اخبار شامگاهی سیمای آزادی -چهارشنبه

اندازه متن
Aa Aa

اخبار شامگاهی سیمای آزادی – چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰

پیام برادر مجاهد مسعود رجوی (۲۹تیر۱۴۰۰):
از ایذهٔ خون‌فشان تا ماهشهر قهرمان و از خرمشهر و اهواز تا دارخوین و بهبهان و سوسنگرد و دزفول آتش قیام بر ضد نظام شعله می‌کشد.
مردم در متروی صادقیه و پشت‌بام‌های نارمک در تهران شعار مرگ بر خامنه‌ای می‌دهند.
در متروی گلشهر کرج هم فریاد می‌زنند: سپاهی حیا کن مملکت را رها کن.

این سیمای شعله‌ور ایران‌زمین در شب مبارک ۳۰تیر است.
تکرار باید کرد که در سراسر ایران‌زمین وقت برخاستن است.

یاوه‌های آخوند خاتمی و امثال او که از سوق دادن اوضاع به جانب آشوب توسط بدخواهان نظام هشدار می‌دهند خریداری ندارد. آنها برای شهرهای آغشته به خون و جوانان شورشگر همزمان با عید قربان که بین‌الملل فدا و قربانی است برای حفظ نظام روضهٔ خشونت‌پرهیزی می‌خوانند.
برای گرفتن آب و آزادی از این رژیم باید آتش بپا کرد!

سالگرد قیام ملی سی تیر در حمایت از پیشوای نهضت ملی دکتر محمد مصدق وچهلمین سالگرد تاسیس شورای ملی مقاومت ایران

قیام تشنگان در خوزستان

مرگ بر خامنه ای، مرگ بر اصل ولایت فقیه ، مرگ بر دیکتاتور

از ایذه تا کـرج و تهران

خیزش مردم ایذه در تداوم و گسترش قیام تشنگان درخوزستان با شعارهای «مرگ برديكتاتور، مرگ برخامنه اي» نقطه اوجی بود که رژیم ولایت فقیه و پاسداران جنایتکار را سراسیمه کرد. آنهم درحالی که شعله های خشم و اعتراض در متروی کرج با شعار سپاهی حیا کن مملکتو رها کن و در متروی صادقیه تهران با شعار «مرگ بر اصل ولايت فقيه دشمن را وحشت زده کرده بود.

پاسداران و مزدوران سرکوبگر با هجوم به تظاهرکنندگان در ایذه، شماري از آنان را دستگير كردند، اما این یورشها خشم مردم را مضاعف كرد و آنها با شعار«بختیاری باعرب، اتحاد اتحاد»، «توپ تانك فشفشه خامنه اي بايد کشته شه» به مقابله پرداختند.

مزدوران با پرتاب گاز اشک آور و اسپری فلفل و آتش گشودن تلاش کردند جمعیت را متفرق کنند اما جوانان غیور ایذه با پرتاب سنگ و جنگ و گریز به مقابله برخاستند و خودروهاي مزدوران سركوبگر را به آتش كشيدند.

گزارشها حاکیست که حملات و شلیک های نيروهاي سركوبگر چند شهيد و مجروح  جای گذاشته است.

خانم مریم رجوی با سلام بر شهیدان خوزستان، و قیا‌م‌آفرینان آب و‌ آزادی گفت:‌ در حاکمیت تبهکار آخوندها مردم #ایران دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند و برای حقوق مسلم‌ خودشان، آب، نان و آزادی و حاکمیت مردم تا به آخر می‌ایستند.

 خامنه‌ای به جای باز كردن آبی كه سپاه پاسداران بر روی مردم بسته است، آتش به روی مردم باز می‌كند. این صدای تمام مردم ایران است که در ایذه، اهواز و سوسنگرد فریاد می‌زنند مرگ برخامنه‌ای و در خرم‌آباد، تهران و کرج بازتاب می‌شود

رئیس جمهور برگزیده مقاومت تأکید کرد جوانان ما در سراسر ایران به حمایت از خوزستان به‌پاخاسته برمی‌خیزند، به حمایت از اهواز، ایذه، سوسنگرد، خرمشهر، رامشیر، آبادان، بهبهان،‌ ویس، دارخوین، ماهشهر و دزفول تا نیروهای سركوبگر را متفرق و متشتت کنند و مانع از کشتار فرزندان مردم ایران در خوزستان شوند

سلام بر شهیدان خوزستان، سلام بر قیا‌م‌آفرینان آب و‌ آزادی. در حاکمیت تبهکار آخوندها مردم #ایران دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند و برای حقوق مسلم‌ خودشان، آب، نان و آزادی و حاکمیت مردم تا به آخر می‌ایستند.

 خامنه‌ای به جای باز كردن آبی كه سپاه پاسداران بر روی مردم بسته است، آتش به روی مردم باز می‌كند. این صدای تمام مردم ایران است که در ایذه، اهواز و سوسنگرد فریاد می‌زنند مرگ برخامنه‌ای و در خرم‌آباد، تهران و کرج بازتاب می‌شود

جوانان ما در سراسر ایران به حمایت از خوزستان بپاخاسته برمی‌خیزند، به حمایت از اهواز، ایذه، سوسنگرد، خرمشهر، رامشیر، آبادان، بهبهان،‌ ویس، دارخوین، ماهشهر و دزفول تا نیروهای سركوبگر را متفرق و متشتت کنند و مانع از کشتار فرزندان مردم ایران در خوزستان شوند

هلاكت يك مأمور انتظامي و زخمي شدن تعداد ديگري از مزدوران حين جنايت و تيراندازي به جانب مردم به اعتراف تلویزیون حکومتی به زبان معكوس

تظاهرات یاران شورشگر  در حمایت از قیام خوزستان  و سایر شهرهای بپاخاسته در اسلو

پارلمان اروپا گروه پارلمانی دوستان ایران آزاد   به مردم به ‌پاخاسته خوزستان که برای آب و آزادی به خیابان ها آمده اند درود می فرستیم

همانگونه که خانم مریم رجوی گفت:  قیام خوزستان  بار دیگر نشان داد تا آخوندهای چپاولگر بر سر کار هستند  فقر و بیکاری و بیماری ادامه خواهد داشت  ما از اتحادیه اروپا می خواهیم  سرکوب مردم خوزستان را محکوم کند  و از خواسته های معترضان تشنه پشتیبانی کند.

تظاهرات و راهپیمایی در برلین همزمان با گردهمایی جهانی ایران آزاد سخنرانی نمایندگان پارلمان فدرال و ایالتی و شخصیتهای سیاسی آلمان

سخنراني‌هاي گردهمایی جهانی ایران آزاد

فیلیپ گوسلن، میشل دووکولور، هروه سولینیاک، آندره شاسین

یانیک فاونیک، ژان میشل کلمان، ژان فرانسوا لوگاره، ژان پیر مولر

مارتین والتون، ژاک بوتو، برونو ماسه، ایلونا جبریا، گری کاسپاروف

دومینیک آتیاس، ژیلبر میتران، دلامینی ماندلا، اددو توئن، رانجا کماری

سوزانا مدینا، اوریولا پامپوری، کلویس بالیو و نامیک کوپلیکو

تلویزیون تاپ چنل آلبانی-اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱

شهر اشرف نام خود را به‌احترام اشرف رجوی، زندانی سیاسی مشهور در زمان شاه از او ​​گرفته است.

اشرف رجوی در سال۱۹۸۲ توسط سپاه پاسداران کشته شد. قرارگاه اشرف نخستین، در عراق تشکیل شد در سال۲۰۰۹، نیروهای آمریکایی شروع به عقب‌نشینی از عراق کردند.

قرارگاه مجاهدین تحت مدیریت دولت عراق قرار گرفت. این یک مشکل بزرگ بود، زیرا دولت جدید عراق مستقیماً تحت فرمان رژیم ایران بود. نقض حقوق‌بشر و نسل‌کشی در عراق اتفاق می‌افتاد.

خانم رجوی از جامعه جهانی خواست تا در انتقال مجاهدین از عراق کمک کنند و توانست حمایت سنای آمریکا و کنگره را برای انتقال اعضای مجاهدین به‌دست آورد.

سنای آمریکا مصوبه‌یی را برای انتقال اعضای مجاهدین برای دولت تأیید کرد و این امر به تعهد دولت ایالات‌متحده تبدیل شد.

این جایی است که آلبانی نقش خود را بازی می‌کند.

این سومین اجلاس است که در آلبانی برگزار می‌شود، در حالی‌که دهها اجلاس دیگر نیز پیش‌تر در فرانسه برگزار شده است.

همه سخنرانان همبستگی مردم خود را با مقاومت ایران برای آزادی ابراز داشتند.

اطلاعیه دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

آمار جانگداز قربانيان كرونا از ۳۳۴  هزار و ۴۰۰ نفر بيشتر است

نظام پزشکی: آمار مرگ در ایران از اتحادیه اروپا با ۴۵۰میلیون جمعیت بیشتر شده است

مطالب مرتبط

اخبار شامگاهی سیمای آزادی ـ سه شنبه

مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در ۶۰ثانیه – چهارشنبه ۳۰تیر ۱۴۰۰