ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ روی خط ایران ـ قسمت سوم تا پنجم

روی خط ایران ـ ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ قسمت سوم ـ ۲۸تیر۱۴۰۰


گفتگو با فروغ کلبی و کامیار ایزدپناه و علی حاجی پور از آلمان

قیام خوزستان، پوسیدگی و زهواردررفتگی استبداد دینی را به چشم همگان آشکار ساخت. معلوم شد این حکومت در وانفسای سقوط هیچ پاسخی جز گلوله و خشونت عریان به قیام تشنگان و هستی‌باختگان ندارد. مردم ما به‌درستی عمامه‌داران حاکم را به یزید تشبیه کردند که حتی آب آشامیدنی را در گرمای بالای ۵۰درجه از یک استان پرآب ایران دریغ کرده است.ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ روی خط ایران ـ قسمت سوم

به‌اعتراف یک روزنامهٔ حکومتی «سیمای بحران‌زدهٔ خوزستان شاید نمایان‌ترین تصویر از واقعیت نارضایتی در بخشی از جامعه باشد اما رد آن را می‌توان در بحرانهای دیگر هم‌چون مسکن، کار و... در دیگر نقاط کشور مشاهده کرد» (وطن امروز. ۲۸تیر ۱۴۰۰). اکنون همهٔ این سونامی نارضایتی در قامت خوزستان خود را نشان داده است.

معاون امنیتی استاندار خوزستان مدعی است که معاندان نظام در حال «کشته‌سازی» هستند. او با وقاحت می‌گوید: «جدید‌ترین خبری که منتشر شده تصویری از یک جوان سوسنگردی که چند سال پیش در یک نزاع محلی کشته شده را منتشر کرده و آن را به نیروی انتظامی منتسب کرده‌اند که به هیچ عنوان درگیری در سوسنگرد یا دیگر مناطق استان با نیروی انتظامی انجام نشده که کسی کشته شده باشد».

خوب تا اینجا هیچ کسی در قیام کشته نشده چند سطر بعد این عنصر کذاب اعتراف می‌کند که یک کشته وجود دارد؛ اما در اثر تیر هوایی؛ نه از مسلسل‌های حکومت بلکه از سوی خود قیام‌کنندگان. این‌که چطور یک گلولهٔ هوایی منجر به کشته‌شدن یک جوان شورشی شده، دستگاه پروپاگانداسازی نظام برای آن هم راه‌کار پیدا کرده است.

روی خط ایران ـ ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ قسمت چهارم


گفتگو با فروغ کلبی و کامیار ایزدپناه و علی حاجی پور از آلمان


روی خط ایران ـ ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ قسمت پنجم


گفتگو با کامیار ایزدپناه و صلاح عبدالله نژاد


مطالب مرتبط


ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

خیزش مردم اهواز و سوسنگرد و شوش و دیگر شهرهای خوزستان علیه بی‌آبی برای چهارمین شب متوالی