پیام برادر مجاهد مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت به مناسبت روز جهانی زن ـ ۱۴اسفند۱۳۶۱

پیام برادر مجاهد مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت به‌مناسبت روز جهانی زن ـ ۱۴اسفند۱۳۶۱

هموطنان عزیز زنان هموطن ایرانی، شورای ملی مقاومت در آستانه فرا رسیدن روز جهانی زن

به همه زنان مجاهد و مبارزی که در راه کسب استقلال و آزادی ایران به‌شهادت رسیدند و یا در زندانهای سیاسی و شکنجه‌گاههای رژیم خمینی در اسارت به‌سر می‌برند و هم‌چنین به زنان آگاه و آزاده‌ای که در صحنه‌های مختلف مقاومت بر علیه دیکتاتوری ارتجاعی و ضدمردمی خمینی مبارزه می‌کنند درود می‌فرستد.

زنانی که در مسیر آزادی میهن اسیرشان هزار هزار در برابر جوخه‌های اعدام و یا در شکنجه‌گاهها و سیاه‌چالهای رژیم خمینی و یا در سنگر مقاومت مسلحانه انقلابی جان نثار نموده و رژیم مزبور تصریحاً آنها را از ۹سال به بالا مهدور‌الدم شناخته است.

زنانی که از اشرف گرفته تا مادران ۶۰ساله و دختران ۱۳ساله و قهرمانانی هم‌چون گوهر ادب‌آواز... شایستگی زن ایرانی را برای رهایی خود و میهنش در میدان عمل به اثبات رساندند.

زنان آزاده ایران در شرایطی که ظلم و ستم رژیم خمینی سراسر کشور و همه مردم ما اعم از زن و مرد را در بر گرفته زنان هموطن ایرانی تبعیضات و ستم مضاعف این رژیم ارتجاعی و قرون‌وسطایی را نیز متحمل می‌شوند.

طرح شورای ملی مقاومت ایران درباره آزادیها و حقوق زنان - ۲۸فروردین ۱۳۶۶


مسعود رجوی: انسان تا آنجا از قید و بندها و اجبارات مختلف اجتماعی آزاد می‌شود که بر ضد آنها مبارزه می‌کند. زنان ایران به همت افتخارات تحسین‌انگیز مبارزاتیشان عصر جدید رهایی خود را باز گشوده‌اند

مسعود رجوی: خوب رفقا خسته نباشین بالأخره بعد از حدود یک‌سال که از فراهم کردن پیشنویس اولیه طرح و یا افتادن به فکر طرح می‌گذرد و مراحل متعددی که در کمیسیون گذشت یا صحبتهایی که گاه و بیگاه در اجلاسیه‌های شورا می‌شد، سرانجام طرحی که پاکنویسش الآن توزیع شد به توافق رسیدیم در موردش. هم‌چنانکه خودتون شاهد بودین به‌خصوص در اجلاس اخیر ضمن دیروز و امروز که تقریباً ۱۸ساعت طول کشید.

***

من از فرصت با اجازه همه رفقا و خواهران و برادران استفاده می‌کنم و ضمن تبریک برای تصویب طرح مربوط به آزادیها و حقوق زنان هم‌چنانکه در ابتدای طرح آمده است یکبار دیگر از طرف شورا و کل مقاومت و اعضاءاش خاطره جانبازیها و شهادتهای همه زنهای مجاهد و مبارزی را که جانشان را فدیه آزادی میهنمان کردند به بزرگی یاد می‌کنم چه آنهایی که بشهادت رسیدند و چه قهرمانان مقاومی که در زندانهای رژیم ضدبشری هستند.

***

شورای ملی مقاومت ایران میراث‌بر و پرچمدار مبارزات تاریخی مردم ایران از مشروطه تا به امروز است.


جریانی مملو از افتخار و سرفرازی برای تاریخ و مردم ایران که یک روز از مجاهدین صدر مشروطه از ستارخان و باقرخان عبور کرد تا کوچک‌خان و بعد هم رهبر مبارزات ضداستعماری مردم ایران مصدق فقید و به‌رغم تمام خیانتها، چپاولها، میوه‌چینیهایی که بر سر خلق و جنبش آمد.

مهمترینش و بزرگترینش سرقت تاریخی انقلاب بزرگ ضدسلطنتی مردم ایران توسط خمینی و رژیم دجال و خون‌آشام آن.

به‌رغم تمامی اینها باز هم مردم ایران که امروز بیان مقاومت عادلانه‌شون در نمایندگی سیاسی این مقاومت، مقاومت سراسری و عادلانه در شورای ملی مقاومت ایران متجلی است به‌رغم تمام اون جنایتها و سرقتها مردم ایران که بیانشان در این شورا متجلیست نشان دادند که به سنگین‌ترین بها برای آزادی و استقلال و برای حاکمیت ملی ایستاده‌اند...مطالب مرتبط


مصاحبه مسعود رجوی با تلویزیون فرانسه ـ ۲۰بهمن۱۳۶۰ ـ میثاق با سردار خلق و اشرف شهیدان پس از حماسه ۱۹بهمن۱۳۶۰

پیام مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت به‌مناسبت روز جهانی زن - ۱۴اسفند ۱۳۶۱