‌شدگان آن به طرز سرسام آوری بالا رفته است،

آخوند حسن روحانی برای دربردن خود و دولتش از زیر بار این سیاست ضدمردمی مدعی شد موضوع تحریم‌ها باعث شده تا واکسن تهیه نشود: «پس از انتشار اولین اخبار درباره ساخت واکسن برای کرونا دستور پیگیری واردات واکسن را صادر کردم اما مشکل این بود که مدت زمان قابل توجهی طول کشید تا سازمان جهانی بهداشت برخی واکسن‌ها را تأیید کند و از سوی دیگر این نگرانی وجود داشت که هیچ‌کدام از این واکسن‌ها دوره‌های آزمایشی ساخت را به‌طور کامل سپری نکرده بودند.

مطالب مرتبط

دروغی به نام عدم رعایت مردم ـ از دروغ تا واقعیت

چرا فقط مردم عادی قربانی کرونا می‌شوند؟