بازتاب کرونا در ایران و هفته رکوردهای سیاه آن ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

نگاهی به بازتاب کرونا در ایران و هفته رکوردهای سیاه آن در توئیتر ـ ۱۶مرداد۱۴۰۰


افزایش شمار شهرهای قرمز به ۳۳۶ شهر: آرایش بحرانی در آرامستان‌های تهران، مشهد و اصفهان

وزارت بهداشت اعلام کرد که شمار شهرستان‌های با وضعیت قرمز کرونا در ایران به ۳۳۶ شهر افزایش یافته است و همزمان با افزایش شمار جان‌باختگان روزانه کرونا، بعد از بحران کمبود تخت، آی‌سی‌یو و اکسیژن و سرم، اکنون مدیران شهری تهران، مشهد و اصفهان از آرایش بحرانی در آرامستان‌ها خبر داده‌اند. )خبرگزاری تسنیم ۱۶ مرداد )

هر ۲.۵ ثانیه یک نفر در ایران به کرونا مبتلا شد، هر ۴ دقیقه یک نفر فوت کردبازتاب کرونا در ایران و هفته رکوردهای سیاه آن ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

روز ۱۵مردادماه سایت خبرآنلاین رژیم در خصوص شیوع گسترده ویروس کرونا نوشت:‌ به نظر می‌رسد که روند اوج‌گیری ترسناک موج پنجم کرونا در ایران به این زودی‌ها متوقف نمی‌شود.

در یک هفته اخیر متاسفانه باز هم اعداد سیاه کرونا بیشتر و بیشتر شدند و حتی رکورد مجموع مبتلایان و بستری‌ها در یک هفته شکسته شد.

در هفت روز اخیر تعداد مبتلایان کرونا با شیب تندی افزایش پیدا کرد و در حالی که در روز ۸ مرداد ۲۴۷۱۵ نفر به کرونا مبتلا شده بودند، ۱۴ مرداد ۳۸۶۷۴ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند.

ابتلای این جمعیت به کرونا به این معنا است که در هفت روز اخیر هر ۲.۵ ثانیه یک نفر در ایران به کرونا مبتلا شده است.

با افزایش آمار مبتلایان، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور هم افزایش پیدا کرده است، به طوری که ابتدای هفته اخیر تعداد جان‌باختگان روزانه ۲۷۰ نفر بود و در روز پایانی به ۴۳۴ نفر رسید.
در مجموع در این هفته سیاه کرونایی ۲۵۵۴ نفر از کسانی که کرونا مبتلا شده بودند جان باختند. این یعنی هر ۴ دقیقه یکی از مبتلایان کرونا در کشور فوت کرد.

مطالب مرتبط


تنفیذ رئیسی جلاد ۶۷ بر زبانه‌های خشمی گر گرفته ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

کرونا در ایران - هر ۲.۵ ثانیه یک نفر مبتلا و هر ۴ دقیقه یک نفر فوت می‌کند - گزارشی از بیمارستانی در کرج