آنتونی بلینکن : بازگشت به‌تبعیت از برجام، دیگر منافعی را تأمین نخواهد کرد ـ در یک نگاه

مهمترین خبرهای روز: آنتونی بلینکن ـ بازگشت به‌تبعیت از برجام، دیگر منافعی را تأمین نخواهد کرد ـ در یک نگاه ـ ۱۸شهریور۱۴۰۰

آنتونی بلینکن: ما به‌نقطه‌یی نزدیک می‌شویم که در آن بازگشت به‌تبعیت از برجام، دیگر آن منافعی را که توسط آن توافق به‌دست آمده بود، تأمین نخواهد کرد.

غریب آبادی نماینده رژیم در آژانس در رویکردی فریبکارانه گفت این آژانس است که بی‌طرفی خود را نقض کرده است!

ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه: مسکو از تهران می‌خواهد تا در مورد ازسرگیری همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درک مناسبی از خود نشان دهد. جلسه بعدی آژانس روی رژیم ایران متمرکز است.

وزارت‌خارجه فرانسه اعلام کرد دو گزارش اخیر آژانس نشان می‌دهد فعالیت‌های اتمی رژیم هیچ توجیه غیرنظامی معتبری ندارند.

بلومبرگ: آژانس گزارش می‌دهد رژیم ایران در بازرسیها همکاری نمی‌کند.

رئیسی جلاد: برخورد غیرسازندهٴ آژانس اتمی مخل مسیر مذاکرات خواهد بود!

امیر عبداللهیان وزیر خارجه رژیم از مجلس دستچین شده توسط خامنه‌ای انتقاد کرد که مصوبه هسته‌یی مجلس، کار را برای مذاکرات وین سخت کرده است!

خبرنگار وال استریت ژورنال: یک مقام رژیم ایران گفت گزارش آژانس بدترین گزارشی است که او تاکنون دیده است.

راغفر اقتصاددان حکومتی: وعده‌های رئیسی برای ساخت مسکن و سایر موارد بیشتر به آرزو شباهت دارد!

هلاکت یک سرکرده انتظامی

بعدازظهر ۱۷شهریور ستوان یکم مهدی معماری، از فرماندهان نیروهای سرکوبگر انتظامی در دهنو Dehno از توابع شهرستان خمین، هدف رگبار گلوله قرار گرفته و به هلاکت رسید.

یادآوری می‌شود روز گذشته نیز یکی از فرماندهان نیروهای سرکوبگر در آبادان، هدف رگبار کلاشینکف قرار گرفته و به هلاکت رسید.

چهل میلیون فیلترشکن
امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات رژیم گفت: نصب ۴۰میلیون فیلترشکن امنیت را به مخاطره می‌اندازد.
وی گفت: در شورای عالی فضای مجازی، عده‌یی در یک حاشیه امن تصمیمی می‌گیرند و به کسی پاسخگو نیستند و در مورد تصمیماتشان هم مسئولیت نمی‌پذیرند. نمونه این موضوع، تصمیم برای فیلتر تلگرام است که باعث نصب ۴۰میلیون فیلترشکن روی گوشی‌های مردم شد، بدافزارهایی که امنیت نظام را به مخاطره می‌اندازند.

روند صعودی فقر غذایی در ایران

روزنامهٔ حکومتی «پیام ما» در گزارشی با عنوان «روند صعودی فقر غذایی در ایران» اعتراف کرد: حدود ۴۱درصد مردم در حوزه سلامت و غذا، فقیر هستند.

این روزنامهٔ حکومتی نوشت: این روند در جامعه رو به افزایش است.

گرانی گوشت و مافیای حکومتی

در ادامهٔ گرانی‌های افسارگسیخته، به‌ویژه در زمینهٔ مواد غذایی، گوشت قرمز و گوشت مرغ باز هم گران شد.

روزنامهٔ حکومتی همشهری ضمن گزارشی، به گوشه‌یی از اقدامات مافیای حکومتی گوشت اعتراف کرد.

بخش‌هایی از این گزارش:

«قیمت گوشت قرمز این روزها سر به فلک گذاشته و به کیلویی ۱۷۰هزار رسیده است. همزمان با گرانی قیمت گوشت، دنبه نیز کیلویی ۹۰هزار تومان به‌فروش می‌رسد! افزایش قیمت مرغ هم دست کمی ندارد و تا ۴۳هزار تومان به فروش می‌رسد.

در سال۹۷، گوشت قرمز ناگهان با رشد ۱۲۰درصدی قیمت مواجه شد و گوشت گوسفند از ۴۲هزار تومان به ۹۵هزار تومان رسید و در اواسط سال۹۹ به ۱۲۰هزار تومان رسید. گوشت گاو نیز از ۳۹هزار تومان در سال۹۷:۱۱۳ هزار تومان در بهمن ۱۳۹۹ رسید. گوشت مرغ نیز از کیلویی ۸هزار تومان در سال۹۷ به ۲۴هزار تومان در بهمن ۱۳۹۹ رسید.

علت افزایش قیمت فزاینده گوشت و مرغ به دلایلی از قاچاق دام گرفته تا سودبری دلالان است. فساد در شبکه توزیع این نهاده‌ها، مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت است.

گوشتی که با قیمت کیلویی ۱۷۰هزار تومان به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد، از دامدار بسیار ارزان یعنی کیلویی تنها ۵۰هزار تومان خریداری می‌شود. این تفاوت سودی است که به جیب دلال می‌رود که خود نتیجه فساد در شبکه توزیع است».

کرونا

آمار قربانیان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۱۲هزار و ۷۰۰نفر فراتر رفت.

در ۲۴ساعت گذشته هزار و ۹۰۰ هموطن دیگر در کوره‌های کرونای «خامنه‌ای خواسته» جان باختند.

در خراسان رضوی مرگهای کرونایی دو برابر شد.

رئیس بیمارستان سینای تهران؛ هیچ‌کدام از فوتیهای کرونا واکسیناسیون کامل نشده بودند

کرونا در لرستان تاخت و تاز می‌کند

خبرگزاری حکومتی تسنیم در مطلبی با عنوان «غوغای کرونا در لرستان-اینجا تخت خالی و قبر کیمیا شد»، نوشت: «کرونا در لرستان هم‌چنان در حال تاخت و تاز است و سرعت شیوع آن‌قدر بالاست که نمی‌توان در لحظهٔ نوشتن این گزارش و حتی این خط، بگوییم تاکنون چند نفر جان خود را از دست داده‌اند».

فرد بیمار در بوشهر

در تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، در کنار ورودی یکی از بیمارستانهای بوشهر، فرد بیماری که در آستانهٔ مرگ است روی زمین افتاده و افسر نیروی انتظامی رژیم با بی‌رحمی به جای کمک به او با لگد و توهین او را همانجا رها می‌کند.

واکسنهای دپو شده

در حالی‌که اکثر مراکز تزریق واکسن به‌علت نبود واکسن در حالت تعطیل هستند، وزیر بهداشت رئیسی جلاد گفت در حال حاضر نزدیک به ۲۱میلیون دوز واکسن دپو داریم که در انبارمان موجود است، فردا هم ۸میلیون دوز وارد می‌شود و یکشنبه هم۱۰ میلیون دوز وارد می‌شود و تا پایان این ماه ۴۰میلیون دوز واکسن و شاید هم تا ۵۰میلیون دوز در اختیار داریم و از این نظر خیالمان راحت است.

وی توضیح نداد اگر این آمار واقعی است چرا این واکسن‌ها به مردم داده نمی‌شود.

کمبود ۱۵۰هزار پرستار

شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار گفت: «تحقیقات نشان می‌دهد مرگ و میر بیماران با کمبود نیرو و کادر درمان ارتباط مستقیم دارد. ایران نیازمند جذب ۱۵۰هزار پرستار است تا به کف استانداردهای بین‌المللی برسد. قرار بود ۴۰هزار نفر در بیمارستانها جذب شوند که این آمار به ۱۳هزار نفر رسیده و ۱۰هزار نفر در بوروکراسی هستند و هنوز وارد سیستم درمانی نشده‌اند»

اخبار جهان

چند روز پس از توفان آیدا، حدود یک چهارم تولیدات دریایی خلیج مکزیک کماکان متوقف است. مقامات، توفان آیدا را یکی از پر هزینه‌ترین رخدادهای آب و هوایی توصیف کردند.

دو دست‌بند متعلق به ماری آنتوانت در فرانسه به حراج گذاشته می‌شود. ماری آنتوانت همسر لویی شانزدهم بود که در انقلاب فرانسه هر دو به‌خاطر استبداد سلطنتی اعدام شدند.

سایت برنامه کاخ‌سفید، روز چهارشنبه تازه‌ترین آمار جهانی کرونا را منتشر کرد.

بخشی از این آمار به این شرح است:

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا: ۲۲۲میلیون و ۹۰۳هزار و ۶۴۹نفر

تعداد جان‌باختگان: ۴میلیون و ۶۰۳هزار و ۳۵نفر

تعداد بهبود یافتگان: ۱۹۹میلیون و ۴۶۱هزار و ۵۴۲نفر است.

مطالب مرتبط

اعتراف خضریان عضو مجلس به استفاده رژیم از ممنوعیت ترددهای شبانه به بهانه کرونا برای چپاول مردم

خزانه‌داری آمریکا: توقیف دهها میلیون دلار اموال مرتبط با تروریسم رژیم ایران