خشم مردم از بی‌آبی - مجله اجتماعی، اقتصادی

بی‌آبی مردم را خشمگین کرده‌است


مجله اجتماعی، اقتصادی شماره ۱۴۵ – خشم مردم از بی‌آبی

مطالب این شماره مجله اجتماعی اقتصادی:

مهمترین اخبار اجتماعی اقتصادی و گزارشات: «وعده‌های توخالی برای بازسازی مناطق سیل زده» ، «هجوم ملخها و نابودی محصولات مردم و بی عملی رژیم» و «بی‌آبی مردم را خشمگین کرده»

اخبار مجله اقتصادی اجتماعی


چپاول هزارمیلیاردی برای واگذاری یک شرکت هواپیمایی


رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس رژیم بانام امیر خجسته از تبانی هزارمیلیاردی برای واگذاری یک شرکت هواپیمایی خبرداد.خشم مردم از بی‌آبی - مجله اجتماعی، اقتصادی شماره ۱۴۵

وی از نحوه واگذاری یک شرکت هواپیمایی در مشهد گفت : این شرکت هواپیمایی هزار میلیارد تومان قیمت داشته که ۳۴میلیارد تومان واگذار شده است.

وی هم چنین گفت: نیشکر هفت تپه و پالایشگاه کرمانشاه نیز در یک تبانی بانازلترین قیمت واگذار شدو اخیرا سیلوی همدان که ۶۰میلیارد قیمت داشت با تبانی به یک‌دهم قیمت و با شرایط ۱۰ ساله و با پیش‌پرداخت ۱۰درصد فروخته شده است.

تورم خردادماه به بیش از ۳۷ درصد رسید


نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ١٣٩٨ به ٣٧,٦ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٣٤.٢ درصد) ٣.٤ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. به گزارش مرکز آمار رژیم ؛ در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» ١.٣ درصد افزایش نشان می­دهد.

پیمانکار پالایشگاه آبادان ۱۰۰ کارگر را اخراج کردخشم مردم از بی‌آبی - مجله اجتماعی، اقتصادی شماره ۱۴۵


پیمانکار واحد آب و برق، بخار و تعمیرات پالایشگاه آبادان بعد از اعتراض کارکنان این واحد برای دریافت مطالبات پایه سنوات خود ۱۰۰ نفر از آنها را اخراج کرد.این کارگران روز شنبه با تجمع مقابل درب ورودی پالایشگاه آبادان خواستار برطرف شدن مشکل خود و بازگشت به کار شدند.

یکی از کارگران معترض گفت : این شرکت به کارگران خود اعلام کرده هر کارگری که قرارداد جدید را که برخی از قانون و مقررات کار در آن لحاظ نشده امضا نکند از کار بیکار و از شرکت اخراج است.

این کارگر پیمانکار پالایشگاه آبادان گفت: اکثر کارگران واحد آب و برق، بخارو تعمیرات پالایشگاه دارای بیش از ۱۰ سال سابقه کار هستند و نادیده گرفتن حق و حقوق آنها در این وضعیت نادر ست است.

افزایش مستمر قیمت گوشت


طی فصل بهار نوسان قیمت گوشت از نرخ ۸۶۷.۳۱۸ ریال تا ۸۷۷.۷۲۷ ریال بود. این نوسان هزار تومانی در حالی طی ۳ ماه گذشته به ثبت رسید که بررسی روند رشد قیمت گوشت قرمز در بازارها طی سال‌های گذشته نشان از افزایش قیمت بیش از ۱۰۰ درصد دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، قیمت گوشت قرمز اعم از گوسفند و گاو سال پیش (۹۷) نسبت به اسفند سال ۹۶ حداقل ۱۲۰ درصد رشد داشته است.

۱۱ استان کشور از نرخ تورم ۴۰ درصد عبور کردند


طبق آخرین گزارش مرکز آمار رژیم ، نرخ تورم سالانه در خرداد ماه سال جاری در کل کشور به ۳۷.۶ درصد رسید و این رقم، رکورد جدیدی برای نرخ تورم در دوره آخوند روحانی است.

نرخ تورم سالانه در استان های خوزستان، آذربایجان شرقی، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحل و بختیاری و کردستان از ۴۰ درصد عبور کرده است.

تولید خودرو ۴۱.۹ درصد افت کردخشم مردم از بی‌آبی - مجله اجتماعی، اقتصادی شماره ۱۴۵


بر اساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت رژیم ، تولید خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۱.۹ درصد افت کرد. بر اساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت رژیم ، ۱۲۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی سواری در فروردین و اردیبهشت ماه امسال تولید شده که از افت ۴۱.۹ درصدی تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته برخوردار است؛

به نحوی که در دو ماه نخست سال گذشته، ۲۰۸ هزار و ۸۰۰ دستگاه انواع خودروی سواری در خودروسازی‌های کشور تولید شد.

در مدت یاد شده هشت هزار دستگاه وانت در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ (تولید ۹ هزار و ۹۰۰ دستگاه وانت) افت ۱۹.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

...........................................

گزارش اول: اعتراف به وعده های توخالیخشم مردم از بی‌آبی - مجله اجتماعی، اقتصادی شماره ۱۴۵


شدت وخامت با ر زندگی در مناطق سیل زده به طور خاص بی خانمانی وچادر نشینی مردم محروم آنهم در هوای گرم تابستان ، باردیگر سر از رسانه های حکومتی در آورد

و ناگزیر زبان به اعتراف باز کردندواز کارنامه سیاه آخوندی دررابطه با بازسازی مناطق سیل زده رونمایی شد . البته مردم ایران در این سالیان تجربه کرده اند که رژیم ولایت فقیه فاقد هرگونه وجدان انسانی نسبت به مردم ایران است که بخواهد قدمی برای آنها بردارد .

درهمین رابطه گزارشی خدمتتون ارایه می شه که توجهتون را به اون جلب می کنم

.........................................

گزارش دوم:‌ هجوم ملخها , نابودی محصولات مردم و بی عملی رژیمخشم مردم از بی‌آبی - مجله اجتماعی، اقتصادی شماره ۱۴۵


در حالیکه ۸ استان کشور در جنوب وشرق ایران باهجوم گسترده ملخ روبرو شده اند وتعادل زیست محیطی در این مناطق برهم خورده وکشاورزی وغذای روزمره مردم در معرض آسیب جدی است

اما حکومت آخوندی با سکوت وبی عملی در مقابل هجوم ملخها، مردم بی پناه این مناطق را بلادفاع گذاشته است . به گزارشی در همین رابطه توجه کنید .

...................................

گزارش سوم : بی آبی مردم را خشمگین کرده است


در سالهای اخیر بحران آب مردم سراسر کشور را غرق در رنج و مصیبت کرده است. مردم ایران همچنان در عطش بی آبی می سوزند. هزاران روستا به‌خاطر کمبود آب خالی از سکنه شده وبه شهرها گریخته‌اند .بی آبی مردم را خشمگین کرده است

اما در شهرها هم وضعیت به همین منوال است و بی آبی مردم را خشمگین کرده است . دراین گزارش به بخش کوچکی از مشکلات مردم در رابطه با بحران آب می پردازیم با ماهمراه باشید

مطالب مرتبط:

گسترش فاجعه‌ بار بی‌آبی – مجله اجتماعی، اقتصادی

درباره «محیط‌زیست» (۱)

لطفا به اشتراک بگذارید: