رهگیری و انهدام دو پهپاد بر فراز پایگاه هوایی عین‌الاسد در عراق ـ اخبار و تحولات خاورمیانه

اندازه متن
Aa Aa

اخبار و تحولات خاورمیانه ـ رهگیری و انهدام دو پهپاد بر فراز پایگاه هوایی عین‌الاسد در عراق ـ ۲۰خرداد۱۴۰۰

نگاهی به آخرین تحولات خاورمیانه

ارتش آمریکا مستقر در پایگاه عین‌الاسد اعلام کرد، دو پهپادی که در حال پرواز بر فراز این پایگاه نظامی بودند را منهدم کرده است.

خبرگزاری فرانسه روز یک‌شنبه۱۶ خرداد به‌نقل از وین ماروتو سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در عراق ضمن اعلام این خبر گفت: چند ساعت قبل هم یک موشک به سوی فرودگاه بغداد شلیک شده که تلفات جانی نداشته است.رهگیری و انهدام دو پهپاد بر فراز پایگاه هوایی عین‌الاسد در عراق ـ اخبار و تحولات خاورمیانه

پیش‌تر روزنامه نیویورک تایمز روز ۱۴خرداد گزارش کرده بود که در دو ماه گذشته، شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران، حداقل سه بار با استفاده از پهپادهای کوچک پر از مواد منفجره و در اواخر شب به پایگاههای عراقی از جمله پایگاههای مورد استفاده سی‌آی‌ای و واحدهای عملیات ویژه آمریکا حمله کرده‌اند.

حمله به مرکز پشتیبانی دیپلماتیک بغداد

سرهنگ وین ماروتو سخنگوی نیروهای ائتلاف گفت: حوالی ساعت ۱۵دقیقه به وقت محلی مرکز پشتیبانی دیپلماتیک بغداد مورد حمله با یک موشک قرار گرفت. موشک نزدیک مرکز پشتیبانی دیپلماتیک اصابت کرد و هیچ تلفات یا خساراتی نداشت.

اعتراف سرکرده حشدالشعبی به نقش رژیم در ترورهای عراق

الحدث گزارش داد: قاسم مصلح یکی از سرکردگان حشد‌الشعبی در الانبار که توسط دولت عراق بازداشت شده بود به ترورها در عراق اعتراف کرده و لیستی شامل ۲۰نفر را فاش کرده که ترور تظاهر کنندگان را انجام می‌داده‌اند.

وی گفته است در میان این افراد تک‌تیراندازانی حضور داشتند که به فرماندهی یک افسر سپاه پاسداران از طریق فرودگاه نجف وارد عراق شده بودند. تحقیقات روشن ساخته که مصلح از ستونهای موشکهای رژیم ایران که از طریق عراق به گروه‌های وابسته به رژیم ایران در سوریه منتقل می‌شد، حفاظت می‌کرده است

مطالب مرتبط

بحران امنیتی در عراق و آشفتگی مزدوران رژیم ایران در این کشور ـ اخبار و تحولات خاورمیانه

انهدام دو پهپاد بر فراز پایگاه هوایی عین‌الاسد توسط ارتش آمریکا