بررسی وضعیت فاجعه‌بار کرونا در ایران ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

تیک تاک ـ بررسی وضعیت فاجعه‌بار کرونا در ایران ـ قسمت اول ـ ۱۸مرداد۱۴۰۰


گفتگو با دکتر حسین جهانسوز از آمریکا


نظر شما در رابطه با بحران کرونا در ایران و دلیل گسترش آن چیست؟

دکتر جهانسوز: تنهاترین دلیل شیوع و گسترش کرونا به شکلی که ایران بحرانی‌ترین کشور در جهان است فقط رژیم جمهوری اسلامی رژیم ولایت فقیه و شخص ولایت فقیه یعنی خامنه‌ای جنایتکار است. ویروس کرونا در ایران یکماه پس از قیام آبان ۹۸ در ایران شروع به شیوع کرد. در این قیام رژیم بیش از ۱۵۰۰ نفر و به روایتی ۴۰۰۰ نفر را قتل‌عام کرد.بررسی وضعیت فاجعه‌بار کرونا در ایران ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

بنابر این رژیم وحشت کرده بود. یکی از سردارهای مسئول کرونا در رژیم گفت که ما از ۵ دیماه ۹۸ می دانستیم که کرونا در ایران شیوع پیدا کرده است. بنابر این خامنه‌ای این را بعنوان یک برکت استفاده کرد. همانطوریکه خمینی جنگ ایران و عراق را یک نعمت میدید و خیلی از مشکلات خودش را در آن مقطع حل کرد و نیروهای انقلابی را از بین برد.

خامنه‌ای در اینجا یک استراتژی بنام کلان تلاف را طراحی کرد و می‌خواست با کمک این ویروس که سلاح کشتار جمعی بیولوژیکی او بود مردم را خانه نشین کند تا از قیامهای بعدی جلوگیری کند. بنابر این تنها عامل خود شخص خامنه‌ای است.

در کشورهای دیگر اگر روی این آتش کرونا آب ریختند که آنرا خاموش کنند، رژیم جمهوری اسلامی روی آن بنزین ریخت. مدتی که به حرف متخصصین گوش نمی داند و پزشکان و مریض می گفتند و آنها می‌گفتند صحت ندارد. در زمانیکه نه دارو بود و نه واکس تمامی کشور برای مهار این پاندمی رو به قرنطینه آوردند.

سخنگوهای رژیم در رابطه با کرونا مانند محرز و دیگران می گفتند که قرنطینه یک مسئله قدیمی است و کسی نباید قرنطینه بشود. کشورهای دیگر قرنطینه کردند. در آمریکا میلیاردها دلار به این مسئله اختصاص دادند که این پاندمی را مهار کنند. اولا قرنطینه کامل کردند. فقط سوپرمارکت ها و داروخانه‌ها باز بودند.

به تمامی کسانی که کارشان را از دست داده بودند ماهانه سیصد دلار می داند. علاوه بر این هر از گاهی به افراد چکی بنام تحریک کننده زندگی افراد ما به ازا هر فرد خانواده ۱۴۰۰ دلار می دادند که زندگی این افراد بچرخد. اقتصاد کشور هم با این پول راه افتاد. به شرکتهای هواپیمایی هم کمک کرد که کارمندان خود را اخراج نکند.

تیک تاک ـ کشمکش زود هنگام بر سر تشکیل دولت جلاد ۶۷ ـ قسمت دوم


گفتگو با میثم ناهیدمطالب مرتبط


جولان بی‌سابقه کرونا در ایران تحت حاکمیت آخوندی ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۵۴هزار و ۱۰۰نفر بیشتر است