اهمیت و تاثیرات گردهمایی جهانی ایران آزاد ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

تیک تاک ـ اهمیت و تاثیرات گردهمایی جهانی ایران آزاد ـ قسمت اول ـ ۲۲تیر۱۴۰۰


گفتگو با دکتر منشور وارسته کارشناس روابط بین‌الملل و عضو شورای ملی مقاومت ایران

ویژگی کهکشان امسال نسبت به سالهای قبل چه بود؟

پرداختن به تبعات این گردهمایی عظیم در فاصله کوتاه البته کار من نیست و از محدوده زمان ما هم بیرون است. ولی تلاش می کنم که با استفاده از داده‌های خودم و فهم خودم چندتا از موارد مهم آنرا که به ذهنم خطور کرده خدمتان عرض کنم.اهمیت و تاثیرات گردهمایی جهانی ایران آزاد ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

در فضای پاندمی و بحران کرونا که ارتباطات جهانی کلا مختل هست حضور بیش از ۱۷۰ سخنران از ۵ قاره جهان و بیش از ۵۰هزار نقطه عظمت کاری که صورت گرفته را به نمایش گذاشت و برجسته شد. این بیانگر این بود که دوران جدید که دوران پساکرونا هم اطلاق می‌شود بسیار مهم بود که جوهر این اجلاس روی محورهای حقوق‌بشر، بی‌آیندگی استبداد دینی و صحت تحلیل مقاومت و حقانیت مبارزه این جنبش را برجسته نماید عملی شد و بیان گردید.

ارتباط مستقیم با کانونهای شورشی در داخل کشور با توجه به شرایط داخل می دانیم که کسانی که در داخل بخواهند ارتباط مستقیم با اجلاس آنهم اجلاس با این عظمت برقرار کنند مستلزم ریسک بسیار زیاد و از جان مایه گذاشتن است. از ویژگی این جلسه این بود که عده زیادی از کانونهای شورشی به نمایندگی از هزار اشرف و هزار کانون شورشی آمده و وصل شده و علاقه خود را به رهبری و خانم رجوی اعلام کردند و حمایت خود را از این جنبش و ثبت نام در موسسان پنجم را اعلام کردند.

حضور چهره های سیاسی جهان در سطوح مختلف از نخست وزیر تا وزیر تا نماینده پارلمان و عضو کنگره بود که گویا این حقیقت بود که مقاومت ایران دارای اعتباری است در سطح بین‌الملل. و چهره خانم رجوی در راس جنبش مایه تحسین و احترام تمامی شخصیتهای شرکت کننده بود. همه آنها تاکید داشتند که خانم رجوی فرد مناسب برای هدایت ایران بسوی دمکراسی است.

حضور نخست وزیر وقت اسلوونی خشم رژیم را آنچنان برافروخت که در یک واکنش هراس آلود سفیر آن کشور را فراخواند.

تیک تاک ـ اعتلای جنبش دادخواهی در گردهمایی پرشکوه ایران آزاد ـ قسمت دوم


گفتگو با اسدالله مثنی


مطالب مرتبط


عدم واکسیناسیون در ایران یکی از جنایتکارانه‌ترین سیاستهای رژیم آخوندی ـ تیک تاک

کهکشان مقاومت؛ جبهه‌ای جهانی