افزایش سرسام‌آور گرانی‌ها در دولت رئیسی جلاد ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

ساعت وصل ـ افزایش سرسام‌آور گرانی‌ها در دولت رئیسی جلاد ـ قسمت اول ـ ۲مهر۱۴۰۰

مهمان برنامه: مرضیه نوری

الناز از تبریز: من می‌خواستم در رابطه با گرانی در حیطه شغلی خودم که یک پرستار هستم صحبت کنم. متشکرم از اینکه وقتتان را در اختیار من قرار دادید. الان که در اثر کرونا بیش از ۴۵۰هزار نفر از مردم کشورمان جانشان را از دست دادند، این حکومت نه تنها کاری برای رفع مشکلات مردم نمی‌کند، بلکه سعی می‌کند که از این بیماری به عنوان یک منبع درآمد برای باندهای فاسد خودش استفاده کند.

 خامنه‌ای جنایتکار ورود واکسن را دیماه پارسال ممنوع اعلام کرد. درحالیکه تمام دنیا برای مقابله با این بیماری به سمت واکسیناسیون عمومی می‌رفتند. خامنه‌ای با این ممنوعیت دو هدف داشت: اول اینکه مردم را درگیر این بیماری کرونا کند که کسی علیه حکومت او کاری نکند و از طرف دیگر به کسب درآمد از این جنایتش به پردازد.

روزنامه جوان از سپاه پاسداران ۱۷ شهریور امسال نوشت که ۸۰درصد دارو دست مافیان و قاچیان دارو هست. چطور می‌شود باور کرد که وقتی زنی یا دختری یک فحش به خامنه‌ای یا خمینی می‌دهد در جا او را پیدا می‌کنند ولی نمی‌توانند با این باندها مقابله کنند.

اشکان از قشم: امید سرنگونی این آخوندها را شما در دلها روشن نگه داشتید. قیمتها در کشور ما مانند سرطان رشد می‌کند اما درآمدهای اکثر مردم و قدرت خرید آنها روزانه کمتر می‌شود. کجای دنیا اینطور است؟ خامنه‌ای که اینقدر از کشورهای اروپایی و آمریکا بد می‌گوید، در کدامیک از این کشورها مردم اینقدر بدبختی دارند.

این خامنه‌ای هی می‌گوید دشمن دشمن. تو خودت دشمن ما هستی. مانند کرونا افتادی به جان مردم و راه نفس مردم را با گرانی و فقر بسته‌ای اما روز سرنگونی تو نزدیک است.

سام از دورود: مشکلات فقر و گرانی ما ریشه آخوندی دارد. هر چه که آخوندها بیشتر روی کار باشند گرانی و فقر بیشتر می‌شود. از روزی که آخوندها سر کار آمدند بدبختی و فقر و گرانی سراغ ما آمد. آنها که جوشکار و یخچال ساز و راننده و آمارتوربند که نیستند فقط می‌خورند و می‌خوابند و عمرش هم تا ۱۲۰سال می‌رسد.

گوشت کیلوی ۱۴۰هزار تومان است در حالیکه یارانه ۴۵هزار تومان می‌باشد. یعنی یک نفر باید یارانه سه ماه خودش را کنار بگذارد تا یک کیلو گوشت بخرد تازه اگر گوشت گران نشود. ما این مشکلات را ما حس ‌‌می‌کنیم. 

دانش‌آموزی که صبح بلند می‌شود برود مدرسه صبحانه‌اش در خانه مهیا نیست، کتاب و دفترش مهیا نیست لوازم‌التحریر و تبلت و لب‌تاپ ندارد. صبح هم که می‌خواهد برود سر کلاس پدر و مادر استرس دارند زیرا نه امنیتی هست و ذهنشان درگیر است.

بچه هم می‌گوید که من الان بروم مدرسه آنجا وسایلم کامل نیست معلم دعوا خواهد کرد. معلمی که می‌خواهد برود سر کلاس درس بدهد نه ماشین دارد و نه موتوری و حتی یک دوچرخه هم ندارد. خلاصه آرامشی ندارد که برود و درس بدهد.

ساعت وصل ـ متوسط درآمد ثروتمندترین قشر جامعه ٣٤برابر بیشتر از متوسط درآمد فقیرترین قشر است ـ قسمت دوم

تماس هموطنان از شهرهای مختلف میهن

ساعت وصل ـ ولی‌فقیه ارتجاع همه برگهای خود را بازی کرده است ـ قسمت سوم

تماس هموطنان از داخل کشور

ساعت وصل ـ دستمزد کارگران تنها یک سوم هزینه‌های آنها را پوشش می‌دهد ـ قسمت چهارم

سخنان هموطنان از داخل میهن

مطالب مرتبط

رنج اول مهر و عزم ایستادگی در برابر دیکتاتوری ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

اعتراف به گرانی‌های افسار گسیخته در دولت رئیسی جلاد