کمپین نه به اعدام در روز جهانی علیه مجازات اعدام - ری‌توئیت – یک قدم تا آزادی

نگاهی به کمپین نه به اعدام در روز جهانی علیه مجازات اعدام در توئیتر– ۲۰مهر۹۹


خلیفه برای دست‌بریدن، حد زدن و رجم کردن

«ما خلیفه می‌خواهیم که دست ببرد، حد بزند، رجم کند... زندگی بشر را باید به قصاص تأمین کرد؛ زیرا حیات توده زیر این قتل قصاصی خوابیده است. با چند سال زندان کار درست نمی‌شود این عواطف کودکانه را کنار بگذارید»کمپین نه به اعدام در روز جهانی علیه مجازات اعدام - ری‌توئیت – یک قدم تا آزادی

این‌ها اظهارات خمینی است. ۳۹سال پس از خواندنش، هنوز دچار بهت و انزجار می‌شویم و سؤالی عمیق در ذهنمان آشیانه می‌کند. چگونه می‌شود فردی نسبت به دیگر هم‌نوعان خودش جنون‌آسا و تا منتهای قساوت دچار کینه باشد تا آنجا که حتی با مرگ آنها تشفی نیابد. این دینامیسم حیرت‌انگیز برای کشتن، سر به نیست کردن و سلب حیات از انسان‌ها از کجا آمده است؟

در کشتن وسوسه و تردید نکنید!

حکم این جانور عمامه‌دار در مورد اعدام ۳۰هزار زندانی سیاسی در تابستان ۶۷ هنوز غیرقابل هضم است. او در جایی از این حکم فراتر از ظرفیت شیطان، می‌نویسد: «رحم بر محاربین ساده‏اندیشی است، قاطعیت اسلام در برابر دشمنان خدا از اصول تردیدناپذیر نظام اسلامی است، امیدوارم با خشم و کینه انقلابی خود نسبت به دشمنان اسلام رضایت خداوند متعال را جلب نمائید، آقایانی که تشخیص موضوع به عهده آنان است وسوسه و شک و تردید نکنند و سعی کنند [اشداء علی الکفار] باشند».

بعد هم وقتی جلادانش در صدور احکام چشم بسته و فله‌ای اعدام دچار تردید می‌شوند و از او نحوهٔ اجرای آن سؤال نموده و مواردی را جزو ابهام مطرح می‌کنند، جواب می‌دهد: «در تمام موارد فوق هر کس در هر مرحله اگر بر سر نفاق باشد حکمش اعدام است، سریعا دشمنان اسلام را نابود کنید، در مورد رسیدگی به وضع پرونده‏ها در هر صورت که حکم سریع‌تر انجام گردد همان مورد نظر است».

مطالب مرتبط


مراسم استاد شجریان نمادی از صف بندی مردم در برابر دیکتاتوری – ری‌توئیت – یک قدم تا آزادی

رخداد ـ‌ چرا نه به اعدام