کارایی گمرک در نظام ولایت فقیه

نظام ولایت فقیه و کارایی گمرک در آن ـ ۱۷شهریور۱۴۰۰

گمرک مانند سایر ساختارهای اقتصادی در ایران راهی برای چپاول، دزدی و پول‌شویی است! سپاه پاسداران با بیش از ۹۰ اسکله‌ٔ اختصاصی، بدون پاسخگو بودن به کسی واردات و صادرات خودش را انجام می‌دهد و سرمایه‌های مردم ایران را به یغما می‌برد؛ اما گمرک چه نقشی دارد؟

پاییز سال گذشته که قیمت مرغ شتاب گرفت، مهره‌ها و رسانه‌های حکومتی در جنگ باندی اعتراف می‌کردند که نهاده‌های مورد نیاز مرغداران در گمرک هست ولی ترخیص نمی‌شود.

هفته‌ٔ پیش تصویری از گمرک شهریار در تهران منتشر شد که نشان می‌داد دهها کامیون سرم و واکسن که از ترکیه وارد شده دپو شده و مردم در خیابان‌ها دربه‌در به‌دنبال سرم می‌گردند و مراکز واکسیناسیون تعطیل شده!

اما جدید‌ترین اعتراف بسیار تکان‌دهنده است! پژمانفر عضو مجلس رژیم روز ۱۶شهریور در اعترافی گفت:

هفته گذشته رفتیم در گمرک بازدیدی انجام دادیم در آنجا با حجم انبوهی از سرم که ۵سال از تاریخ این سرم‌ها می‌گذرد، وارداتش از آلمان شده، این سرم‌ها ۵سال است وارد کشور شده از سال۹۵، فاسد شده در کشوری که امروز محتاج سرم هستیم این سرم‌ها وارد شده فاسد شده. سرم‌هایی که برای بیماران دیالیزی هست این سرم‌ها وارد شده و چند ماه دیگر این‌ها فاسد می‌شود، چند سال است در گمرک است، شیرهایی که والدین دنبال این شیرها می‌گردند و از این داروخانه به آن داروخانه،

به این می‌گویند دزدبازار ولایت، خودروهای لاکچری نیمه‌شب ثبت‌نامش باز می‌شود، چند نفر سفارش کلان به ثبت می‌رسانند و بعد وارد می‌کنند؛ اما سرم دیالیز و شیر کودک سالیان در گمرک خاک می‌خورند.

این سیاست و عملکرد حکومت آخوندی را چه چیزی جز دشمنی می‌توان نامید؟

مطالب مرتبط

رژیم آخوندی و سوانح دریایی

اولویت دادن به «طرح صیانت از فضای مجازی»؟! آن هم در بحبوحه «پیک‌های کرونایی»