بی‌اهمیت بودن رأی مردم در نظام ولایت فقیه ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

اندازه متن
Aa Aa

نگاهی به بی‌اهمیت بودن رأی مردم در نظام ولایت فقیه در توئیتر ـ ۱۹خرداد۱۴۰۰

نظر‌سنجی‌های فیک که از سوی منابع و رسانه‌های وابسته به باند غالب نظام ارائه می‌شوند، از هم‌اکنون تلاش سمت‌وسو داری را آغاز کرده‌اند تا بگویند گرایش عمومی جامعه به سمت مشارکت مردم در انتخابات به‌طور اعم و به جانب ابراهیم رئیسی به‌طور اخص است.بی‌اهمیت بودن رأی مردم در نظام ولایت فقیه ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

هدف از این نظرسنجی‌ها این است که به‌عنوان نقش مکمل برای مهندسی انتخابات، فضا را گل‌آلود کنند و برای مهرهٔ انتصابی خامنه‌ای رأی جمع‌و‌جور کنند. با این حال برآورد عمومی این است که هم‌چنان انتخابات نمایشی حاکمیت در بایکوت قرار دارد و مردم ایران حتی پس از اولین مناظرهٔ رسوا و افتضاح‌آمیز به آن واکنش مثبت نشان نداده‌اند.

«در حالی‌که کمتر از دو هفته به انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم مانده است، به گواه نظرسنجی‌ها و جو حاکم بر جامعه فضای سردی بر آن حاکم است، انتخاباتی سرد و بی‌روح که اولین مناظره (که البته به مصاحبه بیشتر شبیه بود) تلویزیونی هم هنوز نتوانست یخ آن را آب کند» (اعتماد. ۱۸خرداد ۱۴۰۰).

فضای پر رنگ تحریم انتخابات از سوی مردم، قابل لاپوشانی نیست. همین روزنامه با طرح یک سؤال نگرانی خود را در این رابطه بروز می‌دهد.

«سؤال این است این شور و شوق برگزیدن رئیس‌جمهور چرا به محاق رفت و مشهود نیست… چرا انتخاب شخص دوم کشور اهمیت خویش را از دست داده و از دغدغه مردم خارج شده است؟»

کاربرد صفاتی مانند «بی‌تفاوت» در مورد جامعه یا «سرد و بی‌روح» برای انتخابات یا تشبیه آن به یخ آب نشده، هرگز گویای التهاب و غلیان کنونی جامعهٔ ایران نیست.

مطالب مرتبط

گسترش کارزار تحریم شعبده انتخابات رژیم آخوندی ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

آتش زدن بنر تبلیغاتی رئیسی جلاد توسط جوانان شورشی