تخریب خانه‌های مردم بدون جواب نخواهد ماند ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

ساعت وصل ـ تخریب خانه‌های مردم بدون جواب نخواهد ماند ـ قسمت اول ـ ۹مهر۱۴۰۰

مهمان برنامه: احمد رهبر

اکبر از سمنان: خدمت شما عرض کنم که من یکی از قشر زحمتکش کارگر هستم. ما در ایران کم کم زنده بگور می‌شویم. نمی‌دانم از کجا شروع کنم. به نظر من بحث مسکن مشکل اصلی و اساسی جامعه کارگری است. با این حقوق و با این تورم مسکن ولو کوچک ولو در حاشیه شهر و یا بصورت رهن یا اجاره‌ای برای من کارگر شده یک افسانه و رویا.

ولی از آن بدتر این است که من کارگر بعد از یک عمر فشار و بدبختی پولی را پس‌انداز می‌کنم تا خانه‌ای در شان خودم و خانواده‌ام تهیه کنم ولی متاسفانه این رژیم که یکی از شگردهای آن فشار بر مردم محروم بخصوص کارگران است. یک شگرد جدیدی درآورده‌اند آنهم به این شکل که این رژیم و عمال کثیفش مانند شهرداری و سپاه ما را مورد کلاهبرداری قرار می‌دهند.

اینها کل دارایی کارگر را بالا می‌کشند و بعد می‌روند در حسینیه و پشت سر خامنه‌ای نماز می‌خوانند. من بعد از کلی مکافات می‌روم و یک زمین ارزانی را در حاشیه شهر از یک بنگاهدار می‌خرم . بعد از یک سال در این تورم و گرانی آنرا می‌سازم تا که تمام شد و من ساکن شدم سر و کله شهرداری و نیروی فاسد انتظامی و قاضی رئیسی پیدا شده و بصورت بسیار وحشیانه و وقیحانه با زور اسلحه و لودر و بلدوزر خانه را روی سر من کارگر سرم خراب می‌کنند.

من کارگر هم بعد از آن پولی ندارم که برای خانواده‌ام خانه‌ای تهیه کنم و یا اینکه وکیلی بگیرم و پولم را از این کلاهبردارها پس بگیرم. هیچ کسی هم در این مملکت نیست که به داد من برسد.

سارا از نیشابور: متاسفانه چند روزی است که می‌بینیم و کلیپها دارد دست به دست می‌شود. بابت این اقدام وحشیانه و ضدانسانی در رابطه با حاشیه‌نشینها و مردمی که با ۴تا آجر دست دوم و آهن ضایعاتی توانستند یک سقف بالای سر خودشان و زن و بچه‌شان و خواهر و مادرشان، فقط یک سقف بسازند که الحمدالله داریم می‌بینم که آنرا هم دارند با وحشیانه‌ترین صورت ممکن با لودر و بلدوزر و یک عده مامور مسلح می‌آیند می‌ریزند سرو کله زن و بچه مردم و همان سقف را هم خراب می‌کنند.

این قول و وعده و وعید که مسکن می‌سازیم، وام مسکن می‌دهیم، بانک مسکن این کار را می‌کند فقط حرف است. کدام مسکن؟ من که الان دارم با شما صحبت می‌کنم یکی دو سال است خانه ندارم. به قران محمد خانه ندارم. من کارگرم و با پول کارگری زندگی می‌کنم.

هر جا در بدترین جا در افتاده‌ترین جا در نکبت‌ترین جا اگر دنبال خانه می‌گردی باید ۱۵میلیون ۲۰ میلیون اجاره بدهی و یک میلیون دو میلیون هم پول پیش. تازه اگر پیدا کنی خانه‌ای که سی متر است و در آن جا نمی‌شوی که بخوابی.

تا کجا باید خفه شویم و حرف نزنیم. برقی که نداریم و برق را قطع می کنند ولی داریم بابت آن دو برابر پول می‌دهیم. شیر آب را باز می‌کنیم از آن گل می‌آید. مردم از خوردن این آب هزاران بیماری می‌گیرند.

ساعت وصل ـ کارگزاران غارتگر رژیم برای منافع اقتصادی اقدام به تخریب منازل مردم محروم می‌کنند ـ قسمت دوم

تماس هموطنان از شهرهای مختلف میهن

ساعت وصل ـ کارگزاران چپاولگر نظام زمینها را با رشوه‌ها و قیمتهای کلان به فروش می‌رسانند ـ قسمت سوم

تماس هموطنان از داخل کشور

ساعت وصل ـ ما شاهد سکته یک زن مسن از هموطنان بلوچ پس از تخریب خانه‌اش بودیم ـ قسمت چهارم

سخنان هموطنان از داخل میهن

مطالب مرتبط

افزایش سرسام‌آور گرانی‌ها در دولت رئیسی جلاد ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

سیاست ضدمردمی رژیم در تخریب خانه‌های مردم در شیراز