سالگرد حمله موشکی به لیبرتی در ۱۴تیر۱۳۹۵

اندازه متن
Aa Aa

موشک‌باران لیبرتی در ۱۴تیر ۹۵ ـ ۱۳تیر۱۴۰۰

رژیم آخوندی که تمام توان خود را برای وارد کردن یک ضربه کمرشکن به مجاهدین قبل از خارج شدن آنها از لیبرتی به کار گرفته بود، در شامگاه ۱۴تیر۹۵ (۲۸ رمضان) در آستانهٴ عید فطر لیبرتی را مورد حملهٔ سنگین موشکی قرار داد. رژیم آخوندی هم‌چنین می‌خواست در آستانه کهکشان و گردهمایی بزرگ مقاومت که ۵روز بعد در ۱۹تیر سال۹۵ در بورژه پاریس برگزار می‌شد، ضرب شستی نشان بدهد.

هدف ولی‌فقیه ارتجاع از این حمله که در ساعت ۲۰ و ۳۵دقیقه یعنی ساعتی پس از افطار صورت می‌گرفت، این بود که حداکثر قربانی و تلفات را از مجاهدان اشرفی بگیرد. از این پیش‌تر سردژخیم قاسم سلیمانی سرکردهٔ نیروی تروریستی قدس و پاسدار دانایی‌فر سفیر آن زمان رژیم در بغداد وعده حمله‌یی را به سران رژیم داده بودند که تلفات و قربانیان آنرا نتوان شمرد. از این رو ۵۰ موشک را از فاصله نزدیک در مساحتی کمتر از یک کیلومتر مربع به کار گرفتند. کلاهک جنگی این موشکها حاوی ۵۰ کیلو مواد منفجره شدیدالانفجار بود.

موشکها با برد ۱۰ کیلومتر و وزن ۱۱۰ کیلو از فاصله ۵ کیلومتری در شمال غربی لیبرتی شلیک شدند. ۵۰نفر مجروح و مصدوم شدند. ۱۱۶ بنگال و سالن و اماکن عمومی منهدم و غیرقابل استفاده شد و بیش از هزار دستگاه کولر و فن کوئل و یخچال و فریزر و انواع وسایل برقی و تجهیزات کامپیوتری و وسایل زندگی منهدم گردید. حفره‌های باقیمانده از محل اصابت موشکها قطر ۴ یا ۵ متر و عمق بین ۱.۵ تا ۲ متر داشت.

در اثر این تهاجم جنایتکارانه ۲ پلیس عراقی در موضع جنوبی لیبرتی و ۸شهروند غیرنظامی در روستای العراقیه مجروح شدند.

اما حمله سهمگین موشکی، به‌رغم آتش‌سوزی گسترده و خسارتهای فراوان مادی، به‌خاطر آماده‌باش موشکی که یک هفته قبل از عیدفطر توسط فرمانده ارتش آزادیبخش اعلام شده بود

هم‌چنین به‌خاطر حداکثر هوشیاری و انضباط پولادین مجاهدین و یکانهای فدایی در مؤسسان چهارم ارتش آزادی، ‌در داخل لیبرتی هیچ شهیدی از مجاهدین نداشت. آخوندهای زبون یکبار دیگر به سختی شکست خوردند و مجاهدین توانستند با حرکتهای غافلگیرانة بعدی، همگی از حلقهٔ محاصره مزدوران خارج و به سلامت به نقطه تجمع جدید خود در آلبانی بروند.

به پرچمداران و پیشتازان ارتش آزادی مجاهدان قهرمان اشرفی در رزمگاه لیبرتی

مسعود رجوی شبانگاه دوشنبه ۱۴تیر (۲۸ رمضان)

مجاهدین در روزهای پایانی رمضان که درعین‌حال گرمترین و طولانی‌ترین ایام سال است، این‌چنین عبادت و مجاهدت را با نقشه‌های مسیر خود در شبهای قدر، در راه خدا و خلق گره می‌زنند.

آری فطر رهایی و آزادی یک ملت این‌چنین با رنج و خون فرزندان رشیدش رقم می‌خورد…

اثبات شد که قطع سوخت و خاموش شدن ژنراتورهای برق و در نتیجه از کار افتادن تجهیزات آبرسانی و خدمات و سرمایش در گرمای بالای ۵۰درجه، در ۸روزی که گذشت، چیزی جز پیش‌درآمد برای کشتار جمعی، نبوده است.

اثبات شد که سنگ‌اندازی و اشکال‌تراشی در جریان انتقال مجاهدین از لیبرتی به آلبانی و به تأخیر انداختن و ممانعت از خروج اسامی و لیستهای مشخص به بهانه‌های مختلف، هم‌چنان‌که مجاهدین و مقاومت ایران پیشاپیش گفتند و نوشتند، چه نقطه عزیمت جنایتکارانه‌یی داشته است.

هم‌چنین اثبات شد که توطئه‌ها و لجن‌پراکنیهای سیاسی علیه مقاومت که معمولاً قبل از گردهمایی بزرگ سالانه بالا می‌گیرد، زمینه‌سازی به‌همین منظور بوده و دستگاه پلید ولایت راه‌حلی جز راه‌حل تروریستی- نظامی در چنته ندارد.

اما خدا را شکر که به‌خاطر حداکثر هوشیاری و انضباط پولادین خودتان، به‌رغم آتش‌سوزی گسترده و خسارتهای فراوان، این بار در حملهٔ سهمگین موشکی که دشمن روی آن حساب زیادی باز کرده بود، شهیدی نداشتیم. دشمن زبون یکبار دیگر شکست خورد و بور شد.

و من به‌یاد می‌آورم آیاتی را که در شب قدر خواندیم:

إِنَّ اللَّهَ یدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا یحِبُّ کلَّ خَوَّانٍ کفُورٍ

أُذِنَ لِلَّذِینَ یقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَی نَصْرِهِمْ لَقَدِیر

 الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیارِهِمْ بِغَیرِ حَقّ‌َ… .

همانا که خدا از گروندگان و دارندگان آرمان و ایمان (و مجاهدینش) دفاع می‌کند و هیچ خیانت‌پیشه ناسپاسی را دوست ندارد و خوش نمی‌دارد.

اجازه داده شد به آنان‌که (با این رژیم) جنگ و پیکار می‌کنند، چرا که آنان (و خلقشان) مورد ستم واقع شده‌اند و همانا که خدا (در مسیر تکامل) بر یاری ایشان تواناست.

آنان‌که از دیار و میهن خودشان به‌ناحق (توسط حاکمیت سرکوبگر ارتجاعی) رانده شده‌اند…

با دعا برای شفای عاجل خواهران و برادران مجروح و مصدوم، باز هم ضرورت حداکثر هوشیاری و آمادگی همه‌جانبه در این وضعیت را خاطرنشان می‌کنم.

مطالب مرتبط

سالگرد حمله موشکی به لیبرتی در ۱۴ تیر ۱۳۹۵

سالگرد حمله شکست خورده موشکی به لیبرتی در ۱۴تیر ۱۳۹۵