ویژه برنامه نوروزی تحویل سال ۱۴۰۰ ـ قسمت سوم

ویژه برنامه نوروزی تحویل سال ۱۴۰۰ ـ قسمت سوم-۲فروردین۱۴۰۰


وصل ارتباط مجاهدین در اشرف۳


با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در پاریس و هزاران نقطه در آمریکا، کانادا و اروپا


پیامهای نوروزی اعضای شورای ملی مقاومت


سخنرانیها و پیامهای ۸۹ پارلمانتر و شخصیت سیاسی از ۲۱کشور جهان


آلبانی، آلمان، آمریکا، اسپانیا، استرالیا، اسلواکی، اسلوانی، ایتالیا،


انگلستان، بلژیک، پرتغال، جمهوری چک، رومانی، سوئد، فرانسه


فنلاند، کانادا، کلمبیا، لهستان، لیتوانی و نروژزینت میرهاشمی – سردبیر نشریه نبرد خلق، عضو کمیته مرکزی سازمان چریک‌هایی فدایی خلق ایران:


درود بر شما. بهار با تمام زیبائش نوید پایان زمستان سرد و تاریک را می‌دهد. به امید گرفتن جشن و شادی بهاران آزادی در وطن زیبایمان ایران. سال نو را به شما تبریک می‌گم. به امید رهایی از ویروس کرونا و ویروس رژیم ولایت فقیه و سلامتی برای مردم عزیر و دوستان و یاران. امیدوارم که در سال آینده مردم ایران از بند و بندگی، از فقر و جهل لجنزار آخوندی رها شوند. نوروزتان پیروز باد.رضا اولیا – استاد نقاشی و مجسمه‌ساز عضو شورای ملی مقاومت:


فرا رسیدن نوروز باستانی را به همه مردم ایران و به‌خصوص به زندانیان سیاسی، زنان قهرمان و جوانان به‌پا خاسته تبریک می‌گویم. تبریک به کانونهای شورشی و شورشگران بلوچ که در مقابل این رژیم جنایتکار به‌پا خاسته‌اند. تبریک به دوستان و رفقا و قهرمانان مجاهدین خلق ایران در اشرف۳ و تبریک به مسعود عزیز و تبریک به رئیس‌جمهور مقاومت ایران خانم مریم رجوی.پرویز خزایی – نمایندهٔ شورا در کشورهای اسکاندیناوی:


من فرا رسیدن نوروز باستانی را به تک‌تک شما هموطنان عزیزم در این جشن بزرگ تاریخی ملت بزرگ ایران و تمدن بزرگ فارس و اقوام دیگر در آن دیار واقعاً شادباش میگم و هم‌چنین به مقاومت سرفراز مردم ایران سازمان مجاهدین خلق ایران و سازمان چتری ائتلاف تاریخی شورای ملی مقاومت ایران و آقای مسعود رجوی و خانم مریم رجوی پرزیدنت منتخب دوره گذار خدمت همه شما من شاد باش نوروزی می‌گویممحمد قربانی – قهرمان کشتی جهان و عضو شورای ملی مقاومت:


سلام و درود خدمت هموطنان عزیز. فرا رسیدن نوروز باستانی را به رهبر مقاومت آقای مسعود رجوی و رئیس‌جمهور مقاومت خانم مریم رجوی و هم‌چنین کانونهای شورشی و شورشگران و اشرفیان و اشرف‌نشانها و یاران مقاومت در ایران و سراسر جهان تبریک می‌گویم.فلور صدودی – عضو شورای ملی مقاومت:


نغمه شور پرستوهای شاد نرم نرمک می‌رسد اینک بهار


خجسته باد نوروز بر همه آزادی خواهان ایران عزیز مان و جوانان شورشگر بر همه هموطنان که سال گذشته در جای جای میهن‌مان ایستادند تا صدای آزادیخواهانه‌شان را به گوش جهانیان برسانند، ورود و خجسته باد بر زندانیان سیاسی که مقاومت می‌کنند و در در مقابل ظلم ایستادند درود بر همه هموطنانی که در جای‌جای دنیا به مبارزه با آخوندی ایستادن و صدای مردم در رنج مان را به گوش جهانیان می‌رساندند. خجسته باد نوروز بر خانم مریم رجوی و آقای مسعود رجوی رهبران گرانقدر رو بی‌بدیل مقاومت ایران خجسته با نوروز بر همه همرزمان‌مان در اشرف۳عزیرالله پاک‌نژاد - عضو شورای ملی مقاومت:


فرا رسیدن بهار ۱۴۰۰ و نوروز عید ملی ایرانیان رو به هموطنان تحت ستم در هرکجای دنیا که هستند تبریک و تهنیت عرض می‌کنم برای آنهایی که با نظام سیاهی و تباهی در نبرد دائم هستند پیروزی و موفقیت آرزو دارم در این ایام سخت که بیماری کرونا همراه با کرونای ولایت فقیه به کشتار هموطنان عزیز مان مشغولند از صمیم قلب گشایش و رهایی از این ستم مضاعف رو آرزو می‌کنم و مطمئنم که با تلاشها و کوششهای مردم در بند سرانجام شاهد قیام آخر برعلیه ظلم و تباهی این نظام ضدانسانی و ضدایرانی خواهیم بودسرگرد خلبان حسین اسکندریان - عضو شورای ملی مقاومت:


با سلام فرا رسیدن بهار ۱۴۰۰ و خجسته نوروز باستانی را به همه هموطنان عزیز مان در سراسر دنیا به‌خصوص دلاوران اشرف۳ کانونهای شورشی و بپا خاستگان سراوان تبریک و تهنیت عرض کرده و سالی پر از امید و پیروزی سلامتی و موفقیت در راه آزادی ایران این زیباترین وطن از نکبت آخوندی آرزو دارم پیروز باشید.استاد محمد شمس – آهنگساز، عضو شورای ملی مقاومت:


با درود خدمت شما هموطنان عزیزم در ایران اسیر و سراسر گیتی نوروز سال۱۴۰۰ را به شما هم‌میهنان عزیزم در ایران‌زمین و سراسر گیتی شادباش عرض می‌کنم درود می‌فرستم به دلاوران رزم‌آوران، رزم‌آوران آزادی و تمام کسانی که در راه میهن برای آزادی ایران‌زمین زحمت می‌کشند کانونهای شورشی که تمام وجودشان را لحظه‌ای از دست نخواهند داد و نمی‌دهند برای آزادی ایران‌زمین و مردمشان درود می‌فرستم به شرفشان و امیدوارم هر چه زودتر در ایران آزاد همه دست در دست یکدیگر ایرانی دوباره بسازیم عرض ادب دارم خدمت یکایک همرزمان عزیزم در شورای ملی مقاومت هم‌چنین به خانم مریم رجوی و مسعود عزیزم که پرچمداران راه آزادی مردم ایران هستند درود درود درودبهرام مودت – قهرمان ملی‌پوش فوتبال ایران، عضو شورای ملی مقاومت:


کوچه به کوچه


در به در


پیام شب آمده سر


برای شب زده وطن


یک آسمان ستاره شد


پنجره سبز سحر


بلبل آشیانه شد


رهایی رو ببر خبر


سبز تن خاک صبور


جنگل پر ترانه شد


بهار آمد فصل تحول و تغییر طبیعت الهام‌بخش رسیدن بهار آزادی و رهایی ایران‌زمین و پایان سردی زمستان ارتجاع تبریک نوروزی به ملت قهرمان ایران تبریک به مسعود تبریک به مریم که شکوفایی بهار رهایی را نوید می‌دهند تبریک نوروزی به شما مجاهدین مبارزین و به شما اشرف‌نشانها که عشق به زندگی دوستی پایدار و همبستگی ایرانیان رو بشارت می‌دهید عید سعید سال۱۴۰۰ بر شما شورشگران کانونهای شورشی و قیام‌کنندگان و شما حامیان مقاومت و بردوستان شورایی مبارکنصرالله اسماعیل‌زاده - عضو شورای ملی مقاومت:


نصرالله اسماعیل‌زاده: هموطنان عزیزم در سراسر ایران نوروز باستانی را به شما تبریک می‌گویم. هموطنان حاکمیت ضدایرانی و اشغالگر ولایت فقیه می‌خواهد ما را در یاس و ناامیدی فرو برد و ما در مقابل با روحیه‌ای بسیار شاد به مقابله با او و زدودن ویروس ولایت از این زیباترین وطن می‌رویم به استقبال آن می‌رویم. هموطنان در ایام عید حتی اگر شده با یک حبه قند دهان خود را شیرین کنیددکتر حمیدرضا طاهرزاده - عضو شورای ملی مقاومت:


هم میهنان عزیز م یاران؛ همرزمان؛ دوستان و ایرانیان شریف و آزاده‌ای که در هر کجای جهان برای آزادی مبارزه می‌کنید برای رسیدن بهاران واقعی مقاومت ایران از صمیم دل و جان فرا رسیدن سال۱۴۰۰ به شما عزیزان به همه یاران به رزمندگان مقاومت در شهر شرف به مجاهدان سرفراز آنها که جانشان را فدای آزادی میهنمون کردند به مردم قهرمان و رنج دیده و کرونا گزیده ولایت و به همه شورش گران آزادی و به زندانیان سیاسی به تمام کسانی که تمام این سالها برای تحقق بهاران آزادی ایران تلاش و مبارزه کردند و به‌طور خاص به رهبری خردمند و پاکباز مقاومت آقای مسعود رجوی نور امید و خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور محبوب اونا که آزادی و دمکراسی و حقوق‌بشر و نیک بختی و سعادت مردم ایران رو تأمین و تضمین خواهند کرد دورد می‌فرستم و تبریک میگم.ژنرال جیمز جونز – نخستین مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور اوباما:


نوروز مبارک. سال نو ایرانی بر شما مبارک باشه. من خیلی خوشبختم که این جشن رو در کنار شما در اشرف۳ می‌گیرم.


نوروز جشن حیاته. جشنی برای آغازی دوباره. امیدوارم که به‌زودی بتونیم آغاز دمکراسی و آزادی رو در کشور شما در ایران جشن بگیریم و مطمئنم که با استقامت و عزم جزم شما یک ایرانی که دمکراتیک، آزاد و غیراتمی باشه. از همیشه به حقیقت نزدیکتره.


هم‌چنان که می‌دانید این چشم‌انداز به‌سادگی به دست نیامده. شما سختیهای بسیاری رو تحمل کردید.


برای ۱۴سال وقتی که در عراق بودید شاهد به‌قتل رسیدن نزدیکترین دوستان و اعضای خانواده‌هایتان بودید در حملات وحشیانه‌یی که رژیم و نیروهای وابسته تروریستیش انجام دادند.


اما شما بر اونها فائق آمدید. استقامت شما به یمن تلاشهای خار‌ق‌العاده رهبر بزرگ شما خانم رجوی و حالا که در آلبانی و در اشرف۳ هستید می‌تونید متمرکز شوید بر روی مهمترین وظیفه‌یی که در دست دارید و اون هم حمایت از کانونهای شورشی برای سرنگونی و راحت و خلاص شدن از شر این رژیم برای همیشه است.


شما منبع انگیزش برای من و همه همکارانم در آمریکا بوده‌اید. فداکاریهای شما مردم ایران را به آزادی نزدیکتر کرده است و آنها می‌دانند که در تلاش ارزشمند خودشون برای آزادی تنها نیستند. یکبار دیگه نوروز مبارک. سال نو ایرانی بر شما مبارک باشد.ژان-فرانسوا لوگاره – عضو شورای منطقه‌یی ایل دو فرانس:


دوستان عزیز، زنان و مردان اشرفی عزیز


سال نو یک پیام امید است یعنی چرخه زندگی دوباره شروع می‌شود و طبیعت برای همه و همهٔ روانها احیا می‌شود و سرچشمه می‌گیرد و تازه می‌شود.


شما هنوز چیزهای زیادی برای ساختن دارید اگر‌چه هم‌اکنون نیز شهر شما یک شهر فوق‌العاده است.


و در پشت خودم پرچم شهر شما را در پشت سر خود حفظ می‌کنم. پرچمی که توسط خانم شهردار، خانم زهره اخیانی به من اهدا شد و این‌جا سلام‌های بسیار دوستانه‌ام را تقدیم‌شان می‌کنم.


دلم برای شما بسیار تنگ شده چون یک بار که نزد شما به‌اشرف آمدم، در سال نو بود. هم‌چنین در مناسبت ۱۴ژوئیه هم از شهر شما بازدید کردم


اما متأسفانه شرایط کنونی اجازه نمی‌دهد که مجدداً بیایم و با شما دیدار داشته باشم ولی به شما قول می‌دهم به‌محض رفع محدودیتها نزد شما بیایم. تا آن موقع برایتان آرزوی ادامهٔ مبارزهٴتان را دارم، آن‌هم با انرژی فوق‌العاده‌یی که از خود به تمام حامیانتان ساطع می‌کنید و به‌تمام کسانی که باید بسیار از مقاومت شما درس بگیرند.


و مطمئن هستم که با خانم مریم رجوی مبارزه و مقاومتی که شما نمایندهٔ آن هستید پیروز خواهد شد.


و امیدوارم که این سال جدید با تمام وعده‌هایش، سال تحقق اهداف مبارزه شما باشد. با گرم‌ترین و دوستانه‌ترین آرزوهایم به همه زنان و مردان اشرفی در شهر نمونةتان، امیدوارم که امسال سال خوشبختی، پیروزی و تحقق اهداف مبارزه شما باشد.ژان پیر مولر – عضو شورای استان والدواز فرانسه:


به‌عنوان شهردار افتخاری «مانی آن وکسن» و عضو شورای منطقه‌یی «وال دو واز» همراه با «ژان-فرانسوا لوگاره»، مشاور منطقه‌یی ایل دو فرانس و شهردار پیشین منطقه یک پاریس،


هر دوی ما رؤسای مشترک کمیته منتخبان، طبیعی است که هم‌چنان در کنار شما ایستاده‌ایم در مبارزه‌یی که متعلق به‌شماست، متعلق به‌خود ماست و مبارزه تمام منتخبانی است که ما در کنار شما نمایندگی‌شان می‌کنیم، در مبارزه علیه رژیم ستمگر آخوندها.


رژیمی که با سهل انگاری، تاثیرات کوید ۱۹ را در ایران افزایش می‌دهد، رژیمی که فقیر می‌کند، سرکوب می‌کند، بدرفتاری می‌کند و مردم را شکنجه می‌دهد و به‌عملیات تروریستی دامن می‌زند حتی تا قلب اروپا، هم‌چون حمله به‌ویلپنت که خوشبختانه شکست خورد.


ایران رنج می‌کشد، ایرانی‌ها رنج می‌کشند. جهان آشفته است و آینده نامشخص. با این حال من آرزوی جشنهای نوروز زیبایی را برای همهٔ مردم ایران دارم و سالی زیبا و شاد را برایشان آرزو دارم.ایرانی که آخوندها در آن حاکمند، من بارها گفته‌ام و با تأکید تکرار می‌کنم که این ایران (حقیقی) نیست.


مبارزانی که شما هستید سرانجام پیروز خواهند شد چرا که شما مبارزان آزادی هستید. شما مبارزان مردم هستید و به همین دلیل پیروزی شما غیرقابل اجتناب.


می‌خواهم خیلی ساده اما بسیار صمیمانه، محبتم، دوستی‌ام را نثار کنم، همراه با محبت و با عنایتی بسیار ویژه برای خانم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران که بانویی استثنایی است.


دوستان عزیز، سال نو مبارک، امیدوارم به‌زودی شما را ببینم.دیوید جونز - نماینده پارلمان انگلستان، وزیر برگزیت (۲۰۱۷):


موجب خوشوقتی بسیار است که در این ایام با شما بوده و برایتان بهترین نوروز را آرزو می‌کنم.


به‌خصوص گرمترین تهنیتهای خودم را نثار ساکنان اشرف۳ می‌کنم و در انتظار روزی هستم که مجدداً شاید ظرف ۱۲ماه آینده با شما دیدار کنم. سال گذشته طبعاً با توجه به اپیدمی کرونا برای کل جهان ایام بسیار سختی بود.


به ندرت کشوری بوده که از این بابت گرفتار این اپیدمی نشده باشد. احتمالاً ایران بیش از هر کشور دیگری تحت تأثیر آن بوده است و فکر و ذهن ما باید با رنجها و محنتهای مردم ایران باشد با این امید که این بیماری به‌زودی پایان پذیرد. هم‌چنین طی دوازده ماه گذشته رژیم در تهران کماکان به مواضع مهاجم خود در منطقه خاورمیانه و طبعاً در سایر مناطق دنیا ادامه داده است.


ما شاهد از سرگیری فعالیت‌هایش در زمینه هسته‌یی بوده‌ایم و هم‌چنین شاهد نگرانی‌های روبه افزایش دنیا بوده‌ایم که در ایران چه می‌گذرد.


من بسیار امیدوارم که طی ۱۲ماه آینده، شاهد برپایی یک دولت دموکراتیک در ایران خواهیم بود.


این چیزی‌ست که مردم ایران سزاوار آن بوده و چیزی‌ست که مردم ایران خواهان آن هستند. هیچ شکی ندارم که تحت رهبری خانم مریم رجوی، ما می‌توانیم به آینده بهتری برای تک‌تک آحاد مردم در آن کشور بزرگ، چشم بدوزیم.


مجدداً یک بار دیگر مایلم که تبریکات خودم را به‌مناسبت نوروز تقدیم کرده و ۱۲ماه آینده بهتری را برایتان آرزو کنم.لرد کارلایل – عضو مجلس اعیان انگلستان:


مایلم برای همه شما که این پیام را می‌بینید آرزوی یک نوروز مبارک بکنم. معمولاً ما به‌صورت یک گروه و جمعی، ایام نوروز را در پارلمان جشن می‌گرفتیم و به ما این امکان و فضایی مملو از جشن و سرور را با سنتهای مربوط به نوروز فراهم می‌کرد و هم‌چنین جمع می‌شدیم تا در مورد موضوعاتی که اشتراک منافع داشتیم، صحبت کنیم.


در واقع در اینجا یعنی هم در مجلس عوام و هم مجلس لردها تجمع و گروهی را داریم که با هم متحد بوده و عزم راسخ دارند که موضوع ظلم در حقوق‌بشر را حل کرده و اطمینان حاصل کنند که تلاشهای خوب خانم مریم رجوی و همکارانش در شورای ملی مقاومت توسط سازمان ملل‌متحد و سایر ملل مورد توجه قرار بگیرد و این‌که در حال حاضر بهترین گزینه برای آینده ایران است.


در خصوص تعداد اعدامها که بعضی از آنها به‌طور خودسرانه در ایران انجام می‌شود و هم‌چنین نادیده گرفتن هنجارهای بین‌المللی توسط مقامات ایران، نگرانی عمیقی وجود دارد.


محکومیت اخیر یک دیپلمات ایرانی در بلژیک یعنی همان کارمند دولت ایران که به‌خاطر تلاشش برای بمب‌گذاری در یک تجمع شورای ملی مقاومت در پاریس صورت گرفت، بیانگر این است که چگونه تروریسمی که توسط دولت حمایت می‌شود از ایران نشأت گرفته و توسط دولت ایران هم حمایت شده بود. یکی از نکاتی که بی‌هیچ چون و چرایی باید اذعان کرد این است که چنین عملی نباید مورد قبول جامعهٔ بین‌المللی قرار بگیرد


حال برمی‌گردم به جایی که این پیام را شروع کردم. به‌رغم همه مشکلات اکنون فرصتی‌ست برای برپایی جشن نوروز. بیایید با هم ضمن خوشحالی، نوروز را جشن بگیریم.


شاکر و ممنون چیزهای خوب باشیم. طی سال گذشته هم چیزهای خوبی بوده است.رادوسلاو شیکورسکی – رئیس هیأت رابطه با آمریکا در پارلمان اروپا، وزیر خارجهٔ لهستان (۲۰۱۴)، وزیر دفاع (۲۰۰۷)، رئیس پارلمان (۲۰۱۵)


با درود و تهنیت به مردم غیور ایران به‌مناسبت نوروز سال نویی که در پیش روست.


با توجه به بی‌لیاقتی رژیم در واکنش به این بیماری فراگیر سال بسیار سختی را شما پشت سر گذاشته‌اید.


بله، به‌رغم نقض حقوق‌بشر، اما شما امید خود را برای آزادی، دمکراسی و عدالت با اعتراضات سازمان‌یافته زنده نگه داشتید.


مقاومت شما الهام‌بخش همه مردم جهان، به‌ویژه مردم اروپا شده است. پارلمان اروپا هم صدا خواستار آزادی فوری همه معترضان و زندانیان سیاسی شده است و ما به آن ادامه می‌دهیم. خانواده‌های قربانیان قیمت سنگینی پرداخته‌اند.


من باید به مادران زندانیان سیاسی و قربانیان اعدام بگویم: فداکاری شما بیهوده نیست. ایران روزی نسبت به جهان کشوری مدارا، دموکراتیک و در صلح با دیگران خواهد شد و عزیزان شما قهرمانان آن خواهند بود.


کشور من لهستان که زمانی تحت ستم زندگی می‌کردم امروز آزاد است.


من امیدوارم که عید بعدی را در تهران آزاد جشن بگیریم. «عید شما مبارک»میلان زوو‌ر – عضو کمیتهٔ امور خارجی پارلمان اروپا وزیر آموزش اسلوونی (۲۰۰۸):


خانم رجوی عزیز و دوستان عزیز در ایران.


اولین روز بهار آغاز یک سال جدید برای شما در ایران است.


همان‌طور که به جشن نوروز سال۱۴۰۰ شما می‌پیوندیم، به یک سال گذشته نیز تأمل می‌کنیم.


در گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا، ما اوضاع ایران را از نزدیک دنبال کرده‌ایم و می فهمیم که سال گذشته برای شما چقدر سخت بوده است.


من می‌توانم به شما اطمینان دهم که ما به تلاش خود ادامه خواهیم داد تا اتحادیه اروپا روابط خود را با ایران باز بینی کند و آن را منوط به رعایت حقوق‌بشر و آزادیهای اساسی کند.


ما هم‌چنین از تعهد خانم مریم رجوی، رهبر شورای ملی مقاومت ایران، برای بازگرداندن دموکراسی، صلح و آزادی در ایران حمایت می‌کنیم.


دوستان عزیز، بگذارید من نتیجه‌گیری کنم که با آرزوی صمیمانه خود که سال نو برایتان سلامتی بیاورد و پر رونق باشد یا همان‌طور که می گویید "نوروز مبارک".


ادامه داردمطالب مرتبط


ویژه برنامه نوروزی تحویل سال ۱۴۰۰

سخنان نوروزی خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ـ پاریس اور سوراواز

ویژه برنامه نوروزی تحویل سال ۱۴۰۰ ـ قسمت دوم

ویژه برنامه نوروزی تحویل سال ۱۴۰۰ ـ قسمت سوم

ویژه برنامه نوروزی تحویل سال ۱۴۰۰ ـ قسمت چهارم

ویژه برنامه نوروزی تحویل سال ۱۴۰۰ ـ قسمت پنجم

پیام تبریک نوروزی جمعی از زندانیان سیاسی زندان تهران بزرگ؛ خشم مردم آتشفشانی خواهد شد


 

 
لطفا به اشتراک بگذارید: