تنفیذ و تحلیف رئیسی نقطه عطف در نظام آخوندی ـ ارتباط مستقیم

تنفیذ و تحلیف رئیسی نقطه عطف در نظام آخوندی ـ ارتباط مستقیم ( قسمت اول تا سوم )

تنفیذ و تحلیف رئیسی نقطه عطف در نظام آخوندی ـ ارتباط مستقیم ـ ۱۷مرداد۱۴۰۰


در هفته ای که گذشت آخوند رئیسی توسط ولی فقیه ارتجاع تنفیذ و بعنوان رئیس جمهور رژیم بطور رسمی منصوب شد و بعد از آن هم مراسم تحلیف را در مجلس ارتجاع برگزار کرد.
این مراسم با رسوایی همراه بود و برخی از سران مهم رژیم از جمله آخوند صادق لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آخوندی و پاسدار علی لاریجانی رئیس پیشین مجلس ارتجاع از حضور در این مراسم خودداری کردند.
و در همین شروع کار این آخوند جلاد، بحران حاد نظام آخوندی را به نمایش گذاشتند.
نصب آخوند رئیسی در رأس قوه مجریه رژیم در حالیکه خامنه ای با گماردن پاسدار چماقدار در رأس مجلس و اژه ای، آخوند گوشخوار در رأس قضاییه رژیم مسیر انقباض را در حقیقت پیاده کرده و با واکنش های گسترده بین المللی هم مواجه شد. و ضرورت محاکمه آخوند رئیسی به جرم جنایت علیه بشریت در دادگاه های بین المللی به موضوعی رایج در رابطه با این تغییر و تحول درون نظام آخوندی تبدیل شد.
شاهد بودیم که عفو بین الملل با انتشار عکسی از آخوند رئیسی خواستار دستگیری او شد و قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ را به عنوان جنایت علیه بشریت و نقش این آخوند جلاد بعنوان عضو هیات مرگ در این قتل عام جنایتکارانه را برجسته کرد که بسیار هم مورد توجه قرار گرفت.
در برنامه این هفته ارتباط مستقیم می خواهیم مفهوم آمدن آخوند رئیسی را بعنوان رئیس جمهور نظامی که پایه هایش بر قتل عام زندانیان سیاسی بنا شده است ببینیم و اینکه چه پیامدهایی برای رژیم، چه در داخل و چه در سطح بین المللی و در مناسبات و روابط رژیم با جامعه بین المللی دارد؟
همینطور چشم اندازها در رابطه با فراخوان اجرای عدالت بر سر قتل عام زندانیان سیاسی چیست؟
و خلاصه اینکه هموطنان و خانواده های شهیدان و قتل عام شدگان در این کارزار، که جز مهمی از جنبش دادخواهی در داخل و خارج کشور است، از چه قرار است؟

تنفیذ و تحلیف رئیسی نقطه عطف در نظام آخوندی ـ ارتباط مستقیم ۱۷مرداد۱۴۰۰ ( قسمت دوم )
 

تنفیذ و تحلیف رئیسی نقطه عطف در نظام آخوندی ـ ارتباط مستقیم ۱۷مرداد۱۴۰۰ ( قسمت سوم )مطالب مرتبط


قیام سراسری تشنگان آب و آزادی ـ ارتباط مستقیم ( قسمت اول و دوم )

قیام سراسری تشنگان آب و آزادی ـ ارتباط مستقیم ( قسمت سوم و چهارم )

ساندی اکسپرس: ابراهیم رئیسی هنگام تماشای اعدامهای سیاسی، به نشخوار شیرینی می‌پرداخت