واشینگتن پست : استفاده رژیم ایران از هزاران گروه هکر برای جاسوسی گسترده علیه مخالفان


واشینگتن پست : استفاده رژیم ایران از هزاران گروه هکر برای جاسوسی گسترده علیه مخالفان ـ ۲۱بهمن۹۹


واشنگتن پست گزارش کرد رژیم ایران از هزاران گروه هکر برای جاسوسی گسترده علیه مخالفان،


و دیگر تهدیدات رژیمش استفاده می‌کند.


محققان یک کمپانی امنیت سایبری مشخصات بیش از ۱۰۰۰مورد از اهداف دو گروه هکر متعلق به رژیم را شناسایی کرده‌اند.


این منبع افزود طی ۱۵سال گذشته بیش از ده گروه هکر مرتبط با رژیم ایران شناسایی شده‌اند و قربانیان شامل آکادمیسینهای برجسته، فعالان و رهبران تجاری در ایران و دیگر کشورها و مقامات دولتی در آمریکا و اروپا می‌باشند.


تکنولوژی که این هکرها بکار می‌گیرند تکنولوژی پیشرفته‌یی نیست ولی یازی به تکنولوژی پیشرفته برای موفقیت این هکرها ضروری نیست. یک گروه از این هکرها با ارسال ایمیل حاوی مدارک دروغین کامپیوترهای قربانیان خود را آلوده به نرم افزارهای جاسوسی می‌کنند.


واشینگتن پست روز ۱۵آبان با درج این خبر افزود:‌ جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی آمریکا در عرض ۲۷ ساعت از زمان ایملیهای ارسالی هکرهای رژیم ایران اقدام به برگزاری کنفرانس مطبوعاتی کرد و رژیم ایران را مسئول انجام این عملیات اعلام کرد، این سریعترین واکنش آمریکا تاکنون در مورد حملات سایبری بوده است.سی.ان.ان ۱۴ آبان نوشت: آژانس امنیت ملی و فرماندهی سایبری آمریکا اعلام کرد یک عملیات را طی ۲هفته گذشته علیه رژیم ایران به اجرا درآورده است و این را به‌عنوان بخشی از تلاشها برای حفاظت از انتخابات این کشور از دخالت خارجی اعلام کرد.


سی.ان.ان افزود: عملیات اخیر، که برای اولین بار توسط واشنگتن پست گزارش شد، هکرهای رژیم ایران در سپاه پاسداران را هدف قرار داد. ماه گذشته هکرهای رژیم ایران به‌عنوان "گروه راست افراطی پسران مغرور" ایمیل‌های تهدیدآمیز به رأی دهندگان آمریکایی ارسال می‌کردند.


مطالب مرتبط


سازمان امنیت سایبری سرتفا- هکرهای رژیم ایران بانکهای فکری، مراکز تحقیقات سیاسی بعضی کشورها را هدف قرار دادند


اف‌بی‌آی برای گزارش فعالیت‌های سایبری بدخواهانه رژیم ایران فراخوان داد


لطفا به اشتراک بگذارید: