وعده تحول اقتصادی آخوند رئیسی جلاد با چاپ اسکناس بی‌پشتوانه ـ تیک تاک

تیک تاک ـ وعده تحول اقتصادی آخوند رئیسی جلاد با چاپ اسکناس بی‌پشتوانه ـ ۲۵شهریور۱۴۰۰

گفتگو با حسین میرداماد

آخوند رئیسی در حالی توسط خامنه‌ای به ریاست‌جمهوری رژیم آخوندی منصوب شد که دولت او ۴۵تریلیون تومان کسری بودجه دارد. روزنامه حکومتی جهان صنعت در تاریخ ۱۴مرداد، ضمن انتشار این آمار، سؤالی را مطرح کرد که بیانگر اوجگیری بحرانها در نظام ولایت فقیه است. جهان صنعت از رئیسی می‌پرسد که این کسری بودجه را چگونه می‌خواهی تأمین کنی؟ منظور این رسانه حکومتی این است که خلاصه رئیسی کسری بودجه را چگونه می‌خواهد تنظیم کند؟

با جیب‌بری از مردم در بورس؟ با افزایش مالیات مستقیم و غیرمستقیم؟ با کاهش دستمزدها؟ با چاپ اسکناس بدون پشتوانه؟ با خالی کردن خزانه بانکها و غارت سپرده‌های مردم؟ با بلند کردن سرمایه‌های صندوق بازنشستگی؟ با صدور برق و آب و گاز و پتروشیمی و فولاد و خاک و فروش امتیاز صید ترال به چینی ها؟ با استخراج رمزارز به بهای قطع برق مردم؟

ادعای حل بحران معیشت و اقتصاد هم طی یک ماه و نیمی که از آمدن جلاد در مسند ریاست‌جمهوری نظام می‌گذرد، تنها در «انشاالله درمانی!» خلاصه شده و تا امروز نه‌تنها گرانی و تورم کاهش پیدا نکرده، بلکه روزبه‌روز به‌صورت جهش‌وار افزایش یافته است.

قیمت پایه‌ای‌ترین اقلام هر روز حد می‌شکند؛ تخم‌مرغ در کمتر از یک ماه به هر شانه ۶۵هزار تومان می‌رسد؛ یک لیتر شیر تا ۱۴هزار تومان به‌فروش می‌رسد؛ «میانگین قیمت هر متر مربع مسکن به ۳۰میلیون تومان رسیده است!»

«ماشین چاپ پول» مربوط به چند فقره دیگر از زالوهای نظام است که با وضع قوانین ضدونقیض بر سر راه خرید و فروش خودرو، سالی حداقل ۱۱هزار میلیارد تومان از خریدار و فروشنده مکش می‌کنند.

جای پای زالوهای حکومتی حالا مدتهاست روی سفرهٔ مردم هم علنی شده است. از خرداد ۹۸ تا امروز شیر از لیتری ۴۵۰۰تومان به ۱۴هزار تومان رسیده. دامداران هیچ سهمی از این افزایش نداشته‌اند و بر اساس همان قوانین آخوند‌ساخته افزایش قیمت مستقیم به کیسه رانت‌خواران سرازیر شده است.

اکنون رئیسی جلاد نیز نه‌تنها راه دیگری ندارد، بلکه همان شیوهٔ دست کردن در جیب مردم را با شدتی بیشتر در پیش گرفته است. انتصاب مخبر به‌عنوان معاون اول رئیسی نیز دقیقاً به‌همین منظور است. کسی که ید طولایی در غارت سرمایه‌های مردم، زیر نظر مستقیم خامنه‌ای دارد.

اما خامنه‌ای و رئیسی با آتش‌بازی می‌کنند. هر روز که سکه‌ها را از ته‌ جیب مردم محروم می‌ربایند، شرارهٔ خشمی بر آتشکدهٔ بزرگ نفرت مردم ایران می‌افزایند. آتشکده‌ای که در قیامی محتوم، سراپای رژیم غارت و جنایت را خاکستر خواهد کرد.

مطالب مرتبط

آیا آخوند رئیسی جلاد می‌تواند مشکلات اقتصادی را حل کند ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

جهان صنعت: به‌نظر می‌رسد تنها راه نجات اقتصاد ایران در این شرایط احیای برجام باشد